Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem hozza ki a postás...

Miért nem hozza ki a postás azt a csomagot amire rá van írva, hogy házhoz szállítás? Többi lent.

Figyelt kérdés
Én ki fizettem annak az árát, még ha nehéz lenne megérteném, de egy pici dobozról van szó a benne levő termék meg egy pénztárca és egy kistáska. Ő azt mondta túl nagy csomag és nem köteles kihozni! Mit lehet vele tenni?
2018. ápr. 24. 10:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ami még ma történt leírom nektek,le jött ment senkizte a párom,aki elment átvenni tőle a csomagot! Panaszt tettem ellene! Hogy jön ő ehhez?
2018. ápr. 24. 20:02
 12/18 anonim ***** válasza:

10# Mivel a külföldi küldemények 90%-a levélküldemény és ezeknek igen nagy százaléka be sem fér a postaládába, ezért sok környéken kiadják a postásnak, hogy csomagot (levélküldeményt) ne vigyen, csak értesítőt. Szerintem ez valahol érthető, ezért mondtam, hogy a postának el kéne kezdenie alkalmazkodni végre valamilyen módon a "modern világhoz".


Az is egyéni tapasztalat amúgy, hogy a postai csomagküldeményeimet (kb. hetente jön valami) ugyan mindig kézbesítik, de az esetek legnagyobb százalékban valami lepukkant, nem postás autóval hozzák, nem is postás egyenruhás ürge. Valószínű valami külső vállalkozó lehet.

A csomagjaim pedig gyakran megbontva érkeznek, amiért rendszeresen panaszt teszek a postán. Semmilyen eredménye nincs.


Emberedet jó eséllyel nem fogják kirúgni, max kap egy szóbeli elbeszélgetést, na bumm. Nem tudnak kit felvenni a helyére.

2018. ápr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mert ha nem vagy otthon mit csináljon? Dobja be az udvarodba, vagy vigye vissza?


Csomagot, ajánlott levelet hozzánk sem hoznak ki, pedig ez Svájc, klasszisokkal modernebb és értelmesebb ország. Mégsem háborog rajta senki, hanem bemegy a postára érte.

2018. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#13 Ez nem Svájc! Itt erre vannak szabályzatok! :)
2018. ápr. 25. 17:36
 15/18 anonim ***** válasza:
42%

A postások jelentős hányada lusta és nemtörődöm. Nálatok sajnos ilyen van.


A munkahelyemre normális postásbácsi jár, mindent oda kérek.

2018. ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam a múlt héten. Nagy csomagot vártam, de kb. 2 -3 kg lehetett. A csomag miatt maradtam itthon, mivel az internetes oldalon az állt, hogy a házig kiszállítják. A kiszállító megállt a szembenlévő, kb. 20 méterre lévő üzlet előtt. Gondoltam majd jön a csomaggal. Láttam, hogy kinyitja az ajtót, bement a csomagokhoz, aztán vissza az autóba és tovább hajtott. Az internetre felmentem, ahol lehet követni a csomagot és ott az állt, hogy mivel nem voltunk elérhetőek! , így az 1 km-re lévő központjukban tudom kiváltani a csomagot. Az értesítő papírt csak másnap kaptam meg. Annyira mérges lettem, hogy el kell érte oda mennem, csak azért, mert a kiszállító lusta volt idejönni és becsengetni. Még nem voltam a csomagért, mert nem tudom hogyan hozom haza, mivel autóm nincs, busz arra nem jár és a jobb karomat nem tudom rendesen használni. Természetesen a kiszállító cégnél panaszt tettem.
2018. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Több hozzáfűznivalóm lenne a kérdéshez és az elégedetlen de egyben tudatlan válaszadók által adott hozzászólásokhoz is.


1# Igen a postásnak tényleg nem kell kivinni csak az értesítőt bizonyos esetekben. A külföldi csomagok igazából legtöbbször nem csomagok. Leggyakrabban levélként vannak feladva külföldön (nem kell aláírni). Magyarországon a levelet a postaládába dobják ha nem lehet, akkor postánmaradóként kell kezelni. Ha a küldenény legkeskenyebb oldala 22 mm -nél vastagabb, akkor már nem kell kivinni. Ez van... Le van írva olvasd el az ÁSZF -t.


2# Ha feljelented a postást/leugatod/megalázod azaz nem vagy jóban vele, nem biztos hogy eléred amit akarsz. Sőt... Van az a mondás postás berkekben, hogy ha baj hogy értesítőt kapsz

2018. jún. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

... akkor legközelebb nem kapsz.


3# Tudom-tudom régi szokás meg azért kapja a fizetését, de ha elkezdesz "jattolni" akkor figyeld meg megváltozik a kapcsolat. Megkaphatod a telefonszámát, hirtelenjében a legtöbb dolog megbeszélhető/megoldható lesz

2018. jún. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!