Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan közvetlen szomszédot...

Van olyan közvetlen szomszédotok akivel köszönőviszonyban sem vagytok?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért alakult így? Szeretnétek változtatni a kialakult helyzeten?

2018. jún. 2. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Igen , 4-5 . Ők a friss beköltözők és építkezők , szemben és oldalról 2vel arrébb jobb és balra is . Megjöttek restauráltak stb itt vannak és ennyi .
2018. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Itt inkább mindenki magával foglalkozik, egyszer sem jött senki bemutatkozni és mi se mentünk.
2018. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, 1. A bige a férjemnek a túlsó sarokról kiabálva integet, mellettem meg elmegy az utcán. Nem óhajtok változtatni ezen. 3:)
2018. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor látom nem csak nálunk van ez :/

Csak kezd nagyon kínos lenni. Kertes házak, és ha pl egyszerre érünk haza, akkor mindenki elfordul. Nagyon régen ez van, olyanok vagyunk mint az idegenek. A másik szomszédunkkal viszont már baráti a viszony. Átjárunk egymáshoz gyakran.

2018. jún. 2. 10:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálam itt viszonylag szimpatikus szomszédok vannak, párral próbáltam már beszélgetni, de nagyon maguknak valóak.

Viszont nekem is a szembe szomszédom nagyon kínos, de már az első másodperctől kezdve nagyon irritál az ürge.

akkor úgy nézegettem felé, gondoltam köszönök, de inkább tekergette a fejét az első pillanattól kezdve.

Na azóta meg már olyan húzásai vannak, hogy látszik, jópár dolog kimaradt nála a nevelésnél. Vagyis nagyon nem vagyunk egy kategória, az ilyennel jobb nem kommunikálni, mert csak ellentét lesz a vége.

2018. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Szóval ebben te is ugyanannyira hibás vagy, semmibe nem telne neked köszönni először.


A kérdésre is válaszolva, társasház, a közvetlen szomszédom az új albérlő a mellettünk lévő lakásban, de itt már nem divat a bemutatkozás, élni mindenki a maga életét. Őszintén szólva amíg csöndben van, engem nem zavar ez az állapot. Egyszer kezdett el éjjel zenét bömböltetni, válogatott káromkodás és falverés kíséretében adtam tudtára, hogy bizony éjfél már bőven elmúlt, talán kussolni kéne.

A másik 3 szomszéddal köszönőviszony van még néhány másik lakóval is, de ennyi.

2018. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen nyilván kétoldalú a dolog. Igaziból ők kezdték, hogy rendszeresen nem köszöntek az öcsémnek, mikor ott állt anya mellett. Kihangsúlyozták anya nevét majd köszönés. Tesóm meg ott állt szegény, pedig ő köszönt. Aztán ugyanezt csinálták velem,meg apával is. Mindig csak anyának jópofiznak. Múltkor is köszönt nekik tesóm (gondolta hátha ennyi belefér, bár őt mindig semmibe nézték) de rá se néztek most sem. Pedig már mi sem vagyunk kisgyerekek. Szerintem minimum 10 éve kezdődött.Plusz volt jó pár olyan húzásuk amivel kiszúrtak velünk szépen. Régen is azt mondták, hogy ők elvárják, hogy mindenki nekik köszönjön előre. Igaziból iszonyú irritálóak, csak kínos mégis ez az egész. Azért voltam kíváncsi hogy másoknál hogy megy ez. Mentek a zöldek természetesen :)
2018. jún. 2. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy a szomszéddal fontos a jó viszony, de a három lépés megtartása is, abból semmi baj nem lehet.

Őszintén szólva inkább nem is érdeklődök, mert mi közöm hozzá, mi van náluk?

Azért voltam kissé cikis helyzetben, elég figyelmetlen vagyok néha, aztán a liftben megkérdeztem a később beszálló hölgyet, aki odaszaladt és lényegében félig háttal állt nekem, hogy - hányadikra megy? -, de nagyon csúnyán rám nézett.

Atyavilág, hát nem a szomszédasszony volt?

Igencsak fújt rám utána, mit tehetnék, nem volt éppen csúnya, de olyan jellegtelen kinézete volt, semmi feltűnő, ám szerencsére csak bérlő volt, ma már más lakik a lakásban, ritkán találkozunk, de pár barátságos szót mindig váltunk ilyen alkalmakkor. Ideális szomszédok, szinte semmit nem tudok róluk és ez így nekem pontosan megfelel.

2018. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyedül a jobb oldali szomszédainkkal beszélünk (ezt úgy kell érteni, hogy ha kint állunk az utcafronton, szemben a házzal, akkor jobb oldal), a bal oldali és a szembeszomszédainkkal asszem 2 éve nem váltottunk egy szót sem.

Megvannak az okai.

2018. júl. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!