Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mire gondolnak sokan, amikor...

Mire gondolnak sokan, amikor azt mondják, hogy Budapest büdös?

Figyelt kérdés
Én semmilyen jellegzetes szagot nem érzek, maximum csak dugó esetén az úttesttől max. 1 méterre nagyon pici kipufogószagot. Külvárosban előfordult már, hogy a jellegzetes "fűtésszagot" éreztem.
2018. márc. 15. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egységnyi területen itt a legnagyobb az autóforgalom és a koromgyár buszok, tehát szmog is itt a legdurvább. No meg mindenhová odakulázó és minden sarkon tócsákat hugyozó kutyák 100 ezrei, plusz a Bp-re jellemző hajléktalanok és szeméthegyek. A másik meg ,mikor belépsz egy tipikus körgangos Bp-i épületbe orrfacsaró áporodott húgyszag csap meg meg folyamatosan káposztát odaégett hagymát főz valaki azt már megfigyeltem.
2018. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha már beleszoktál, akkor érzed a különbséget, ha kimész tisztább levegőjű helyre.
2018. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Én a belvárosban laktam születésem óta, és soha nem éreztem semmilyen jellegzetes szagot.

De úgy 10 éve kiköltöztünk egy kertvárosi részre, és elég ritkán (havonta talán egyszer, vagy még ritkábban) megyek csak be a belvárosba. És igen, valóban van egy jellegzetes büdös csatornaszaga a városnak, mindig örülök, ha végre otthagyhatom.

2018. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ha elmegyek vidékre, akkor elég erős fűtésszagot érzek, fa-nedves fa- és bizony műanyag keverékét. Már Budapest környéki községekben is, de néha, ahogy írtam, külvárosban is.

Ahol van állattartás, ott annak a szagát, de az nem zavar. ;)



Hol van tiszta levegő?

Igaz, Budapesten szokott lenni eü határérték 40-60 % légszennyezettség, a többi nagyobb városunkban is jellemzően ugyanez (szmogtérképek). Viszont ennél szerintem maximum egy hegy tetején tisztább.

2018. márc. 15. 11:05
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Mikor Budapestre kerültem akkor a Váci út mellett laktunk egy kollégiumban. Szó szerint fojtogató volt a levegő. Egyszerűen érezted, hogy nem friss, nincs oxigéntartalma.


Most 11.-ik kerületben vagyok, itt korábban jó volt, mostanában csak velünk szemben 2 építkezés, nyáron érezni a 15 kuka szagát az utcáról, vagy rendszeres hogy valaki megáll a ház előtt, járatja fél óráig az autót én meg azon gondolkozom, hogy kivágok rá egy széket. Az erkélyről cigizőkről még nem is szóltam. A lépcsőházunk meg rendszeresen olyan szagú mint egy kutyaól. Főleg hogy "kedves" lakók napi szinten oda hugyoztatják a kutyát a lépcsőre "hát nem én parancsolok neki" címszóval.


Metrólejárók tele hajléktalannak, okádék az egész. Belváros szintén. A vicc az, amikor konkrétan belvárosban szarszagot, trágyaszagot érzek. De legutóbb egy ipari telep mellett mentem el külvárosban, birkák álltak a kerítés túloldalán, hát azt hittem beszarok a röhögéstől.


Persze vidéken is megvannak a hasonló dolgok, tehenek, állatok, de még mindig természetesebb az ember orrának a tehénszar szaga mint a szmogos levegő.

2018. márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem a kellemetlen szagokra gondolnak. Amit igy az orrukkal ereznek. Tudod.
2018. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem érzem, mert másik városban, ahol laktam, ott sokkal büdösebb volt, több hajléktalan több szemét, több húgyszag, nekem ez itt tisztább.
2018. márc. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a szmogra gondolok, amikor erre gondolok. (Igen, szokott eszembe jutni). Éltem Pesten, akkoriban hetente kétszer mostam hajat. Hosszú hajam volt mindig. Vidéki nagyvárosban hetente egyszer elég. Nagyon háklis vagyok a hajamra. Azért ezt írtam le, mert ezzel a konkrét példával tudom szemléltetni.

Le tudom írni, hogy a vidéki nagyvárostól még tisztább a levegője pl. környező falvaknak, ahova gyakran járok, csak gondoltam a példa szemléletesebb.

Nekem ugye ez a környék a megszokottabb.

Neked meg azért nem tűnik fel, mert azt szoktad meg.

2018. márc. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nézek szmogtérképet és egyrészt általában nem látok gondot rajta másrészt különbséget se a vidéki nagyvárosokhoz képest.


Imádom a községeket és legfőbb vágyam 2000 fősnél nem nagyobb településen élni, de az a fa, nedves fa és sokszor sajnos szemétégetés szaga, ami ősztől-télig jelen van a falvakban, az húha.

2018. márc. 16. 10:26
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Azért ha nem gyökerek a szomszédok nem tüzelnek állandóan. Ősszel egyszer kétszer a zöld hulladékot és kész, de a normálisabbak már azt sem amióta elszállítják azt is ingyen bezsákolva.

Magyarország keleti részén szoktam télen érezni azt a tipikus fatüzelésű szagot. Azt nem szeretem, beissza mindenem. Gyerekkori emlék fűz hozzá, a nagymamámék falujában volt mindig ilyen szag, így vegyes érzéseim vannak, ha megcsap az a tipikus "vidéki levegő".

A szüleim délről származnak, ott pl. sosem érzem ezt.

Budapesten sokszor nyomott a levegő nekem. Ritkán érzem azt, hogy jönne egy nagy szél, ami átszellőzteti az egész várost. Mintha beülne a szmog az épületek közé. Valaki észre sem veszi, valakit zavar. Nem vagyunk egyformák.

2018. márc. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!