Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki tilthatja meg, hogy dohányo...

Ki tilthatja meg, hogy dohányozhasak a saját erkélyemen?

Figyelt kérdés
7 éve lakunk az első emeleti lakásunkban. Egy káros szenvedélyem van, hogy néhány cigit elszívok munka után. Eddig mindenkivel jól megvotunk a lakóközösségünkben de amióta fölénk költözött egy új lakó, akik azt hiszik hogy övék az egész tömb, csapkodnak fúrnak faragnak és mindenkibe belekötnek, mindig szólnak, ha felmegy a dohányfüst. Jó tudom, nem egészséges, de most költözzek el? A közös képviselő is azt mondja, hogy ha nem a lépcsőházban cigizem nincs semmi gond. Az alattam lévő szomszéd is dohányzott a régi felső szomszéd is, de ha engem zavart becsuktam az ajtót. Volt h 15 fiattal bulizott felettem, de egyik sem volt ilyen irritáló, mint ők.

2018. jún. 1. 21:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
46%
A saját erkélyeden azt csinálsz amit akarsz, nem tudnak ellened tenni semmit. Egyébként az étel szag is bemegy más lakásába, mègsincs annyi nyígás érte, pedig a füst pár perc alatt kimegy, a kajaszag sokkal tovább érződik, főleg ha 2 órán kersztül rotyog valami a tűzhelyen.
2018. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező! Pont az előbb írtam le, hogy a füst általában felfelé száll, és ha nyitva van az ablakuk, vagy erkélyajtó, akkor bizony sajna bemegy. Tapasztalat.
2018. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
A földszinten lakó néni cigizett. 😊 Amúgy persze engem is zavar a füstöm, próbálok szélső lakóként a ház oldala felé fújni a füstöt. Múltkor pacalt főztek. Az összes szelőzőből ömlött a kellemes pacal illat a fülledt lakásomba. Én sem szóltam senkinek....
2018. jún. 1. 21:47
 14/30 anonim ***** válasza:
96%

Nem sorolom, hányas válaszokat írtam, de eléggé belekavarodott más válasza. Remélem, ki tudod hámozni, hogy hiába cigizek én is, mégis idegesít, hogy máshoz esetleg bemegy a saját füstöm.

Nálad az a helyzet, hogy semmiféleképpen nem köthetnek bele, max. kialakul egy rossz viszony. Átnézel rajtuk, aztán kész.

Ezért ne költözzetek el. :) Vagy megszokják, vagy megszöknek.

Mindenkinek kompromisszumot kell kötni, ha nincs saját önálló kertes háza. Annak a híve vagyok, hogy jobb a békesség.

2018. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!

Utolsó kommentelő; értettem minden hozzászólásodat! Tudom, csak segíteni akartál. Én utálom a rossz viszonyt, de ők sztem ilyenek...

2018. jún. 1. 21:53
 16/30 anonim ***** válasza:
76%

Aki lakótelepen él, a szagok szabad áramlását is kénytelen elviselni. Nincs ez másként kertesben sem. Ha valaki sütöget, ott is az illatok nem fognak megállni a kerítésnél. Vagy valaki dohányzik az udvarán, a füst szaga simán átmehet a szomszédba.

Részemről a tömény kajaszag hányingerig tud bántani. Főleg az olajé. Hétvégén eskü, kiírom a liftajtóra, kérem, mellőzzék a főzést, vagy legalább mindenki ugyanazt főzze.

2018. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
88%

Ez ilyen, emberek között élünk. El kell fogadni, hogy nem fogja mindenki a mi kegyeinket lesni, hanem a legtöbb embernek elsősorban a saját érdekei, kényelme stb., a fontosabb. Ezzel szerintem nincsen baj, csak meg kell tanulni alkalmazkodni. Én is tudnék panaszkodni, hogy a felettem lakónak hangosan kopog a cipője a padlón vagy tologatják a bútorokat, kiabál a gyerek, ugat a kutya stb., de akkor másról sem szólnának a napjaim, csak arról, hogy minden nap másik lakóval acsarkodok...nem lenne semmi értelme, szerintem így nem lehet együtt élni. Elfogadom, hogy ez van, másrészt pedig én is biztosan csinálok olyat, ami pedig a többi ember zavarja.


Annyit lehet tenni, hogy ha éppen kint vannak a saját erkélyükön, akkor nem mész ki cigizni, hanem megvárod, amíg bemennek és akkor legalább nem az orruk alatt füstölsz. Ennyi figyelmesség szerintem elvárható, de most az, hogy ne cigizz a saját erkélyeden vagy folyton azt figyeld, hogy mikor vannak otthon, mikor "szabad a terep" az már túlzás... Nem tudom, hogy milyen környéken laktok, de esélyes, hogy pl. télen száll a füst a fűtés miatt vagy ott van a kaja szag, a kipufogófüst, amit szintén nem lehet hogyan kivédeni, szóval nem hinném, hogy pont az a dohányfüst lenne annyira zavaró, hogy ennyit kellene rajta problémázni. Max. ha nem lehet velük megeggyezni semmiben sem és már nagyon zavar, akkor menj le a ház mellé cigizni és akkor legalább békén hagynak.

2018. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Tudom, azt h rossz szokás a dohányzás de most miattuk nem szokom le és nem szököm el. Tudom büdös bagós vagyok a saját erkélyemen, de se nem hangoskodom se nem szemetelek. Még a szemetet is szelektíven gyűjtöm. 😍

Majd rakok ki jó kis illatos füstölgőt egész nap!!!

2018. jún. 1. 21:58
 19/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat... Egyébként a felső ominózus szomszéd is magassarkúban nyomja!
2018. jún. 1. 22:01
 20/30 anonim ***** válasza:
77%

A kajaszag más, mindenki eszik, viszont nem dohányzik mindenki. Nekem pl. csípi a szememet a füst, ha erőteljesebb, akkor a fejem is megfájdul.

A beköltözés meg zajjal jár, jó, ne este 9-kor kalapáljanak, engem is zavar, ha este/éjjel zajos a szomszéd, de ritkán van olyan helyzet, hogy ami az előző lakónak megfelelt, az az újnak is megfelel. Az én lakásomat fél évbe telt olyan szinten felújítani, hogy egyáltalán beköltözhető legyen, ez részben persze azért is húzódott, mert a szakikkal nehéz volt egyeztetni, meg a családban is, aki segíteni tudott, ő sem ért rá bármikor, de minden burkolat le lett cserélve például, falig lett bontva az egész lakás, és még az ablakok cseréje így is kimaradt, az nagyobb kiadás, mondjuk próbáltunk olyan időpontokban zajongni, amikor az emberek többsége dolgozik, nem is volt belőle probléma amúgy, sőt, volt olyan idősebb lakó, aki örült, hogy valahol dolgoznak, mert neki is kellett segítség, és jöttek a hang irányába, ez vicces volt. :-)


Na mindegy, szóval próbáljatok valami kompromisszumot kötni, pl. szívhatnál kevesebbet is (azzal magadnak is jót teszel). :-)

2018. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!