Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Túl hangos felső szomszéd,...

Túl hangos felső szomszéd, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Felettünk lakik egy néni, aki annyira hangosan hallgatja a tv-t, hogy minden egyes szót tisztán lehet hallani nálunk is. Többször (legalább ötször) szóltunk neki (eleinte kedvesen, legutóbb kissé erélyesen), majd előhozakodik azzal, hogy 84 éves, alig lát, és hogy nagyot hall. Megígéri, hogy lehalkítja, de ugyanúgy folytatja tovább, mintha mi se történt volna. Hónapok óta ez megy, mit lehet tenni? Eléggé zavaró, nem lehet pihenni. A gondnok nem tud segíteni, jeleztem felé a problémát.

2018. márc. 13. 21:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Panel? Ha igen, akkor a lepcsohazban van a villanyora. Lekapcsolod es kesz.
2018. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Javasold a néninek a nagyothallókészülék használatát, ami tőletek teljesen függetlenül is nagy hasznára lenne.

Hidd el más megoldás nincs, mert ő tényleg nem hallja!

Apukámmal ugyanez volt a helyzet, nem tehetett róla, azt hitte, hogy suttog a tévéje.

A nagyothallókészülék után kivirult a család és ő is.

2018. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Lepd meg egy fejhalgatóval.
2018. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
panel, de el vannak zárva a villanyórák egy külön helyiségbe
2018. márc. 13. 21:23
 5/15 A kérdező kommentje:
2-es, elvileg van egy lánya, aki jár hozzá. Vele is üvöltve beszélget, ahogy hallani...Lehet a családjának kellene orvosolnia a problémát. A legutóbbi alkalommal rám vágta az ajtót, hogy bántom. Ezzel nem tudok mit tenni.
2018. márc. 13. 21:27
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj beszélni a lányával, hogy kísérje el orvoshoz, mert a helyzet tarthatatlan.

Szegény, a fülétől még elélhet 16-20 évig, te meg a idegösszeomlást fogsz kapni.

2018. márc. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Fantom83 ***** válasza:
46%

A nem munkához köthető tevékenység,amely mások nyugalmát zavarja csendháborításnak minősül,amit a nap 24 órájában el lehet követni.

Ha nem tudsz a tulajjal,ill közvetlen rokonjaival közös nevezőt találni,úgy majd a hatósággal találnak.

Előbb utóbb majd megunják,h az öreget le kell állítani,megírják a 6 sorost,aztán majd rájön,h gazdaságosabb megoldás lett volna a halló készülék.

Szerintem ennyi.

2018. márc. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

"Panel? Ha igen, akkor a lepcsohazban van a villanyora. Lekapcsolod es kesz."


Az igen. Azért durva, hogy egy 90 éves nénivel ilyet megtenné. Bezzeg, ha anyádról lenne szó...

2018. márc. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hosszútávon elég idegörlő, hogy nem tudok pihenni, tanulni a folyamatos (elég hangos) háttérzaj miatt. Szerintem egy elég normális megoldást választottam, hogy az illetővel közöltem a problémámat. Most akkor ennyi erővel, ha én éjfélkor akarom üvöltetni a kedvenc számom, akkor megtehetem, mert ahhoz van kedvem? Nem hinném!

Hozzáteszem, nem mentség, hogy 84 éves, és ilyen-olyan problémája van, nekem is van, nem a korral kell takarózni. A néni legalább 3x megígérte, hogy odafigyel, megígéri, hogy változtat, ehelyett semmi. Kedvencem az volt, amikor azt állította, ő a dunna alatt hallgatja a rádiót, hogy minket ne zavarjon-persze amikor felmentem, a folyosó közepéig kihallatszott, hogy üvölt az M1.

2018. márc. 21. 14:02
 10/15 anonim ***** válasza:
Csak azt tudod csinálni amit az egyik válaszoló írt: beszélj a lányával és legyen hallókészülék a néninek.
2018. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!