Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megteheti ezt egy társasházi...

Megteheti ezt egy társasházi lakó?

Figyelt kérdés
A házunkban minden emeleten van egy helyiség, ami eredetileg szárítónak épült, de szerintem az életbe nem használták annak. A mi emeletünkön lévő zárható tárolóként funkcionál, leginkább bicikliket tartunk benne de van ott a kiszuperált hűtőtől kezdve mindenféle lom. Most este amikor mentem le, látom hogy megjelent a liftajtón egy kézzel írt kis papír, melyen az egyik új lakó kéri, hogy mindenki pakoljon ki onnét mert szeretné a helyiséget “rendeltetésének megfelelően használni” szóval szárogatásra. Hát nem mondom leblokkoltam rajta. Ignorálható, vagy kötelesek vagyunk tényleg kipakolni, van erre valami szabályozás? Sajnálnám, mert nem nagyon van más bicikli és babakocsi tárolási lehetőség...
2018. ápr. 19. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha papiron is ez van beirva, akkor igen, jogosan koveteli. Ez olyan mintha te a furdot spajznak hasznalod, majd felhaborodsz rajta, h ugyan, miert akar valaki ott zuhanyozni...
2018. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Közös tulajdon, senki nem sajátíthatja ki. Elfér az ő szárítója a biciklik meg hűtőroncsok mellett.
2018. ápr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Kérdezd meg a közös képviselőt, van-e erre valamilyen, a társasház közgyűlése által meghatározott szabály. Ha nincs, közös megegyezés kérdése, mire használjátok. De ha közös a helység, akkor egyik lakó sem sajátíthatja ki.
2018. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Az szmsz és/vagy a házirend szerint rendeltetésszerűen kell használni a hàz közös helységeit, sajnos akkor is ha a lakóközösség hallgatólagosan beleegyezett a funkcióváltsba, bár ilyen esetben poroltót kell tartani a helységben. A szomszéd jogosan kéri ezt a többi lakótól. Kezdeményezzetek rendkívüli közgyűlést, ahol a tűzvédelmi (szakhatósági vizsgálattal) szabályzat módosításával ezen helységek funkciója módosítható. Közös megoldással a jószomszédi viszony és a tűzvédelmi előírások is megtarthatóak!
2018. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Közgyűlést kell összehívni és hivatalosan át kell minősíteni tárolóhelyiséggé, a megfelelő intézkedésekkel (baleset-védelem) együtt.
2018. ápr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Közgyűlést kell összehívni, ezt egy lakó is kezdeményezheti, nem kell hozzá a kk. jóváhagyása.

És ha már erről tárgyaltok, akkor hozzatok határozatot arról is, hogy ebben e helységben csak biciklit és babakocsit lehet tárolni, mert vannak lakók, akik -ahogy írtad is - minden lomot ide zsúfolnak. Kezdve az ócska tévétől, a poloskás, süppedt heverőid, a poros, kopott szőnyegig, ócska ruhás zsákokig, bekötegelt újságokig.

Itt szokott landolni minden, amit nem visz el a kukás, holott erre szolgál/na a lomtalanítás.

Ha megfelelően megszövegezitek és behatároljátok a helység funkcióját, akkor nem lehet gond. A cuccait meg mindenki a lakásában szárogassa, ahogy emberek milliói is ezt teszik!

2018. ápr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Következő történt azóta. Megkerestem a közös képviselőt, hát nézett nagyot a problémán. Azt mondta felkeresi az említetett lakót és ha nem jutnak dűlőre akkor következő közgyűlésen, ami májusban lesz elvileg, lehet szavazni hogy megváltoztassák az alapító iratot vagy mit, addig is ne foglalkozzunk vele. Egyébként nem az a gond, hogy ő oda beteszi a ruhaszárítóját, mert beférne amúgy. Mondjuk nem tudom miért jobb ez neki mint a lakásban, de mindegy, én felőlem aztán a liftaknában is szárogathat ha erre van ingerenciája, de azt nem tudom, ehhez minek kéne kiűríteni a helyiséget.
2018. ápr. 22. 14:15
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

Azt a tanácsot adnám neked, hogy nagyon figyeljetek oda, hogy mit szavaztok meg, mert az alapító okirat megváltoztatása komoly dolog. Egyébként, ha más nem indokolja, lehet, hogy elég egy közgyűlési határozatot hozni, miszerint: "Az alapító okiratban szárítónak nevezett helyiség a továbbiakban tárolóként funkcionál." Ugyanis az alapító okirat megváltoztatása több százezres tétel, ha jól tudom, millióhoz közelít. Esetleg az SzMSz-ben vagy a Házirendben lehetne rögzíteni, mert ha van már elfogadott SzMSz és Házirend, ezeknek a megváltoztatása olcsóbb, az alapító okiraté a leghúzósabb. És visszaélésekre is lehetőséget ad, pl. kivehetik ezeket a tároló-szárítókat az osztatlan közös tulajdonból, albetétesíthetik, és a tulajdoni hányad kétharmadának a szavazatával eladhatják a fejetek fölül, akkor aztán nem lesz lehetőség hol tartani a babakocsit, ilyesmit, ráadásul ilyenkor sokszor a közös képviselőnek az adásvétel során lehetősége nyílik lenyúlni a vételár egy részét, pl. gyanúsan olcsón kel el, valójában a különbözet az ő zsebében landol.

Egyébként régen azért volt szükség szárító helyiségekre, mert a lakásokban mosni sem lehetett a régi társas házakban, mosókonyhák voltak rendszeresítve erre a célra. Most, hogy már mindenkinek saját fürdőszobája, automata mosógépe van (sokszor szárítós), a szárító funkciója okafogyottá vált. Ezeket a helyiségeket a lakók tárolóként, közös helyiségként kezdték el használni.

2018. ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk az nem normális, hogy az emberek a lomjaikat ott tartják. Tartsanak bicajt, babakocsit, de rossz hűtőt?!?!?

A működési szabályzat rendelkezhet arról, hogy mire jó a helyiség. Szerintem lehet olyan megoldást találni, hogy mindenki jól járjon. Én mondjuk biztosan nem teregetnék ilyen helyen. Gondolom poros, piszkos, nincs rendszeresen nagytakarítva. Dehát ízlések és pofonok.

2018. ápr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!