Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi lenne a legegyszerűbb...

Mi lenne a legegyszerűbb megoldás?

Figyelt kérdés

A probléma a következő. Kb másfél hónapja vagyunk itt egy kertes albérletben. Direkt olyan helyet kerestünk ami nagyon csöndes, nyugodt. A főbérlőnk így is adta ki nekünk, mondván, hogy én otthonról dolgozom, kell a nyugalom amit itt meg is kaphatok. Viszont a szomszédban lakik egy idős házaspár 3 nagy testű kutyával. Ebből 1 egy ketrecbe van zárva közvetlen az ablakunk alatt. Ezzel a szerencsétlen kutyával aki a ketrecben van semmit nem foglalkoznak csak a másik kettővel. Soha nem engedik ki. Mozgásterére azt lehet mondani, hogy rendben van ,fogjuk rá. Ez a szerencsétlen állat éjjel-nappal NON STOP ugat unalmában. Tudom 1000 kérdés jött már ezzel kapcsolatban ide és elég nehéz megoldást találni rá. Én átmentem nagyjából 3- hét itt tartózkodás után, szólni direkt figyelve, hogy nagyon empatikus legyek szólni az öreg bácsinak hogy nem lehet meglenni a kutya miatt. Mindenre és mindenkor ugat. Ha full üres az utca akkor is megállás nélkül ugat. Természetesen az öregék nem szólnak rá a kutyára, hiszen nekik a bejárati ajtajuk előtt van ez a ketrec ami nem hiszem hogy túlságosan zavarná őket. Nekünk rá néz a konyha ablakunk, a nappali és az én szoba ablakom. Főbérlőnek szóltunk Ő azt mondta cinikus mosollyal az arcán, hogy sajnos a kutyák ugatnak...

Az öreg bácsi akivel akkor beszéltem vissza kérdezett, hogy milyen megoldást tudnék javasolni. Én mondtam akkor hogy el fogom paravánozni a két ház közötti részt a kutyánál. Ugyan is minket is folyamatosan ugat. Nekem meg nincs kedvem minden egyes hazaérkezésnél csitítgatni a kutyát. Emiatt nem akarom itt hagyni ezt az albérletet, mert nagyon nehezen találtunk rá. Nem vagyok állatkínzó, nem fogom megmérgezni vagy dobálni. Csak előre letisztázom! Szerintetek van-e erre megoldás vagy teljesen esélytelen bármit is javítani ezen? Ja egyébként egy kis kiegészítés a kutya szemmel láthatólag napról napra vékonyabb.



2018. febr. 9. 19:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
83%
Vigyél kaját a kutyának, hátha megszeret, és nem fog ugatni. Én is így csináltam egy szomszéd kutyával. Azóta imád, és csak röviden ugat.
2018. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
85%

Nem tudok elképzelni akkora ketrecet, amiben egy nagytestű kutyának elég mozgástere lenne... Vannak bizonyos tartási előírások, tehát törvény szabályozza ezt, annak kellene utánanézni, vagy megkérdezni olyat, aki ért hozzá (állatvédők, állatorvos, önkormányzat illetékes osztálya).

Azt pedig helyi önkormányzati rendelet szabályozza, hogy egy-egy háztartásban hány kutya tartható, azt is érdemes lenne megnézni. Mert ha csak 2 például, akkor a szomszéd ellen eljárás indítható.

Amúgy is jó lenne állatvédőkkel beszélni, mert ha nem táplálják megfelelően a kutyát a gazdái, az már nagyon gáz, és az állatvédők biztos tudnak segíteni.

2018. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

# 1/2 - Próbáltunk neki adni ételt, meg is eszi de egyszerűen utána mintha mi sem történt volna folytatja az ugatást.


# 2/2 - Sajnos személyes ismeretségem nincs. Állatvédő szervekhez pedig mindenféleképp fordulni fogok. Az érdekes, hogy van fiatal unokája aki oda jár takarítani a szart, de még ő sem képes egy 20 perce kivinni a kutyát futtatni. Fel-alá rohangál szerencsétlen és közben ugat.

2018. febr. 9. 20:27
 4/12 anonim válasza:

Nem kell okvetlenül személyes ismeretség.

Nekem hasonló esetben egyszer egy állatvédő szervezet azt válaszolta, hogy a helyi jegyző az illetékes, mert magántulajdonon belül van a kutya (lakótelepi lakásban, kistestű, és kb. egész nap ugat, és soha nem viszik ki...) -- De elképzelhető, hogy máshol mást mondanak.

