Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi lenne a legegyszerűbb...

Mi lenne a legegyszerűbb megoldás?

Figyelt kérdés

A probléma a következő. Kb másfél hónapja vagyunk itt egy kertes albérletben. Direkt olyan helyet kerestünk ami nagyon csöndes, nyugodt. A főbérlőnk így is adta ki nekünk, mondván, hogy én otthonról dolgozom, kell a nyugalom amit itt meg is kaphatok. Viszont a szomszédban lakik egy idős házaspár 3 nagy testű kutyával. Ebből 1 egy ketrecbe van zárva közvetlen az ablakunk alatt. Ezzel a szerencsétlen kutyával aki a ketrecben van semmit nem foglalkoznak csak a másik kettővel. Soha nem engedik ki. Mozgásterére azt lehet mondani, hogy rendben van ,fogjuk rá. Ez a szerencsétlen állat éjjel-nappal NON STOP ugat unalmában. Tudom 1000 kérdés jött már ezzel kapcsolatban ide és elég nehéz megoldást találni rá. Én átmentem nagyjából 3- hét itt tartózkodás után, szólni direkt figyelve, hogy nagyon empatikus legyek szólni az öreg bácsinak hogy nem lehet meglenni a kutya miatt. Mindenre és mindenkor ugat. Ha full üres az utca akkor is megállás nélkül ugat. Természetesen az öregék nem szólnak rá a kutyára, hiszen nekik a bejárati ajtajuk előtt van ez a ketrec ami nem hiszem hogy túlságosan zavarná őket. Nekünk rá néz a konyha ablakunk, a nappali és az én szoba ablakom. Főbérlőnek szóltunk Ő azt mondta cinikus mosollyal az arcán, hogy sajnos a kutyák ugatnak...

Az öreg bácsi akivel akkor beszéltem vissza kérdezett, hogy milyen megoldást tudnék javasolni. Én mondtam akkor hogy el fogom paravánozni a két ház közötti részt a kutyánál. Ugyan is minket is folyamatosan ugat. Nekem meg nincs kedvem minden egyes hazaérkezésnél csitítgatni a kutyát. Emiatt nem akarom itt hagyni ezt az albérletet, mert nagyon nehezen találtunk rá. Nem vagyok állatkínzó, nem fogom megmérgezni vagy dobálni. Csak előre letisztázom! Szerintetek van-e erre megoldás vagy teljesen esélytelen bármit is javítani ezen? Ja egyébként egy kis kiegészítés a kutya szemmel láthatólag napról napra vékonyabb.



2018. febr. 9. 19:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? Érdekelne. Előre is nagyon szépen köszönöm a választ!
2019. márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Végül elköltöztünk onnan. Egyéb okok is közrejátszottak, pl a drogos hippi fogyatékos szomszédpár akik éjszakánként verekedtek félájultan.A kutya a másik probléma volt. :D Na de mindegy is, hogy esne ki a foguk... Így visszagondolva, azt sajnálom, hogy nem volt bátorságom rájuk hívni az állatvédőket. Pár helyről már visszahallottam, hogy ilyenkor talán ez a legjobb megoldás.
2019. ápr. 7. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!