Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Beperelhetem a tulajt, ha...

Gábor69 kérdése:

Beperelhetem a tulajt, ha hajléktalant csinál belőlem?

Figyelt kérdés
Több mint 3 éve bérlek panelszobát Tibortól . Papírt írtunk , tartózkodási lakcímet jelentettem be . A lakbért kezibe adtam minden hónapban pontosan . Próbálta eltitkolni hogy a pénzt magára költötte és évek óta nem fizet be egy csekket sem . A lakást elárverezték , ezt már muszáj volt közölnie velem . Tehát , hajléktalant csinált belőlem . Az új tulaj egy hónapot adott , hogy költözzünk ki . .. Beperelhetem Tibort ? Követelhetek tőle kártérítés ?

2016. márc. 4. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Te csak albérlő voltál, kifizetted a szoba bérleti díját, semmi közöd ahhoz, hogy Tibor mire költötte a pénzt . Az Ő lakása volt, nem a tiéd . Keress egy másik albérletet .
2016. márc. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Bárkit beperelhetsz.


Amúgy volt joga kitenni, de vagyonosodási vizsgálattal ráküldheted a NAVot.

2016. márc. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem o csinal beloled hajlektalant, bereltel tole egy szobat, nem megvetted.


Amig a berleti szerzodes hivatalosan nem kerult megszuntetesre, addig o koteles a szerzodest betartani, vagyis a penzert cserebe neked szobat biztositani. Tehat ha pl az van a szerzodesben hogy harom honap a felmondasi ido, es egy honapon belul ki kell mennetek, akkor ket honapot kovetelhetsz rajta, hogy teged marpedig annyi penzert szallasoljon el ugyanolyan korulmenyek kozott.


Mas kerdes hogy sok ertelme nincs kovetelni rajta barmit is, mivel ha mar nincs semmije akkor nemigen tudjak rajta behajtani.


Keress masik szobat.

2016. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1, Felesleges. Mit akarsz? Ha csekket nem fizet majd azt hiszed kártérítést fog?

2, Ügyvédet neked kell fizetni, akár több év is lehet az ügy mire végére ér.

3, Inkább örülj hogy nem vart a a nyakadba a tartozást és semmit!

4, Keress másik albérletet, azzal foglalkozz!

2016. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Már találtam másik albérletet .. Csak hát ez a költözés úgy hiányzott nekem , mint púp a hátamra . Ő a 6 milló forintjábol ( ennyit kapott kézhez , miután levonták az adósságot ) , vidáman elköltözik akárhová . Csak az bosszantott , hogy beleröhögött a pofámba hogy ő felélte azt a pénzt amit én fizettem neki . És nem csak fizettem neki , hanem nagyon sokszor segítettem neki . Bevédtem , mikor zaklatták , megjavítottam a lakásban mindent , mert ő lusta dög és műszakilag nulla a tudása . Távol álljon tőlem , hogy én irígy vagyok rá amiért pénze van . De akkor is ... Hülyének , lúzernak néz ... kiröhög , aztán meg megyek az utcára ?
2016. márc. 4. 15:48
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat skacok . Tanulok ebből is . :)
2016. márc. 4. 15:51
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hat hat millabol ugyan nem fog akarmit venni... berelni persze tud, de ha ahhoz is ugy all majd mint a szamlakhoz, akkor nem sokaig.


Ahhoz viszont hogy mire kolti a lakbert, az egvilagon semmi kozod, az o penze, el is ihatja az egeszet ha akarja.

2016. márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs előre megírt szerződés, hogy te mondjuk X évig ott fogsz lakni, akkor bármikor kiteheti a szűrödet a szerződésnek megfelelően. Ha bele van írva, hogy a szerződés megszűnése után 30 nappal távoznod kell, akkor igenis el kell menned, vagy eltávolíthatnak onnan. Attól nem vagy hajléktalan, hogy az az albérleted megszűnt. A pénzed meg van rá. Keress másikat. Mindenhol sok albérlet van.
2016. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi .. Képben vagyok .. Zöld kéz nektek .
2016. márc. 4. 16:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt nem buktál, és más miatt is vége lehetett volna a szerződésnek. Tibor inkább magával cseszett ki, és a korábbiak alapján nem jósolok neki fényes jövőt. Ő a lúzer, ne hagyd hogy meggyőzzön hogy te vagy.
2016. márc. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!