Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés

Új lakásunkba fél éve költöztünk be, nagyon sok pénz és energia van a lakásban már. Viszont kifogtunk egy elviselhetetlen felső szomszédot, egy nyugdíjas boszorkányt, aki egész álló nap hangoskodik. Brutális, amit csinál, mintha hiperaktív lenne, maraton hosszakat lefut a lakásában egy nap, és végig dübörög. A lábára papucsot nem húz, és nagyon veri a lábát a padlóhoz, amit ugye mi végig hallunk. Mikor megkértük, próbáljon meg halkabb lenni, azt mondja, ő gericbeteg, ő nem tud mit csinálni ezzel. Biztos, hogy hazudik, egy gerincbeteg nem tud ennyit fel-alá futkozni, meg nem a sokadik emeletre költözött volna fél éve, mikor átadták a házat.

Eddig háromszor kértük meg, legyen halkabb, de csak megsértődött még a végtelenül óvatos stílustól is, és most minket feketít másoknak, visszahallottuk. Szinte egyik reggel sem tudunk 7-nél tovább aludni, annyira hangos felettünk, hónapok óta kialvatlanok vagyunk miatta. Kint az erkélyről hallom sokszor, ahogy izomból csapkodja a bútorai ajtajait, dobál mindent, egy vadállat, és mi mindent lehallunk. Ha a járásával nem is tudna mit kezdeni, azért nem muszáj vasárnap hajnalban bútort húzogatni, hogy mi ne tudjunk aludni...

Mit lehet kezdeni az ilyen szomszéddal? Próbáltunk visszahangoskodni neki pl este későn, de meg sem kottyanik neki. Csak a költözés maradt?


2018. júl. 17. 09:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a társasház átka. Ha szóltatok neki és nem változtat,akkor semmit nem tudtok tenni. Akkor csak a füldugó segít. Mivel semmi törvénybe ütközőt nem csinál,ezért más megoldás nincs is a problémára. Az nem lehet egyébként,hogy nem hangoskodik, csak annyira rosszul vezeti a ház a hangot,hogy a legapróbb mozzanat is szándékos trappolásnak hallatszik?
2018. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Sajnos ez a probléma szinte minden újépítésű társasháznál előfordul, szinte mindennapos hogy mindent hallatszik. A nénike meg idős, nézd el neki, mert sose tudhatod, te milyen leszel ennyi idős korodba.

Szerintem a hangszigetelés itt a legeslegnagyobb probléma nálatok.

2018. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem annyira idős, most mehetett nyugdíjba, fittebb, mint én huszonévesen, és az egész napját másra sem szánja, mint minket idegesít, így mit sajnálgassam.

Plusz rosszindulatú is, mert meg sem próbált segíteni és még egy elnézést sem kért, pedig háromszor szóltunk már neki, de egy kedves szó el nem hagyná a száját, sem kompromisszumkészség nincs benne. Egy szipirtyó.


Egyébként nem hiszem, hogy a házzal van a baj, mert kérdezgettünk más fiatalokat, ők hallják-e a szomszédokat, és más semmit nem hall, ha egész nap itthon van mindkét szomszéd (alsó-felső), akkor sem. Még gyerekeket és kutyákat sem hallani, csak ezt a csoroszlyát.

2018. júl. 17. 11:34
 4/14 anonim ***** válasza:
Bízni abban, hogy előbb-utóbb elpatkol, semmi mást.
2018. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Majd megd*glik hamarosan,nyugi.
2018. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

29 vagyok, de dübögve járok.


Ez van, nem tudok vele mit csinálni. Mamuszban IS dobogok már cirka 28 éve. :)

2018. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerintem meg lehet vele mit csinálni. Én is tudok lábat csapkodva járni, meg tudok finoman is, mint a szellő. Csak akarat kérdése, és gyakorlásé.
2018. júl. 17. 14:50
 8/14 anonim ***** válasza:
Te írtad, hogy nem reagál arra ha ti szándékosan hangoskodtok. Ezzel, meg a döbögve járkálással te őt nem fogod idegesíteni, mivel alatta laksz. Ezzel csak azt fogod elérni, hogy összeveszel az alattad lakóval, mert akit idegesítenél azt nem érdekli/ nem hallja, de a többiek meg hallják. Csak magadat égetnéd vele.
2018. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem laknak alattam szerencsére.
2018. júl. 17. 20:26
 10/14 anonim ***** válasza:
Nincsen szabályzata a társasháznak, amit mindenki elfogadott? Nincsen benne valami a többi lakó zavarásáról?
2018. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!