Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezek a dolgok mikor fognak...

Ezek a dolgok mikor fognak alapnak számítani Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]


Elgondolkodtam azon hogy itthon luxus egy Iphone a maga 300-400ezres árával, viszont kint Nyugaton, és a Tengerentúlon ezek átlagos fizetésekhez képest(asztalos, pénztáros, burkoló, gépkezelő, kertész) elérhetőek. Ami a képen látható ház, és két jármű elérhető kategória külföldön, itthon ennek a megfelelője egy panellakás egy kis 1.4es autóval, és akkor örülhet az ember ha marad a 180ezres fizetéséből magára, illetve félretenni.


Lehet ez most felszínes farokméregetés, hogy neki jobb vagy több jut mint nekem, de igen is érdekelnek a miértek, mert nem azért csinálok még egy jogosítványt hogy ne jusson ilyenekre dolgozó emberként, szeretem a járműveket és örülnék ha egy kis ház mellett ezek elérhetőek lennének, de kérdés hogy ebben az országban beszélhetünk-e ilyenről? Elnézve a 27%-os adót, benzin árakat, szar bérrendszert, vidéki 70nm2-es egérlyukért elkérni 16-20millió ft-ot....


2018. márc. 10. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem soha., Régen se volt valami túl nagy gazdaságunk, de ami volt, szétmutyizták a haveroknak. Az országot meg eladták külföldi befektetőknek, akik éhbérért dolgoztathatják itt az embert.
2018. márc. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy élből rosszul példálózol, egy Viper itt sokkal drágább arányaiban, mint kint. Szóval egy A5 vagy valami ilyesmit kellene alapul venni...

Na meg ugye új vagy használt?

2018. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért el ne hidd már, hogy nyugaton ez alap. Én 15 éve élek Angliában, és itt akinek ilyen háza, autója vagy motorja van (a motor sokkal drágább mint az autó itt kint) az azt jelenti, hogy nagyon jó pozícióban, és jó fizetéssel rendelkező ember. Átlag ember, átlag fizetéssel nem engedheti meg magának ezt nyugaton sem.
2018. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez a kép csak példa/szemléltetés hogy más egyedül élő, ezeket meg tudja magának engedni, ez egy 2010-es corvette, a motor pedig 2007-es de itthon ez is közel másfél millió ft, az autó meg biztos egy 20-as
2018. márc. 10. 20:58
 5/16 anonim ***** válasza:
6%

Én első adandó alkalommal itthagyom ezt a szemétdombot.

Olyan autóra van esélye az embernek átlag fizuból amit a németek már párszor leselejteztek. De arra is gyűjtened kell rendesen.

Ahogy kiveszem a szavaidból még tanulsz. Tanulj jól és próbálj meg te is kimenni külföldre. Az olyan beszólásokkal hogy "Ki marad itt?" meg "Nem is igazi magyar" ne foglalkozz. Hogyha valakinek többet ér ez a kizsigerelő ország ahol ha megszakadsz akkor is gyűlölnek, mint az hogy esetleg a családjának egy jó életet biztosítson az meg is érdemli.

Neked is csak egy életed van. Ne legyen bűntudatod ha te nem akarod elszúrni, inkább ragadd meg a lehetőségeket.

2018. márc. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Angliában élek 11 éve. Itt egy átlagfizetésű ember nem tud ilyen házban élni, vagy nincs ilyen luxus autója, motorja.

Én átlagfizetéssel élek, ami nem minimálbér. A férjem nagyon jól keres, még az itteni viszonylatban is jól kereső ember. Mi 10 év után engedhettük meg magunknak azt, hogy ne csak a férjemnek hanem végre nekem is legyen autóm. De ezek sem luxus kocsik, csak annyi, hogy 1-2 évesek.. Így is mélyen a zsebünkbe kellett nyúlni. De ami a képen van azt csak a gazdag emberek érik el.

2018. márc. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ezek soha nem fognak alap dolognak számítani Magyarországon, ahogy "Nyugaton" sem számít egyáltalán alap dolognak az ilyesmi.


Főleg akkor nem, ha valaki kétkezi munkás, a pénztáros meg külföldön is örül ha megél normálisan. Az is hülyeség, hogy itthon a panellakás meg az 1.4-es autó lenne a "megfelelője".


Másrészt, van az a réteg, nem csak a "csókosok", akik simán megengedhetnek hasonló szintet, akr itthon, akár külföldön. De nem ők az átlag sehol.


Egy 1,5 milliós motor például messze nem álom kategória. Volt ismerősöm aki egész középiskolás korában melózott, kétkezi munkát és mire elvégezte a szakmát, simán vett magának egy hasonló motort.

2018. márc. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki odateszi magát, veszi a fáradtságot, hogy tanuljon, dolgozzon az itt is el tudja érni ezeket idővel, csak könnyebb sírni, hogy kint könnyebb. Vannak ismerőseim, akik kint dolgoztak évekig. Persze, az itthonmaradottak irigykednek, hogy összerakták 6-8 év alatt egy ház árát. Aztán elmesélik, hogy milyen életet éltek és rájön az ember, hogy ha ennyire spórolnának itthon is hasonló eredményeik lennének...


Ahogy előttem írták 10 éves motort és autót elég sokan meg tudnak engedni maguknak 30 éves kor felett, ha előtte teljesítettek...

2018. márc. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjuk ott h nyugaton a tobbseg berel, nincs is sajat ingatlanuk. Szerencsetlen kerdezo valami alomvilagban el.
2018. márc. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A többiek már leírták: a fotón szereplő tárgyak a legtöbb nyugatinak is csak álom kategóriába esnek, még sok évtizedes spórolással sem tudnák megvenni azokat.


Magyarországon soha nem lesz olyan világ, hogy becsületes vagy átlagos munkával ilyen életszínvonalon éljen az ember.


Ha jól fizető állásod van-netto500-1M-akkor tudsz elérni egy olyan életszínvonalat itthon, mint nyugaton egy átlag diplomás a versenyszférában. Na, ezekből az emberekből van nagyon kevés itthon, míg nyugaton elég sok a diplomás.


Itthon sajnos egy átlag fizetésből, pl. gyári műszakvezető, vagy autószerelő keresetéből egy normális családiház, ami 20M-nál kezdődik élhető környéken kb.15-20 évi spórolást feltételez, ami azért vicc, mert ennyi idő alatt egy brit kisvárosban is félre lehet tenni egy lakásra valót normális szakmunkával.


Itthon ha bejelentve dolgozol, szakmunkásként jó, ha megkapsz havi 220-280-at nettóban. Ha otthon laksz, szerencsés vagy, félreteszel havi 150-200-at, az évente még mindig csak 2,4M. Ha albiban laksz, akkor jó, ha a felét, Bp-en még annyit se. Valami mindig közbejön: másik munkahely, autó lerohad, csajod lebabázik, stb, akkor is nagyon együtt kell állnia a csillagoknak, hogy kb. 10 év alatt megvehess egy kétszobás panellakást egy lakható városban. Eddig csak az élet volt rohadás drága , most már a lakások is...

2018. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!