Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik a legélhetőbb város...

Melyik a legélhetőbb város vagy település, illetve miért az általatok leírt várost tartjátok annak?

Figyelt kérdés

2018. júl. 14. 02:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szombathely, mert nyugis, békés, jó hely
2018. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
32%

Budapest.

En pest belvarosaban elek,azt szeretem.


Rengeteg a fuves park a pesti oldalon is,nyiss egy googl. terkepet.


Budan nagyon friss tiszta a levego,sok az erdo meg a fak.

2018. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is budapesti vagyok, születésem óta itt élek (38 éve). Az tény, hogy sok a munkalehetőség, jól el van látva mindennel, egyszerűbb sok mindent elintézni (pl. bemegyek egy plázába és van Tesco, posta, patika, bank stb.), de én mégse szeretek itt élni. Okok: tömeg, zaj, kosz, átlagban több bunkó ember, mint máshol (mondom ezt budapestiként) stb. Vidéken, egy kisvárosban van egy házunk, ott sokkal jobban érzem magam, annak ellenére, hogy ott pl. az ügyintézés meg hasonlók picit bonyolultabbak. Munkalehetőség helyben is van, meg kb. félórányi útra van két nagyobb város, ahol szintén, tehát annyira nem elhagyatott hely. Síri csend nyilvánvalóan ott sincs, de a légkör egész más. Én szívesebben laknék ott, mint Pesten, gondolkozom is rajta, hogy oda költözzek. Elég volt Pestből 38 év :)
2018. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%
Budapest. Ott van a legtöbb munkalehetőség a szakmában és ott lehet a legjobb fizetést kapni, plusz az fejlett infrastruktúra miatt a legkényelmesebben élni.
2018. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor már inkább Pécs, (nem vagyok Pécsi)."


xDDDDDD Jó vicc volt :D Ha ismernéd Pécset, nem mondanál ilyet. Alig van munkahely, az emberek úgy utaznak el távolságival a munkahelyükre. Délmagyarországon alig van munkahely.

2018. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Bécs
2018. júl. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Mit nevezünk élhetőnek?

Ahol sok munka-, tanulási, szórakozási lehetőség van? Mert akkor nyilván a minél nagyobb városok.


Ahol nyugi van, csend és köszönnek egymásnak az emberek? Mert akkor nyilván a minél kisebb települések.


A kettő kombinációja? Az valamelyik nagyváros kertvárosias része vagy agglomerációs települése, kivéve, ha valami szocreál borzalom, mert azért fontos, hogy az épületek is szépek legyenek.


Minden nagyváros közelében van ilyen, de ha mondjuk egyet kellene mondanom most, akkor Kőszeg.

Festői belváros, udvarias nyugat-magyarországi mentalitás, jó közbiztonság, barátságos emberek. Szombathely 20 perc, Ausztriába gyalog átsétálsz.

2018. júl. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én talán Gödre költöznék legszívesebben.



Mindenképpen kisvárosias település, falu, kertes ház, ami km-ben és időben is közel van egy nagyobb városhoz.

2018. júl. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
47%
Attól függ, hol élsz, melyik területhez kötődsz Mo-on belül. Csak ott fogod jól érezni magad, annak a közelében, ahol felnőttél.Ott keress egy nagyobb várost, vagy egy nagyobb város melletti falut, mert igazán kellemesen élni, csak falun lehet.
2018. júl. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
48%

“xDDDDDD Jó vicc volt :D Ha ismernéd Pécset, nem mondanál ilyet. Alig van munkahely, az emberek úgy utaznak el távolságival a munkahelyükre. Délmagyarországon alig van munkahely.“


Akkor legalább elhiszed, hogy tényleg nem vagyok odavalósi.

De egy dolgot pontosítsunk már, mert nekem úgy tűnik többen is keverik a dolgokat.

A legélhetőbb nem egyenlő azzal, hogy van munka meg a fizetés, még ha 20 évesen az ember el is van ezzel a kettővel.

Az élhető minden mást is takar.

Azzal persze nem vitatkozom, hogy a munkalehetőség is beletartozik.

2018. júl. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!