Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valamelyik szomszéd elkezdett...

Valamelyik szomszéd elkezdett szemétkedni velünk? Ti mit tennétek a helyemben? Már a rendőrséget is hívtam, de egyelőre csak tanácsot kértem. Részletek lent:

Figyelt kérdés

Hétfőről keddre ez: http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__lakohely-szomszedok__..

történt

és most meg az ideiglenesen a folyosóra pakolt dobozokból - lakásfelújításban vagyunk - valaki barikádot épített a bejárati ajtónk elé.



2016. nov. 20. 01:41
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Ja, hogy lakásfelújításban vagytok....na ez mindent megmagyaráz, nekem is volt egy felettem lakó emberke, rendszerint hétvégén szeretett ütvefúrni, és szinte mindig az ő dörömböléseiket lehetett hallani az egész házban.

És nem értette, miért utálják őket.

Ha valaki ilyen rohadt igényes, költözzön vidékre, és ott annyit kopácsolhat, amennyi jólesik neki.

De ne egy társasházban, ahol nem véletlenül van házirend.

Sokaknak eszükbe se jut, hogy más is van őnagyságukon kívül az épületben.

2016. nov. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A társasház folyosóján még ideiglenesen sem lehet tárolni semmit, amit a tűzvédelmi szabályzat tilt. Olvasd át a TH-ét. Ha kimegy ellenőrizni a hatóság, kemény büntetést kell fizetni a TH-nak miattad!
2016. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elegük lett, hogy nagy a zaj, meg kerülgetik a kipakolt cuccaitokat.

Legközelebb a faliújságon tájékoztasd őket, h nálatok felújítás lesz, elnézést a hangzavarért meg a felfordulásért stb.

Még építkezés esetén sem szabad a folyosóra pakolni. Oldd meg valahogy máshogyan.

2016. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ne haragudjatok, de mi tudattuk a közös képviselővel is, meg a faliújságra is kiraktuk, hogy lesz felújítás. És a szomszédnál is volt felújítás, és ők is a mi ajtónk mellé pakolták a zsákjaikat, de mi egy rossz szót nem szóltunk rájuk, pedig hetekig ott voltak, mire elvitték. Erre nekünk pár órát sem bírták elviselni a dobozainkat, és barikádot "kellett" építeniük. Nincs igazság ezen a földön, csak jó lenne, ha ezt valahogy tudatosítani lehetne a szomszédokban.
2016. nov. 20. 19:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szóltatok előtte, az más.

Neked nem lett volna szabad megtűrnöd a szomszéd zsákjait hetekig az ajtód előtt. Most aztán hülyére vesz a szomszédod.

Az meg nem normális dolog, ha pár órát sem bírnak ki a szomszédok, hogy vannak a dobozok. Ennyit azért el kell viselni.

2016. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És akkor hogy érjem el, hogy ne vegyen hülyére a szomszéd, hanem értékelje inkább a jóindulatomat, hogy nem szóltam.
2016. nov. 20. 21:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Így utólag szerintem sehogy. Akkor kellett volna megbeszélned vele. Már ha olyan embertípus a szomszédod, akivel lehet értelmesen beszélni. Egy normális lakóközösségben ezt meg lehet értelmesen beszélni. Csakhogy a tiéd nem normális. Ahol virágokat lopnak, meg dobozokból építenek barikádot, mint az óvodások, az elég hülye egy közösség. Más esetben becsöngettek volna, és megkértek volna, hogy vidd már el onnan a virágaidat/dobozaidat.

Sajnos ami a lépcsőházban van az közös, jogilag nem a tiéd, így örülhetsz, hogy csak barikádot építettek a dobozaidból, és nem lopták el az összeset. Amilyen emberek laknak ott.

2016. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!