Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti szólnátok ilyen esetben?...

Ti szólnátok ilyen esetben? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Koleszos vagyok és az alattam lakó fiúk állandóan bulit tartanak. Leiszzák magukat, kiabálnak, a zene bömböl stb...Nincs is nagyon más szórakozásuk csak ez, hogy isznak. A kolis főnök már egyszer nagyon lecseszte őket, de csakazértis folytatják... Most, hogy vizsgaidőszak van már nappal is bömböltették a zenét, mert nincs jobb dolguk...Már gondolkoztam rajta, hogy egyszer megkérdezem őket, milyen problémájuk van, ami miatt folyton isznak...meghát az is zavaró, hogy engem is le akarnak rángatni bulizni, de nincs kedvem olyan bulihoz, ami másról se szól csak a piáról.

2018. máj. 30. 16:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja meg persze zavaró, hogy itt előttem isszák el az agyukat.
2018. máj. 30. 16:19
 2/9 anonim ***** válasza:
Kiütöd őket , a cuccaikat kihajigálod é annyi .
2018. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavarna a tanulásban, vagy az éjszakai pihenésben akkor előbb magam mennék le szólni, hogy tegyenek hangtompítót, mert mások tanulnának, aludnának. Ha tojnak rá, akkor szolnék a megfelelő személyeknek, és az sem érdekelne ha kirúgják őket a koleszból. Oké, hogy fiatalok, kell a szórakozás, de nem non-stop. Tekintettel kell lenni azokra is akiknek terveik vannak a jövőre nézve, és tanulnának.
2018. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 nemaRendőrség ***** válasza:
Nálunk ha vizsgaidőszak van akkor kussolni kell a koliban. Ha hangoskodsz jön magától a portás és páros lábbal lép bele a popódba
2018. máj. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy #3 már leírta, a tanulásodat, alvásodat nem zavarhatják.

Javaslom először menj és beszélj velük arról, hogy osszátok meg, mikor hallgathatnak hangos zenét vagy bulizhatnak - mikor nem, mert akkor ti meg tanulnátok, pihennétek.

Pl. ebédidőben nyugodtan zajonghatnak, akkor ti is vagy főztök, esztek, vagy elmentek a koliból. Ha ők inkább estefelé hangoskodnának, akkor délután legyen csend, hogy te tudj tanulni - de akkor tényleg minden nap legyen csend náluk a megbeszélt időpontig. Vagy fordítva. Akkor amikor bulinak vagy hangoskodnak te átmehetsz a könyvtárba vagy mshová tanulni, vagy akkorra időzítheted a bevásárláod, szórakozást, mosást, akármit.

Állapodjatok meg abban melyik nap buliznak, mondjuk 2-3-szor egy héten, a többi este lgyen zajmentes. Mondjuk legyen övék a péntek, szombat, meg más olyan nap a héten, ami nem zavar titeket. Ha szerdán van vizsgád akkor ne kedd legyen vagy ha hétfőn, akkor ne vasárnap.

Először próbálj meg valami megegyezés félét, ha ez nem sikerül vagy nem tartják be, akkor viszont minden alkalommal - ha kell, akkor naponta többször is szólj a hangoskodásukról a koli vezetjének. Hidd el, a 15. szólás után ő maga fogja rendre inteni a bulizókat és megfenyegetni, hogy kiteszik őket fegyelmivel.

2018. máj. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 A múltkor már megfenyegette őket, sőt, azzal fenyegetőzött, hogy mindenkit kiraknak...kollektíve, mert a környéken lakók nem egyszer panaszolták be a kolit, ennek ellenére mégse hagyták abba. Szerintem még egy panasz ránk és nagy balhé lesz.
2018. máj. 30. 16:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha már a környéken lakók is panaszkodnak, akkor bizony ebből páros lábbal való kirúgás lesz amit meg is érdemelnének. A kollégium nem azt jelenti, hogy nincsenek szabályok, és nem kell tekintettel lenni a körülötted élő emberekre. Aki ezt nem képes felfogni, hogy a koleszban is tudni kell viselkedni, normálisan élni, az menjen haza.
2018. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, remélem, hogy kirúgják őket. Igazatok van, tényleg szólnom kéne. Tegnap már délután kezdték a buliziást és éjjelig ment...Sajnos nálunk a koli vezető csak néha-néha jön.
2018. máj. 31. 08:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Igaz én külföldön voltam koleszos, de ott az egyetemen belül volt egy "Housing Department" ahol bármilyen panaszt lehetett tenni.


Volt olyan koleszos lakás, ahonnal mind a 5 embert aki ott lakott kirugták, mert piszkos volt a lakás....


Szóval pár napon át esténként videó felvétel, mert anoním bejelentéssel kirugatnám őket.


Nem tudom, hogy otthon hogy van, de lehet ott is meglehet egy hasonlót oldani.

2018. jún. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!