Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem hozza ki a postás...

Miért nem hozza ki a postás azt a csomagot amire rá van írva, hogy házhoz szállítás? Többi lent.

Figyelt kérdés
Én ki fizettem annak az árát, még ha nehéz lenne megérteném, de egy pici dobozról van szó a benne levő termék meg egy pénztárca és egy kistáska. Ő azt mondta túl nagy csomag és nem köteles kihozni! Mit lehet vele tenni?
2018. ápr. 24. 10:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazából semmit nem tudsz tenni.

Én annyit teszek, hogy inkább postán maradóra vagy posta csomagpontra kérek szállítást, mert úgy olcsóbb, és mivel nem hozzák ki, ÚGYIS be kell menni érte, akkor meg inkább kevesebbet fizetek.

Elkeserítő, de nálunk ez van.

2018. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%

Nekem se hozta ki a drónom, és a 2 kamerám..... pedig nem volt sem nehéz, sem túl nagyok, de amikor fel van málházva es sok cipelni valója van épp hogy elfernek anlevelek, akkor nem fogja összenyomorgatni, hogy meg beférjen, mert nyilván utána az lesz a bajod, hogy össze van hajtogatva, csak hogy beférjen.....

2 opció van, 1. Fel kellsz elmesz a postára, 2. Panaszt teszel.....

Úgy is az 1. Lesz mert, mert.a 2.-hoz oapairkutya vahy...

2018. ápr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Engem ez nagyon dühít! Miért ment el postásnak,ha nem tudja és nem is akarja teljesíteni a feladatát?
2018. ápr. 24. 10:06
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja és egy dobozt,hogy hajtogat össze? 😂😂
2018. ápr. 24. 10:09
 5/18 A kérdező kommentje:

Drágám te ne gondolkozz,mert sajnos tévedsz!

Egyébként jelentettelek téged is! 😘

2018. ápr. 24. 10:14
 6/18 anonim ***** válasza:
Nálunk az ajánlott leveleket sem hozza ki a postás, csak a szelvényt hozza magával és dobja be a ládába. Így nem kell felcsengetni, felmászni az emeletre, mi meg szophatunk a parkolóval a sorbanállással a nagypostán...
2018. ápr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Az a gond, hogy a magyar posta nem volt felkészülve és a mai napig nincs felkészülve arra a töménytelen mennyiségű külföldi (többnyire kínai) küldeményre, ami elárasztja manapság a postát.

Ezt látod ha bemész és kikéred a csomagodat. Jobb esetben csak 10 percig keresik. Rosszabban 5-ször megfordul veled a világ a postai dolgozó arcától, amikor a 16. helyen sem találja...

Az alacsony fizetések, a munkaerőhiány és a töménytelen mennyiségű külföldi küldemény olyan mértékű pluszt aggat szerintem a postások nyakába, hogy abszolút logikátlanul dolgoznak, gyanítom egységes utasítást sem kapnak hogy hogyan járjanak el a nehezebb időkben. A postások "minősége" is jelentősen romlott.

Nálunk pl. alapvető probléma, hogy a levélküldeményként érkezett külföldi csomagokat a postás egyszerűen a lépcsőn hagyja, mert csomóan nincsenek otthon és neki nincs kedve visszacipelni. Vagy betuszkolja a postaládába, nem számít hogy nem fér be, félig kilóg, vagy összetörik. Esetleg ledobja a bejárati ajtó elé, de már az is ritka, mert akkor 4 emeletet kéne bejárni csak a mi társasházunkban.

A gondnokunk rendes volt, a lépcsőn hagyott cuccot mindig összeszedte és dobott be nekünk egy cetlit, hogy nála átvehetjük, vigyázott rájuk, de könyörgöm... neki nem ez a feladata, meg amúgy is mi köze van egy harmadik személynek ahhoz, hogy kitől mit kaptunk!?

Többen panaszt tettünk emiatt, így a vége az lett, hogy csak az értesítők kerülnek ki a postáshoz, ő ezeket bedobálja és ezzel a feladata letudva. A lakók pedig mehetnek minden csomagért a postára. Ezzel viszont értelemszerűen ott növekedett meg brutálisan a forgalom, munkaidő után elözönlik az emberek, kényelmetlen is. (Mondjuk aki amúgy sincs otthon napközben, annak mindegy.)


Szóval én amondó vagyok, hogy ne arra az egy szem postásra haragudj, mert nem gondolom, hogy ő tehetne bármiről is.

Kollektívan a magyar postának kéne olyan fejlesztéseket eszközölnie magán országos szinten, hogy fenti problémákra megoldást tudjanak találni és kiegyensúlyozottabb, felhasználó barátabb szolgáltatást tudjanak nyújtani, amiben az emberek bíznak és "szívesen fizetnek" érte. Esetleg még szívesen mennek oda dolgozni is az emberek, nem egy postásnak kell egy nap alatt bejárnia egy várost.

2018. ápr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

"Ő azt mondta túl nagy csomag és nem köteles kihozni!" - bullshit. Ha nem postán maradóra kérted, akkor neki kötelessége kivinni, megkísérelni a kézbesítést, ha nem vagy otthon, bedobni a kitöltött(!) értesítőt, hogy melyik postán, mettől-meddig veheted át a pakkot, és hogy mikor kísérli meg újra a kézbesítést.


Ahogy előttem is írták, nem is biztos, hogy a kézbesítő hibája ez a helyzet. A posta felső- és középvezetésében egy csomó inkompetens alak ül. A felsővezetők valamelyik banktól beejtőernyőzött "menedzserek", a középvezetők, pl. területi vezetők meg még a Kádár-korszakban szocializálódott, gyakran idevágó szakmai végzettség nélküli őskövületek. A legtöbbjüket csak az érdekli, hogy csökkentsék a munkavállalók óraszámát "költségcsökkentés" címén, ami után prémiumot kaphatnak. Közben megy a mantrázás, hogy "egyre kevesebb a levél kevesebb emberre lesz szükségünk", de érdekes módon a másik oldalon jelentkező plusz munkaerőigényről, amit a csomagküldemények felfutása, a pénzügyi termékek közvetítése jelent, elfeledkeznek. A régi, tapasztalt postások lelépnek, jobban fizető (nem minimálbéres) meló után néznek, újak alig érkeznek, és azok is tapasztalatlanok. Az eredmény: ugyanannyi vagy még több munkát kevesebb és tapasztalatlanabb embernek kell elvégezni.

2018. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én is jártam ugyanígy, kis dobozzal. Annyi volt a válaszuk, hogy a túl nagy kapacitás miatt nem tudják kiszállítani.

Úgyhogy jah, tipikus magyar színvonal - fizetjük a nagy semmit.

2018. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Fura, nálunk külön van a leveles postás, amelyik gyalogol, meg a csomagos postás autóval. Egyik délelőtt jön, másik délután.

A csomagjaimat mindig megkapom, én a levélkét járok a szájbatekert postára, mert bár mindig itthon vagyok, sose bír becsöngetni a levelekkel, csak bedobja az értesítőt.

2018. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!