Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a szomszéd...

Mit lehet tenni a szomszéd kakasával?

Figyelt kérdés
Lehet rossz kategóriába irok, nem tudom. Nagy város egyik részén, ahol az utcánkban ez az egyetlen kertes ház, ami mellettünk van az összes már új társasház. Egész, nem tulzok, tényleg egész éjjel kukorekol a kakasa, ugat az udvaron a kutyája. Egyszerűen nem lehet aludni nyitott ablaknál. Ez még nem is lenne baj, de a kisbabank sem tud tőluk. Mit lehet csinálni?

2018. máj. 2. 07:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
* ha valami sürgős javításról van szó
2018. máj. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd néni asztmás és egyfolytában köhög. Borzalmas irritáló hallgatni egész nap, pláne amikor kint vagyok a kertben. Ássam el az öreglányt vagy jelentsem fel?
2018. máj. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Már nem azért, de nem érdekel, hogy falun mit csinál a szomszéd. Ez majdnem a belváros.
2018. máj. 3. 14:32
 14/19 anonim ***** válasza:
69%
Most mindenki álljon vigyázzba, mert kipottyantottál egy babukát a "majdnem belvárosban"?
2018. máj. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
61%
Nos, akkor írok én, aki abszolút megérti a dolgot és én is így lennék. A mi szomszédaink üvöltöznek. A másiknak madárriasztó gépezete volt, ami fél percenként 2x sípolt ideget tépő hangon. A harmadik folyton égetett, sőt kánikulában otthagyta a tüzet sorsára. Aztán egy másik aranyos meg mindig vegyszerezik, este nem lehet a gyerekekkel kint lenni a jó hűvösben. A szemközti kórház udvarán évekig hajnalban már búgatták a szegélynyírót meg a benzines fűnyírót. Évekig jártunk át "balhézni" mire befejezték. Őrületnek tartom, hogy nincsenek szabályozások ilyen apróságokra is és hogy ezekkel kell együttélnie annak, aki mindig figyel a másikra, mi nem kiabálunk az udvaron, nem tüzelünk stb, nem akarunk másokat zavarni. Megoldást persze én sem tudok...sajna.
2018. máj. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%
És mondd csak arra nem gondoltál, hogy mikor ti odaköltöztetek, ő már rég otthon volt? Nyilván nem ő építette oda a kertes házát utólag, hanem köréje építették a modern társasházakat, amilyenben te is élsz. Mégis hogy gondoltad, változtasson az életmódján, mert időközben elvárosiasodott a környék, alkalmazkodjon ő, amikor valószínűleg évtizedek óta ott él? Jópofa vagy. Mikor beköltöztetek ott állt a háza? No ugye. Tenni nem tehetsz semmit, a kakas ellen biztosan nem, az álló nap ugató kutya már más kérdés, az ellen elviekben lehet kérni bitrokvédelmet, de nemigen szokták az ügyeket gördülékenyen kezelni, már mennyiben foglalkoznak egyáltalán vele. A te babád a következő évtizedben lényegesen több zajjal fog járni, mint amennyit azok az állatok életük végéig neszeznek, hozzátok kell majd nagyobb tolerancia. Kétgyerekes anya vagyok, most költözött mellén egy fiatal házaspár, most két hónapos és hasfájós a baba, gyakorta vannak szuicid gondolataim, mikor hallgatom éjszaka, nyilván nem tehetnek róla, de egy kakasnak kifejezetten örülnék. Egy másik házaspártól vették a kecót, akik kiköltöztek falura, az akkor egy éves gyerekükkel,na, az ő első évét is hallgattuk non-stop. Nem vagyok elég edzett ezen a téren, az én fiaim csak akkor nyekkentek meg ha rájuk ültem (nyilván nem tettem), ha vége a sulinak irány a telek nyár végéig, már alig várom, a fűnyíró zajára kelni reggel hétkor kifejezetten üdítő lesz, még a flexelő szomszéd is jöhet. Pofátlanság elvárni tőle, hogy ő alkalmazkodjon mindenkihez, akkor is, ha már ti vagytok többen. Ő eddig is ott élt, úgy, ahogy most is, ne mondják már meg neki a "városi népek", hogy miként élje az életét.
2018. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"Majdnem belváros". Ennyi erővel én is majdnen a belvárosban lakom, csak kertes házas övezetben. :D

Senki nem fog vigyázban állni és lábujjhegyen közleledni/élni/állatot tartani/zenét hallgatni, mert neked van egy gyereked. Nem körülötted forog a világ.

2018. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden rendszeres zajt meg lehet szokni. Laktam 50 éve vasútállomás mellett, a gőzmozdonyok sípját is megszoktuk egy-két nap alatt, föl se ébredtünk rá később. Laktam villamos útvonala mellett, annak a csilingelését is megszoktuk. Laktam templom mellett, a harang gyomorremegtető bongása is csak eleinte zavarta az éjszakai nyugalmunkat. Vidéken is éltem évtizedekig, egyedüli, ami zavart, ha a szomszéd kölke kirakta a teraszra a hangfalakat, s bömböltette a Dupla Kávét.

Minden érzékszervünk rendkívül alkalmazkodó. A szemünk is pillanatok alatt megszokja a félhomályt, az orrunk is legfeljebb fél percig érzi a legpenetránsabb bűzt is.

Szóval annyira azért nem vészes a helyzet.

2018. máj. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%
Mi kisvárosban lakunk, ráadásul elég távol az alföldtől és itt a környéken minden harmadik háznál vannak haszon állatok és kakasok is. Itt hajnali 3-4 óra körül már javában lehet hallani a kukorékolást, és pár család kivételével mindenhol van kutya is. Van ahol még kecskét is tartanak, és simán meg lehetett szokni.. Egyedül a saját kakasom kukorékolására keltünk fel mindig amikor már jöttek a jó idők és nyitva volt éjjel is az ablak, de berágtak és pörköltet főztem belőle, azóta csend van.
2018. jún. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!