Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek hány menekültre...

Szerintetek hány menekültre lehet még számítani Európa szerte, illetve Magyarországon?

Figyelt kérdés
Titeket nem aggaszt a helyzet?Van valakinek tapasztalata ,él a közvetlen környezetükben?(pl menekülttábor mellett)
2015. jún. 8. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem aggaszt, mert van, aki aggódjon helyettem, mert ez a munkája. Ha Viktorka nem is, de Merkelék tutira kitalálnak valamit.
2015. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem félmilliós számot mondtak, ami csak az afrikai menekültekre vonatkozott és csak az idei nyár időtartamában.


Tapasztalatom nincs, a horvát határtól élek nem messze, amit nagyjából kikerülnek a Magyarországra érkezők.


Aggasztani? Nehéz megoldani a problémát úgy, hogy ne ütközzön egyesek szerint szélsőségekbe. Nógrádi György szerint az Európai Unió már nem képes ekkora tömegekkel bánni, akár Magyarország határvédelmével és a déli határvidék szögesdróttal való megvédése jelenthet megoldást. Érdemes elgondolkodni, mert ő általában nem szélsőséges, de most mégis ezt mondta. Tehát szerintem a határvédelem növelése a minimum.

2015. jún. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de minek a hatarvedelem ilyen formaban?komolyan egy szogesdrottal akarjak orvosolni a problemat?es ha valamelyik atjut ,akkor azt meg viszik a satortabor gettoba?vagy nem ertem.
2015. jún. 8. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Mikor a szögesdrótos megoldást firtatta Nógrádi György, a bolgár-török határ mintájára gondolt. Ott jelentősen csökkent a Bulgáriába özönlő török határsértők száma. Az átjutottakkal nem tudom mit tenne, erre nem tért ki. Vagy a kitoloncolás, vagy ha jogos menekültként állapítják meg, az országban való bennmaradás és menekültkérelem elbírálása.

2015. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a tervezett EU-s ötlet megvalósul, évi 1000-1500 fő lesz. Igazából elsősorban ez nem a kormány bevándorláspolitikáján múlik, hanem attól, hogy termelődnek-e újra és újra menekültek.


Jelenleg mintegy 50 millió ember kénytelen otthonától távol élni, ezek nagyobb része a Közel-Keletről van. (Ez a szám egyébként nem nagyobb mint a korábbi évtizedekben, sőt...) Szóval a problémát szokás szerint megint csak nem felületi kezeléssel kéne megoldani, hanem a gyökerénél, azaz stabilizálni a háborús övezeteket, avagy méginkább csökkenteni az ehhez vezető feszültséget, ami az egyenlőtlenségből fakad.


Ezt persze soha nem fogja egy kormány sem bevállalni, mert nem lehet eladni egy ilyen drága és hosszútávú erőfeszítést egy választáson sem :(

2015. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a legjobb lenne, ha a szerb határnál buszokkal várnánk őket, aztán átszállítanánk őket szépen Bécsbe. :D
2015. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
megoldás ott lenne szovjet mintára: szögesdrót géppuskafészekkel.garantáltan nullára csökkene a kísérletek száma is rövid időn belül.az unió meg elmehet a .....-ába
2015. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az őseiket a kulturnyugat hurcolta el mezőgazdasági munkagépnek. Most jön az utánpótlás.
2015. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!