Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni az idegbeteg...

Mit lehet kezdeni az idegbeteg szomszéddal?

Figyelt kérdés
Panelben az egyik szomszédom egy fiatal pár. Van 2 gyerek, a nagyobbik 2 év körül van, a kisebbik még babakocsis. Az anyjuk egész nap itthon van velük, és állandóan az üvöltésétől zeng a ház. Mint egy idegbeteg vadállat, úgy ordítozik a gyerekekkel, én nem tudom, mi lehet a fő bűnük szegény kicsiknek, de ez a nő egy istencsapása. Ráadásul undorítóan alpári stílusban üvöltözik, már kb az összes magyar átlagkáromkodást ráhordta a gyerekekre. Kívülről persze játssza a szende nőt, a boldog családanyát, fb-on se győzi mutogatni, hogy milyen boldogan élnek együtt. Én meg itt vagyok és hallom sajnos, hogy az ellenkezője a valóság. És nagyon sajnálom a két kicsit. El lehet képzelni, hogy szinte folyamatosan sír valamelyik. És tényleg nem tudom, mi a fenét lehetne kezdeni ezzel a helyzettel. Tudja valaki, hogy a gyámhatóságot milyen esetben lehet értesíteni? Azt ugyan nem tudom, üti-e őket, de azt se tartom kizártnak... Mindenesetre már az elmebeteg ordibálást is elég lehet átélni szegényeknek... Volt már valaki hasonló helyzetben a szomszédjával?

2018. máj. 8. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

semmit nem tehetsz, a gyámügy ezért nem fog kimenni, meg ha ki is megy, mit lát?

Hogy anyuka tündérien bánik a gyerkeeivel.


Vannak sajnos ilyen idegbeteg emberek, akik csak ordítani tudnak - bár a farkam tudja, miért kellett akkor szülniük.


Mostohaanyám is ilyen gyűlöltem vele élni, mert ő minden szrért ordított.

2018. máj. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja, én se értem, hogy akkor mi a töknek vállalt gyereket, mindjárt kettőt is, ha képtelen velük emberi módon bánni... Mocskos egy perszóna...
2018. máj. 8. 16:04
 3/14 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy átkopogj hozzá, (esetleg egy kis sütivel?) és finoman, kedvesen elmondd neki, hogy te megérted, hogy nehéz a 2 pici gyerekkel, de próbáljon meg a gyerekek (és a te) kedvedért leszokni az ordítozásról és káromkodásról?


Kevésbé szép megoldás, de esetleg az apukának szólni?

2018. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kettes, az apuka PONTOSAN tudja hogy a felesége egy idegbeteg pitsa, csak épp nem képes a fától látni az erdőt.


És az ilyenhez hiába mész át sütivel, örülhetsz, ha nem küld el anyádba.

2018. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sütivel, ez jó... :D


Nézd, vannak olyan emberek, akikkel nem lehet ilyesmit kulturáltan megbeszélni, mert rögtön én lennék az egyes számú ellenség, és mit képzelek magamról, hogy veszem a bátorságot, hogy az ő magánéletébe beleugassak. Gondolhatod, hogy ha meg lehetne ezt vele beszélni, már megtettem volna... Apukáról annyit, hogy napközben nincs itthon, de hétvégén vagy munkaszüneti napokon is ugyanúgy üvölt a nő, magyarán apuci is ismeri jól az ő egyetlen pici feleségét.

2018. máj. 9. 12:49
 6/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kimerült a nő.

Te férfi vagy vagy nő? Ha esetleg te is nő vagy,akkor megpróbálkozhatsz finoma közeledni felé, barátkozni.

Lehet, hogy felnőtt társaságban, kikapcsolódva ő is változna.

2018. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem kimerült, hanem egy született idióta. Az ilyennek tilos lenne gyereket nevelnie... Semennyire nem ért hozzájuk. Csak annyit ér el, hogy lelki nyomorék lesz mind a kettő. Mivel az édes jó anyjuk is eleve az.
2018. máj. 10. 17:57
 8/14 Yoda m. ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Írod: "...hogy veszem a bátorságot, hogy az ő magánéletébe beleugassak."

Na és a Te magánéleted? Hogy hallgatnod kell az ordítozását? Az nem "beleugatás"? Az is az.


Szóval, előbb ki kellene puhatolnod (a sütis közeledés jó!), hogy mi a ménkű baja van...

Van-e pl. férje? Vagy van neki, de nem a "férje" eléggé. Vagy van-e valami más gondja-baja?

és ha van, akkor kivel-mivel? A gyerekeivel? Az kizárt. Mert, ha a gyerekeivel van gondja, az azt jelenti, hogy Ő nem tud bánni a kicsikkel. Vagy pl. mennyire rugalmas, v. merev a természete? Képes lehet-e egyáltalán változtatni önmagán? A férje ezt simán tűri? Vagy csak papucs és ráhagyja?

Vagy egyáltalán észreveszi-e önmagát, feltűnik-e valakinek még rajtad kívül? Hogy mennyire ordítozós?


Szóval ilyenek.


Sokszor az ember nem is tudja, miben él... milyen légkörben. Sz'arban, vagy jóban...Mint az egyszerű hal.

Ha kérdeznéd a halat a vízről. - Milyen víz? - kérdez vissza... fogalma sincs arról, miben él.

Sok ember így van ezzel. Talán Ő is.


Az ERŐ legyen Veletek!

2018. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Írj az egyik "milyen cukik a gyerekeim" vagy "boldogok vagyunk" képe alá facebookon, hogy "akkor mi a f.aszt ordibálsz velük egész nap?"

Vagy ha elkezd ordibálni te is ordíts vissza, hogy "viselkedj sanyika", esetleg menj át hozzá és kezdj el kiabálni hogy mi a szart csinált már megint az a k.urva kölök

Ha nem érti a szarkazmust és folytatja, ajánlom vedd fel videóra, hangfelvételre, beszélj össze a szomszédokkal, aztán mehet a feljelentés, ezt nem csak a saját érdekedben, hanem a gyerek érdekében is, szerinted hogyan fog így felnőni, halláskárosult lesz 5 évesen, de lehet, hogy te is, ha nem teszel valamit

2018. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jah, be kéne kommentelni a képeit, marha nagy lenne. :DDD


Sajnos a szomszédokkal nem tudok összebeszélni, mert mi újak vagyunk itt, pár hónapja költöztünk ide, és akik mellettük laknak, azokat régóta ismerik, és jóban is vannak velük. Pedig nem hiszem el, hogy csak mi halljuk ennek a vadállatnak az ordibálását.... De feljelenteni amúgy se akarnám, egyelőre megpróbálunk beszélni vele, bár nem sok esélyt látok rá hogy normális emberi módon fogadja a kérést és ne támadásnak vegye... Meglátjuk nemsokára.

2018. máj. 14. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!