Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ausztriában az egyszerű ember...

Ausztriában az egyszerű ember is hogy tud fenntartabi egy úszómedencét, ha minden második háznál van?

Figyelt kérdés
Egy egyszerű, rendezett kisfalu.
2018. máj. 26. 09:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%
Ne az úszómedencéken járjon az eszed, ne azt akarj fenntartani, mert a büdös életben nem fogsz előrébb lépni, ha fölösleges, pénznyelő luxuscikkekre költöd a pénzt, amint összegyűlt egy kicsi. Vagy hitelre. Azért van Ausztriában több embernek jobb élete, mert ők előbb az életüket alapozták meg, és csak utána kezdték szórni a pénzt, amikor már nem lehetett belebukni. Míg mi olyanok vagyunk, hogy előbb költünk, aztán gondolkodunk. Az egész kezdődik egy áruhitelre vett 30 ezer forintos mikróval, aztán pár év múlva ott tartunk, hogy sóvárgunk külföldi országok életszínvonala után. Nem Magyarországgal van baj, hanem egy nagyobb réteg hozzáállásával.
2018. máj. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11, az a nagyobb réteg épp csak annyit keres, hogy egy harmincezres mikróra már csak hitelből telik neki. Tudtad?
2018. máj. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én tudom, igen. És miért következik ebből annyira egyértelműen, hogy meg is kell venni azt hitelre? Miért nem vár mondjuk 4-6 hónapot, mire összegyűjti a havi 5 ezres megtakarításából? Inkább megveszi hitelre, ami már nem 30 hanem 45 lesz, mire visszafizeti, mert nem bírt várni - pedig egy mikró nem nélkülözhetetlen. És csak egy mikróról beszélünk, ha nagyobban gondolkodsz, ott vannak az autók. Egy autó hitelre képes egy magyar átlagember életét teljesen meghatározni, akár tönkre is tenni. Mert nem volt jó a 200 ezres használt, ami legalább képes elvinni A-ból B-be, hanem kellett a 1,5 millás, hogy villoghasson, vagy csak hogy jobban érezze magát benne. Ha a 3 ezres mikrónál már jó lenne a hozzáállás, akkor azt tovább lehetne vinni egy életen át, és nem süllyednénk egyre mélyebbre a mocsárban. Hidd el, tudom mit beszélek, mert beleszaladtam egy-két baromságba az életemben, csak annyi a különbség, hogy nekem még volt visszaút. Külföldön élek, jól keresek, de nem ez volt a döntő ok ,amiért jó irányba mozdult az életem, hanem a hozzáállásbeli változás. Hogy az autókon is túlmenjünk: vehetnék medencét hitel nélkül a házamba, de nem veszek, és nem is fogok. Mert millió célszerűbb, hasznosabb dolog van, amire költhetnék. Amikkel esetleg tovább is lehetne építkezni anyagilag. Én azt mondom a 30 ezres mikrótól indul az egész, és pont azoktól az emberektől, akiket te is én is említettünk.
2018. máj. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!