2018. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Ja, és bocs, de a válasz után bejelentettem a kérdésedet, hogy rakják át a jó kategóriába. :D

Valószínűleg ott jobban értenek az ilyen dolgokhoz. :)

2018. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Lana85 válasza:
89%

A kedves szomszédokat kéne ketrecbe zárni, akárhány évesek is, ez nagyon durva, egy kutya ok nélkül nem ugat éjjel-nappal. szerencsétlen nem tud mit csinálni kínjában. De ha hivatalos mederbe kerül a kutya ügye még rosszabbul is járhattok, mert ők akkor is a szomszédaitok lesznek. És nincs rosszabb mint a gonosz, sértett szomszéd, bérleti szerződésetek van? hivatalos? sajnos ez egy nem fair világ amiben élünk, szóval lehet keresgéljetek az ingatlanpiacon, túl rövid az élet hogy olyanon bosszankodjunk amihez semmi közünk és amin valószínűleg nem tudunk változtatni.

De a kutya szenvedését nem lehet szó nélkül hagyni!

2018. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Abban biztos vagyok, hogy mi nem fogunk meghátrálni emiatt és itt hagyni ezt az albérletet. Viszont az ember idegei sincsenek acélból. Beszéltünk még egyszer a szomszéd úrral aki közölte, hogy a kutya agresszív, emiatt van ketrecben éjjel-nappal. Kértem hogy zárja hátra a kert végébe ott ugathat éjjel nappal, de mondta, hogy akkor nem látna embereket. Komolyan tiszta vicc az egész. Van bérleti szerződésünk egyébként. Az állatvédőket ki fogom hívni, viszont onnantól kezdve a rossz szomszédi viszony garantált lesz. Bár már igazából le#zarom.


Én azt nem értem, hogy az ember direkt szól normálisan, próbálja megoldani. Szólni, hogy nagyon zavaró. És akkor nagy ívben szarnak rá. Ellenkező esetben én eljutnék oda hogy " basszus tényleg zavarja a szomszédot ha már 2x is szólt, plusz kiabál át a dögre hogy kussoljon el, akkor próbálok valami megoldást találni, hogy ne zavarja. Ne szólogasson át, stb.."


Ezt a gondolkodást nem tudom megérteni


# 4/6 és lett valami megoldás a jegyző felkeresését követően?

Nem gond, nem igazán tudtam milyen besorolású legyen a kérdés.

2018. febr. 15. 16:05
 8/12 anonim válasza:

Nem keresték meg a jegyzőt végül is. (Egy ismerősöm panaszkodott, az ő lakótelepükön volt az eset - csak elvállaltam, hogy segítek, megkérdezem az állatvédőket.) Ez egyébként nem ritkaság - ha már intézkedni kellene, sokan nem vállalják be az ezzel járó macerát.

Elméletileg egyébként kell, hogy intézkedjen a jegyző, birtokvédelmi eljárásban, ha jól gondolom. Az ugyanis arról szól, hogy valakit (jelen esetben titeket) valaki más (azaz a szomszéd) zavar a háborítatlan birtoklásban (a pihenéshez való jogotokat sérti). Van egy formanyomtatvány, amit ki kell tölteni, mindent nagyon pontosan. És javasolt bizonyítékokat mellékelni (ebben az ügyben lehet talán fotó, hangfelvétel, videó, másik szomszéd tanúvallomása...). Pár héten belül lezajlik az eljárás, aminek eredményeképpen a jegyző (jó esetben) eltiltja a kutyás szomszédot a jogsértő magatartástól, azt hiszem, 3 nap a határidő. Ha ennek nem tesz eleget a szomszéd, vagy később ismételten előfordul ugyanez a zavarás, akkor már kemény pénzbírsággal is sújthatják őt.

2018. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Állatvédők mindenképpen! Ők sokkal hatékonyabbak mint bármely más szerv,és nincs is belőle akkora gebasz.Ők max. figyelmezetetik hogy hogyan tartsák a kutyát,és le is fogják ellenőrzni hogy betartják-e azt.vagy megkérdezik hogy lemondanak-e róla,és akkor elviszik.
2018. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

Adj neki hashajtós ételt vagy csípőset, esetleg altatósat-nyugtatósat...kussolna tőle:DDD


Komolyan felhúzol valami falat, hogy ne lásson a kutya??? Szaglással-hallással mi lesz? Röpködsz szellemként:DDD

Kérj engedélyt a tulajtól;)


Ha végét járja a kutya, akkor várd ki s ennyi.Ha belepofázol az öreg dolgába, akkor kölcsön dolog visszajár;)


Én biztos ráijesztenék az ebre, hogy sz@rja össze magát.

Nem állatkínzás ez, csupán nyugalmad megvédése egy elmebeteg állattal szemben.

Lehet kovácsolni mellette egy üllőn...vagy megsemmisíteni a szilveszteri petárdákat biztonsági okokból...magyarázat kérdése.

2018. febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!