Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezek a dolgok mikor fognak...

Ezek a dolgok mikor fognak alapnak számítani Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]


Elgondolkodtam azon hogy itthon luxus egy Iphone a maga 300-400ezres árával, viszont kint Nyugaton, és a Tengerentúlon ezek átlagos fizetésekhez képest(asztalos, pénztáros, burkoló, gépkezelő, kertész) elérhetőek. Ami a képen látható ház, és két jármű elérhető kategória külföldön, itthon ennek a megfelelője egy panellakás egy kis 1.4es autóval, és akkor örülhet az ember ha marad a 180ezres fizetéséből magára, illetve félretenni.


Lehet ez most felszínes farokméregetés, hogy neki jobb vagy több jut mint nekem, de igen is érdekelnek a miértek, mert nem azért csinálok még egy jogosítványt hogy ne jusson ilyenekre dolgozó emberként, szeretem a járműveket és örülnék ha egy kis ház mellett ezek elérhetőek lennének, de kérdés hogy ebben az országban beszélhetünk-e ilyenről? Elnézve a 27%-os adót, benzin árakat, szar bérrendszert, vidéki 70nm2-es egérlyukért elkérni 16-20millió ft-ot....


2018. márc. 10. 20:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ezt a jelenséget magyarázza akkor el nekem valaki.


https://www.youtube.com/watch?v=d1t0yIEGMDA


"New Jersey legrosszabb gettója." Lehet hogy maga a környék elég lepra, de egy csomó olyan autó parkol mindenhol, ami az átlag magyarnak max álom kategória.

Hogy a francba van hogy az USA-ba még ilyen lepukkant helyeken is Hummer, Lexus, X BMW, meg minden féle puccos autó parkol?

2018. márc. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Pont a héten hallottam a liftben (pláza/irodaház), ahogy az egyik ottani futár a másiknak mondja, hogy végre megveszi az új telefont, amit kinézett. A másik stílusosan, "dikmá, minek neked 230 ezres telefon, ott fogod hagyni mindenhol".


Meg azért elég sok iPhone-t látok, meglepően sokat törött kijelzővel.

2018. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#11

Szerintem itthon túl van gondolva az álom kategória, ahogy az utca sarkán parkolnak a kocsik mind nagy köbcentis tipikus amerikai piacra készült autók, de mégsem régiek, ezek kinti ára biztos veri a 6-8 milliós kategóriát, amit ott pár év alatt összelehet spórolni átlag munkával is, ha pedig kölcsönt vesz fel, akkor törleszti, de ettől függetlenül teljes körűen használja a kocsit.

2018. márc. 12. 08:01
 14/16 anonim ***** válasza:
Átlag munkával? Nem a Gossip Girl az alap. Mostanában vannak azok a meme-ek, hogy a valóságban a Home Alone-ban meg a Jóbarátokban nem tudnák kifizetni az albérletet olyan lakásokon, házakon.
2018. márc. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

@09:01


A 11-es válaszoló vagyok. Amit linkeltem videó az nem a "gossip girl" hanem a valóság.

2018. márc. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Hozhatsz itt akárhány linket a "hanyatlónyugat" nyomornegyedeiről, miondig lesz 1-2 ember, aki azt fogja bizonygatni neked, hogy szorgalmas munkával, kitartással te is élhetsz ilyen színvonalon: kertesház, új autó, hobbi motorka, sárkányrepcsi, stb. Talán azt is megmondja, hogy nem büfészakos, meg buszvezető életpályán kell elindulni, hanem "hiányszakmában".


A valóság viszont az, hogy egy 10 évesnél újabb három szobás házért meg egy másfél éves J Astráért meg kell güzülni itthon, leszámítva azt a kevés kivételt, akik összeügyeskedik, vagy azülők összehozzák nekik.


Hogy miért? Mert ebben az országban nem fontos a vezetőinknek, hogy normális állapotú házban élj: romos, vizes lakások, házak tömkelege az ingatlanhirdetésekben!

Jól kitalálták a CSOK-ot, amivel az átlag fizetésű 1-2 gyerekes családok kitörölhetik... és még az ingatlan árakat is felverték vele.

Nem fontos, hogy megbízható, kevésbé szennyező kocsival járj olyan útvonalakon, amiken simán kiváltható lenne tömegközlekedéssel az autó:ritkán járó, tömött koszos helyi járatok országszerte... Jó nekünk a németek lerugott középkategóriásai, amikbe belepajszerolunk még a 280ezer km mellé még annyit, és csettintünk a nyelvünkkel, mecsoda jó motor van ebben a bömösben, kár, hogy csipkésre rohadnak az idomok, meg lapátolni lehet a kormot utána.


Nem fontos, hogy minőségi termékek kerüljenek a boltokba: diszkontlánc kb. 80eurocentért adja az ehetetlen, éretlen ipari narancs kilóját, hol tudnák ezt megtenni Németeknél?


Volt egy így-úgy működő egészségügyünk: permanens rohadásban van. Viszonylag normális oktatásügyünk: szétkísérletezte mindenféle reformpedagógus.

Nem lesz itt sose még egy épkézláb MX5-ösöd se, nem hogy normális házad rendes környéken,ha itt akarsz "dolgozó emberként" megélni. Rájöttek erre már a mai középkorúak is: nem vállalnak gyerekeket, max egyet, kettőt, mert átlag fizetésből három gyerkőc mellett marad a 20éves autó, meg a 20 éves lakáshitel.

2018. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!