Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha megláttak a betörők,...

Ha megláttak a betörők, miközben rájuk hívtam a rendőrséget, van mitől félnem?

Figyelt kérdés

Egyik éjszaka láttam, amint bemásznak a mellettünk lévő udvarra és el akarnak vinni ezt-azt.. Kihívtam a rendőrséget, de sajnos az egyikük észrevette, hogy "valaki" áll az egyik ablakban. Ezután elemlámpával odavilágítottak, de persze semmit nem láthattak, addigra elbújtam.

Ezután pár perccel később kiértek a rendőrök, miközben ezek a lúzerek a kerítésen át pakolták a cuccot, rajtakapták őket.

Tegyek óvintézkedéseket? Szoktak ilyenkor bosszút állni, amiért kihívtam a rendőrséget? Van valakinek hasonló tapasztalata?

Ami furcsa, hogy a rendőrök ilyenkor megkérik az embert, hogy menjen be tanúvallomást tenni, de eddig még nem kérték, senki nem hívott. Ez azért lehet, mert a rendőr is látta az esetet és elég az ő vallomása?

Köszönöm a válaszokat!



2018. márc. 10. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az élet nem olyan, mint a mozik. A lőtéri döglött kutyát nem érdekli, hogy ki hívta ki a rendőröket. És nem, nem hívnak be utána, ott aláírtad a vallomásodat, tovább nem kellesz, hiszen konkrétan rajtakapták őket. Nyugi, ne dramatizáld túl. Ja, és ügyes voltál, máskor is nyugodtan telefonálj, ha furcsát látsz.
2018. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Óvintézkedéseket megtehetsz.Függetlenül ettől az esettől nem árt egy két dolgot megcsinálni.

Gondolok én olyasmire mint az udvaron álló értékek elzárása éjszakára...plusz lakat vagy zár pár helyre tüzifát jövőre olyan helyre pakolni ahol nem lehet hozzáférni.

Itt kelet magyarországon falun sajnos szükségesek az ilyen dolgok.Főleg ha bejön a tél és útra kelnek a "testók".

2018. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De pont hogy nem írtam alá semmit, nem tettem vallomást, a rendőrökkel sem találkoztam. Csak kihívtam őket, jöttek és végezték a dolgukat...
2018. márc. 10. 12:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy 1-es írta, tettenérés esetén semmit sem kell aláírnod, és tanúskodnod sem kell. És senki sem fogja rajtad elverni a port, mert azéért még keményebb büntetést kapnának, mint holmi betöréses kopásért.
2018. márc. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben félnék mert ha nem is ők de a család bosszút fog állni rajtad .
2018. márc. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit húzhatsz/húzol ki belőle."

Ezt egy videóban hallottam. Nekem meg amúgy fogalmam sincsen.

2018. márc. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!