Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik a legélhetőbb város...

Melyik a legélhetőbb város vagy település, illetve miért az általatok leírt várost tartjátok annak?

Figyelt kérdés

2018. júl. 14. 02:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Főként a nagyobb városok. Budapest.

Munka, ingatlanok, közlekedés, ismerkedés, szolgáltatások stb stb szempontjából mindenképp a nagyobb, nagy lakosságú városok.

2018. júl. 14. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

Budapest, lehetőség munkára, meg van itt minden (szolgáltatás, közlekedés), de drágább megélni, mint vidéken pl. brutális albérlet árak miatt.


Ha vidék, akkor Szeged. Tud pörgős is lenne, sok a program, élhető és szép város, bár nem tökéletes (közlekedés)

2018. júl. 14. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, Pest biztos sok szempontból remek, de nem tudom a “legélhetőbb” szó kapcsán hogy jutott bárkinek is eszébe.

Én bármikor megyek, mindig ugyanazt tapasztalom, eszméletlen mocsok van, de ez még a kisebbik dolog, iszonyú a levegő minősége.

Nem leszólni akarom de ez az igazság, hiába az aránylag jó kereslet meg szolgáltatás, ha közben meg a levegő minősége évekkel előbb elvisz. Akkor már inkább Pécs, (nem vagyok Pécsi).

2018. júl. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy cikkben láttam, hogy a fővárosiak tovább élnek...

Engem is érdekel ez a kérdés. Győr eddig a jelöltem.

Most falun lakom, de a falusi életet csak annak javasolnám akinek nem kell dolgozni járni és van elég pénze ugyanis falun élve drágább az élet , mint akár csak egy kisvárosban.

2018. júl. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Újhartyán :D <3 nyugis, de közvetlenül ott van az autópálya mellett :)
2018. júl. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Veszprém, Pilisvörösvár, Szentendre élhető. Amit nem javaslok az délpest, tele van cigánnyal.
2018. júl. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Erre a kérdésre szerintem tökéletes választ nem lehet adni, ugyanis kötve hiszem, hogy valaki járt már úgy az ország összes kis - és nagyvárosában úgy, hogy értékelhető tapasztalata is van róla lakhatási szempontból.


Én pl. Miskolcon szeretnék élni, ugyanis oda kötődöm érzelmileg, azt a helyet ismerem, most pl. oda járok egyetemre.

Viszont a városban sok a brazil, éjjel rossz a közbiztonság, kevés a jó munkalehetőség, stb.

2018. júl. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti lakosként Budapestről tudok csak érdemben nyilatkozni.


Igen, az valóban vitathatatlan, hogy álláslehetőségekben és szolgáltatásokban bővelkedő a fővárosunk.


Viszont... Az "élhető" jelzőt kevés eséllyel tudnám rásütni. Mert a legnagyobb része közel sem nevezhető annak. Nálunk mindennapos dolog az, hogy valaki a főút melletti járda közepén, két kocsi között végzi a dolgát, hogy a 3-mas villamoson beszívott fiatalok fetrengenek, vagy éppen az, hogy nem lehet egy parkba kiülni beszélgetni / olvasni, mert a helyi "cigánymaffia" klubdélutánt tart a padokon egy kiadós beb..szás keretein belül.


Itt az aggasztó dolog számomra az, hogy persze mi, felnőttek egyet fintorogva megyünk tovább, mintha mi sem történne, ha viszont van gyerekünk, akkor sokszor el fog hangzani a kérdés, hogy "Az a bácsi mit csinál?" Akkor meg majd törhetjük a fejünket... Egyszerűen felháborítónak tartom, hogy a budapesti gyerekeknek így kell felnőniük, ilyen környezetben. Ha már fiatalok - zöldterületben nem igazán bővelkedik. Ott van a Margitsziget, aztán csókolom. A Városligetben egy alkalommal fél órát töltöttem el, már jött oda hozzám egy kábítószeres. Egy nagyobb budai parkban pedofilba botlottam.


Annyit tudok hozzátenni tehát, hogy Budapest nem igazán tartozik az "élhető" városok / települések táborába.

2018. júl. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Aki akar talál munkát BÁRHOL...BAZ megyében is...



Egy BAZ megyei. :)

2018. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Újpest
2018. júl. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!