Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek megéri itt maradni...

Szerintetek megéri itt maradni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egyre kevésbé érzem úgy, hogy megérné itt bármit is komolyan tervezni hosszútávon. Nemsokára végzek az egyetemmel és egyre jobban húz a szívem külföldre, teljesen kiábrándultam az oktatási rendszerből és a magyar egészségügyből, nem szeretnék egy ilyen helyzetben lévő országban megöregedni. Ti mit gondoltok?
2018. jún. 26. 11:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
49%
Figyu menj és láss világot, nézz körül egy kicsit. Lehet, hogy megtalálod valahol máshol a számításodat, de lehet, hogy rá fog ébreszteni, hogy azért nem is olyan rossz itthon. Ezt majd akkor ráérsz eldönteni.
2018. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem akinek megéri ide tervezni:

-info-tech végzettégű, aki úgyis multinak fog bedolgozni.

-szakmunkás, aki nem képes egy nyugati nyelvet megtanulni.ű

-aki nem sokat vár az élettől, de azt gátlástalanul kikönyökli magának. Az ilyen általában megelégszik egy panellakással, lerúgott német prémium autóval, a hosszúhétvégéken pecázni jár, néha elviszi a családot valami vidéki wellness szállodába. Még az ingyenes túlórákat is lenyeli, csak ne kelljen váltani, fejlődni.

-kárpátaljai, erdélyországi, délvidéki nincsteleneknek, akik bármilyen munkát képesek elvégezni, mert otthon még erre sincs lehetőségük.


Akinek nem éri meg:


-aki hiába tanult évekig, a szakmáját, amit szeret, nem fizetik meg.

-fiatal, vállalkozókedvű, tehetséges emberek, akik mögött nincs hátszél

-akik tartalmas életet szeretnének élni, és nem a napi megélhetésen, meg a téli tüzifán akarnak életük végéig parázni.

-akik nem szeretnék még 60 évesen is rommádolgozni magukat.


A magyar egészségügy nem a legrosszabb, csak már érződik a forráshiány.

Az oktatás sem lenne rossz, ha hagynák a tanárokat oktatni, és igazi életpálya lenne a pedagógus, nem csak egy főállás a mellékállás mellett.

Nyugati országokban is vannak problémák, de azokkal talán még mindig könnyebb egy intelligens embernek együttélni, mint amik itt vannak.

2018. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
34%
#13 írta le a legjoban!
2018. jún. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem, mert mire elkezdenek annyit fizetni amennyit már most Hollandiában, Belgiumban kapsz fizikai munkáért, addig itthon úgy öregszel meg örökké számolgattál, és lemondtál mindenről.

Kint alap hogy van egy autód, jut hobbira(horgászattól kezdve a motorozásig) és ami a legdurvább, nem luxus gyereket vállalni!! Amit itthon már művészet összehozni

2018. jún. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
59%
Én maradok :).
2018. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%

Kezdek kételkedni benne.

Én alapjáraton nagyon szeretem a hazám, büszke vagyok rá, hogy magyarnak születtem, de most, hogy gyerekem lett, egyre inkább érdekel az ő jövője, hogy neki mit tudok biztosítani, és egyre kevésbé bármi más.

2018. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Én Kanadán gondolkodok egyébként. Tetszik az adórendszerük ( 15-29% bevételtől függően ) és az a 15%-is a magyar átlagfizetés többszöröséig érvényes. Szóval a "szegényebbeket" nem akarják ellehetetleníteni, nyomorban tartani a magas adókkal.


A korrupciós indexe is alacsony az országnak és olyan minisztereik vannak, akik tényleg értenek ahhoz, amit csinálnak, nem pedig bohócokat/majmokat ültetnek oda, hogy az ország fontos dolgait elintézzék.


Jó az infrastruktúra meg az egészségügyi ellátás is, szóval ezek után engem nem zavarna, hogy hidegebb van ott :D

2018. jún. 27. 07:48
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
17: Nekem él Kanadában ismerősöm. Sajnos mostanában többször is szüksége volt orvosi ellátásra, mert megromlott az egészsége. Nem mondott semmi jót. Ott is hónapos várólisták, stb.
2018. jún. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm a lepontozást:)
2018. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Én Kanadán gondolkodok egyébként. Tetszik az adórendszerük ( 15-29% bevételtől függően ) és az a 15%-is a magyar átlagfizetés többszöröséig érvényes. Szóval a "szegényebbeket" nem akarják ellehetetleníteni, nyomorban tartani a magas adókkal."


Ez így igaz. Aki rendesen dolgozik, az jól keres.



"A korrupciós indexe is alacsony az országnak és olyan minisztereik vannak, akik tényleg értenek ahhoz, amit csinálnak, nem pedig bohócokat/majmokat ültetnek oda, hogy az ország fontos dolgait elintézzék."


Ez is igaz, kivéve a migráns politikájuk (lásd: Toronto). Sajnos ott is egyre több a rendszeren élősködő segélybűnöző és egyelőre nem kezdenek vele semmit ...persze kivéve, ha Magyar vagy, mert ugye volt az a "magyar" (cigány) embercsempész banda, akik miatt jelenleg is eléggé fókuszban van minden Magyarországról érkező.



"Jó az infrastruktúra meg az egészségügyi ellátás is, szóval ezek után engem nem zavarna, hogy hidegebb van ott"


Az egészségügyi ellátás marhadrága, ha nincs biztosításod (okés, viszont cserébe nagyon magas színvonalú).

...az infrastrukta: hát a tömegközlekedés eléggé felejtős, kocsi nélkül eléggé meg vagy lőve, az internet drága és sza.r, az autópályák maguk mondjuk eléggé jól ki vannak építve, a közlekedési kultúra pedig példaértékű.


Összességében én ajánlom, de arra számolj, hogy az ingatlan árak elég durvák, szóval max. a bérlésre van esély.


Hogyan lehet kijutni és munkavállalóit szerezni:

Ez szintén egy elég nehéz dió, ha legálisan akarsz munkát vállalni, annak nagyon kemény feltételei vannak, szóval ha ezeknek a feltételeknek nem felelsz meg, akkor vagy illegálisan dolgozol ott, kockáztatva a kiutasítást akár 10 évre, vagy szerzel egy kanadai állampolgárságú valakit és házasságot kötsz vele (mondjuk akkor már nemárt egy valós kapcsolatra szert tenni az érdekkapcsolat helyett). Én ezt az utóbbit ajánlanám, ha még szingli vagy ...persze ha van 50 misid, akkor a kanadai államtól vásárolhatsz magadnak állampolgárságot, ha befekteted náluk ezt az 50 misit 5 évig.

2018. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!