Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek megéri itt maradni...

Szerintetek megéri itt maradni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egyre kevésbé érzem úgy, hogy megérné itt bármit is komolyan tervezni hosszútávon. Nemsokára végzek az egyetemmel és egyre jobban húz a szívem külföldre, teljesen kiábrándultam az oktatási rendszerből és a magyar egészségügyből, nem szeretnék egy ilyen helyzetben lévő országban megöregedni. Ti mit gondoltok?
2018. jún. 26. 11:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%
Nem igazán. Én még csak általánosba járok, de valszeg nem maradok ebben az országban.
2018. jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ. Ha nincs gázszerelő apukád aki az úgynevezett pártelnökkel jóban van, akkor nem éri meg itt maradni mert nincs jövőképe az embernek
2018. jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

Nekem igen.

Van normális munkám, barátaim, családom. Mi kell még?

Az életem halad előre.

Iskolába nem igazán szerettem járni, mármint a társaság jó volt, a tanulás nem a szívem csücske, de azért megcsináltam mindent rendesen. Nem hinném, hogy a rendszer hibája, hogy nem tetszett :)

Egészségüggyel szerencsére kevés tapasztalatom van, de az sem rossz.

Mégis mi itt a helyzet, amiért így gondolkodsz? Vagy máshol mi van? Tudod egyáltalán?

2018. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem éri meg. Jó munkám van, szeretem, viszonylag jól is keresek, de akkor sem jutok egyről a kettőre belátható időn belül. Nagyon zavar, hogy rengeteg adót befizetek és kb. semmit nem látok belőle. Ha valami bajom van, magánorvoshoz kell mennem, mert nem kapok belátható időn belül időpontot sehova, illetve olyan az egészségügy színvonala, hogy nem kockáztatnék meg még egy sima fogtömést sem ott.


Az oktatási rendszer romokban hever, az infláció egyre magasabb, a felosztó kirovó rendszer egy baromság, szarrá adóztatnak mindenért, a népesség jelentős része nyomorban él és a társadalom szellemileg olyan mély szintre süllyedt, hogy nem érzem jól magam.


Én is költözöm hamarosan.

2018. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%
Én azt mondom, hogy életem legjobb döntése volt a külföldre költözés. És elsősorban nem is a pénz miatt, mert otthon is tudsz szerezni jól fizető munkát.
2018. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Azért gondolkodok így, mert anyukám többször is volt kórházban, emberszámba sem vették és egyik orvos sem volt képes arra, hogy alaposabban kivizsgálja, magasról szartak a fejére, megvolt a napi rutin vizit és ennyiből letudták. Végül anyukám elhunyt és csak a boncolásnál derült ki, hogy mi volt vele...


Szóval ez nagyon betett nekem.

2018. jún. 26. 11:48
 7/21 anonim ***** válasza:
49%

Igen. Máshol nem tudnám elképzelni az életemet. Van családom, munkám, barátaim, van hol laknom, van autóm, nem vagyok milliomos, de nincsenek anyagi gondjaim. Máshol biztos kereshetnék többet, de ilyen jó életem sehol nem lenne.

Megöregedni bármilyen országban meg fogsz, ha itt nem volna vidám, máshol sem lesz az. :)

2018. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%
6: Sajnálom. De azért nem kell mindenkit leírni.
2018. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

Először arra jutottam hogy jobban megéri a társadalomból kivonulva élni mint annak tagjaként. Ezért el is tervezgettem hogy milyen romantikus lesz a megörökölt falu széli szülői házban méheket meg tyúkokat tartani meg gyümölcsfa erdőt létrehozni minden fajta fából. Ez volt úgyis a gyerekkori álmom. Aztán mára meg már úgy látom hogy oda is utol érne a korrupció keze és sokkal jobban hangzik valahol a trópusi paradicsomban új életteret keresni és egész évben nyári pólóban nyaralni. Diák éveimben úgyis mindig csodálatos volt a 90 napos nyár, hát miért ne lehetne 365 napos?

Én is átéltem hasonlót hogy az idős szüleim pocsék ellátást kaptak a kórházban. Majd a testvérem is becsapott az örökséggel. Azt hiszem ezzel telt be a pohár. Pedig a 90 éves édesapám már 5 éve azt mondta a halálos ágyán hogy Magyarország az erkölcstelenségével el van veszve és örökre felejtsem el. Akkor nem hallgattam rá, ma már belátom hogy a szülőnek mindig igaza van.

2018. jún. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Ó a csodás egészségügy. Fiatalként persze nem jársz olyan sokat a kórházba, de egyszer 50-60 évesen bekerülsz és már ki nem jössz, csak a temetésedre.


Gyerekként többször voltam kórházban. Reggel megvolt a napi vizit és annyi. Felém sem néztek. Megfulladhattam volna a saját véremben ők meg le se tojtak. Aztán az első alkalom után a szüleim fizethették a borsos árat a magánorvosnál, de legalább ott rámnéztek fél óránként.

2018. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!