Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehetne elzavarni egy...

Hogy lehetne elzavarni egy hajléktalant egy társasházból?

Figyelt kérdés
Egy 13 éves vagyok és kispesten lakok egy társasház 10.emletén. Lassan már 2-3 éve hogy a szüleim elváltak. Valószínűleg ezért váltak el. Azon veszekettek minden nap szinte hogy költözzünk el, mert valaki mindig nyitva hagyja az ajtót és ezért a hajleszok bejönnek éjjelre. Amíg apa itt élt amikor észre vette hogy a hajléktalan fent van lezavarta. De amióta elköltözött a többi szomszéd szarik rá. Most viszont kritikus lett a helyzet. Ma éppen apa hozott haza a vele töltött hétvége után amikór láttunk a lépcsőházba egy képet amin az állt hogy "ezt csinálta a csöves" és a volt alatta egy kép amin a folyosó egy szar volt. Valamint cigizik is és félek hogy egyszer felgyújtja az egész házat. A rendőrök havonta járnak ellenőrizni éjjelente. Hogyan tudnám innen kipaterolni?

2018. febr. 25. 21:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%

Bemegy, meghúzza magát mert kint nagyon hideg van, ezzel még nem is lenne baj.

De azt, hogy fogja magát és odaszarik meg bent dohányzik azért az már gusztustalan dolog és pofátlanság.

Szóval teljes mértékben egyetértek azzal, hogy neki ott bent semmi keresnivalója!

2018. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
97%

1-8-as a társasház gangján semmivel nincs melegebb, mint odakinn!


Amúgy létezik melegedő, de a legtöbb hajléktalan nem véletlenül az.

Kevés a "szegény író", meg a "feleségem kiorgatott mindenből - ez amúgyis kamuduma", a többség munkakerülő agresszív piás.

2018. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

Mi kihívtuk a rendőrséget, kijöttek és elvitték. A kárról, amit csinált jegyzőkönyvet írtak. Nyugodtan hívd a rendőröket ilyenkor.


Akik meg azt írják, hogy hideg van, engem nem érdekel, bakker, menjen el akkor egy szállóra, ott letusolhat, kap meleg ételt és italt is. Nem értem, miért jobb betörni egy társasházba és felfeszegetni a járólapokat, meg odaszarni a lépcsőfordulóra, meg szétdobálni a szemetet, mert nálunk ezt csinálta!

2018. febr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
18%

#13:


Téged is sok mindenre rávinne a kényszer, ha a tél közepén az utcán kellene élned. Van, aki pont azért rongál, hogy a rendőrök elvigyék előzetesbe, hogy ne fagyjon meg. Nem szép dolog a károkozás, de mondom, ez már szinte kényszercselekvés náluk. A hajléktalanszállókat alapítványok működtetik, de azok hamar megtelnek, ha eljő a zimankó, nem tudnak korlátlan mennyiségű hobót ellátni-elszállásolni ott.

Inkább a kedves narancssárga kormányunkat kéne szidalmaznod, akik ennyire "hazavágták a hazát".

Annak idején mind elvitték azokat, akiknek nem volt munkahelyük. De sajnos azok az idők már rég elmúltak. Nem is csodálkozom, hogy sokan visszasírják.

2018. febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Azok alapján, hogy leírta, hogy már évek óta itt van, én azt feltételezem, hogy nem ma éjjel fogja kidobni, hanem általános megoldást keres a problémára.

Egyébként is valószínű, hogy nem a 13 éves posztoló fog cselekedni, hanem ötleteket gyűjt a körülötte élő felnőtteknek.

2018. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
10 emeletes lépcsőházról ír a kérdező, ott nincs hideg "gang".
2018. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

16-os, és?


Akkor sincsen ott semmiféle keresnivalója egy minden bizonnyal agresszív piásnak, és pont.

2018. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam hogy keresnivalója lenne ott. Sőt!
2018. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, 14-es, szép gondolatok ezek, csak az a baj, hogy rohadtul nem működnek! Tiszta szívemből gyűlölöm Orbánt, de most ne keverjük ide.


Nem érdekel, hány fok van, mert amikor konkrétan én hívtam ki a rendőrséget, akkor április volt és akkor majdnem én léptem bele a szarba, de ha a gyerekem vágódik el benne vagy belelép a kutyám és moshatom ki a mancsából a szart, az se sokkal jobb. A rendőrség meg elmondta, hogy ugyan felveszik a jegyzőkönyvet, de 50000 Ft alatti kárral nem tudnak mit kezdeni. Szóval akkor várjuk meg, hogy legközelebb betörjön valamelyik lakásba, esetleg kirúgja az ablakot, hogy ne kelljen fáznia szegénynek??


Ma csak az nem dolgozik, főleg Budapesten, aki nem akar! Simán elmehet egy építkezésre segítkezni bármikor, de elhiszem, hogy sokkal könnyebb tartani a markodat és sajnáltatlni magad. Az aluljárókban fiatal férfiak kéregetnek, két kezük, lábuk megvan és mégis! Az meg, hogy a hajléktalanszálló tele van, nettó baromság. Volt munkatársam szociális munkás és mesélte, hogy mi a helyzet. Nem egy álomhely, de a mi gangunknál egész pontosan hússzor melegebb és még wc-re is el tudna menni.

2018. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Mostanában mondta a Tarlós a köztévében, hogy 88%-os a hajléktalanszállók telítettsége. Hely van.


Később azt kérték az emberektől, hogy ha bárhol hidegben levő embert látunk, hívjunk egy utcai segélyszolgálatot -nem emlékszem a számukra-, akik először megpróbálják rábeszélni az embert, megmérik a fülében a hőmérsékletét, aztán kihívják a mentőket és a rendőrséget, hogy meleg helyre vigyék, hogy nehogy megfagyjon.

2018. márc. 1. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!