Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hány éves kortól cikinek...

Hány éves kortól cikinek mondható az ha még mindig a szüleivel él a gyermek?

Figyelt kérdés

2016. jún. 17. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem az a ciki ha valaki szüleivel él(lehet nem tud még elköltözni), hanem ha rajtuk lóg(nem dolgozik), és élősködik.
2016. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
30+
2016. jún. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy gyermeknek nem ciki soha, ha a szüleivel él.


Egy felnőttnek már lehet ciki. A körülményektől, indoktól függ. Ha valaki épphogy végzett valamilyen iskolát, még keveset keres az egy ideig nem gáz, ha vannak további tervei és nem kizárólag a kényelemért marad otthon.

2016. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Minek költözzön el valaki egy 2 generációs családi házból, ahol az alsó fölső szint el van különítve egymástól teljesen... külön fürdő, külön konyha, külön élettér, külön villanyóra.


Ha nektek van felesleges pénzetek albérletre, hát legyen.


De aki emiatt lenéz, mert otthon lakom, de mégis külön a szülőktől, magam főzöm, magam mosok, magam takarítok, magam fizetem a számlák rám eső részét... na az bekaphatja a ...mat.

2016. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó jó magara vetted a dolgot pedig nem is rólad volt szó:)
2016. jún. 17. 14:02
 6/13 Sunshinedoll ***** válasza:
Nem ciki. A mostani generáció totál le van égve, nem olyan könnyű segítség nélkül fiatalon házat vagy lakást venni, ezen kívül ezer meg egy oka lehet, miért lakik valaki a szüleivel. Az a fontos, hogy ne élősködjön rajtuk, igenis csinálja meg a házimunka rá eső részét, és ne csak dögöljön otthon, ha már a szülei ennyire támogatják.
2016. jún. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

150ezer Ft egy valamire való albérlet pesten, amiből nem ordítva rohansz ki az első megnézés után.

Ezek után aki lenéz, az nyugodtan elkérheti a bankszámlaszámom, oda várom a támogatásokat.

2016. jún. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Max akkor ciki ha lenne pénze egyedül élni (és van mellé párja) de anyura támaszkodik és mindent ő csinál.

Nagybátyám 50+, örök agglegény, van egy rakás pénze és még mindig az anyjával él, viszont több okból. 1.Nem érzi szükségét egy saját lakásnak mert alig van otthon. 2. Nagymamám nyugdíjból él ami nem sok, így nagybátyám el tudja tartani és 3. Mivel özvegy, ezért jót tesz neki bármennyi társaság plusz segít is a házimunkában neki.

2016. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mármint nagymamám az özvegy.
2016. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék mitől lettem nullás. Úgy látszik én nem értem a magyar nyelvet..


A gyermek az aki még nem érte el a pubertáskort. Vagyis a gyermeknek nem ciki a szülőkkel élnie.


Felnőtt az aki saját magára keres. Onnantól, hogy valaki el tudná tartani magát egyedül vagy a párjával együtt akkor nem is a ciki, hanem a gyermek lét és a felelősségvállalás elodázása a szülők nyakán lógni.


A szülőkkel élés az, amikor ugyanabban a háztartásban vagyunk, és kihasználjuk azt, hogy nem főbérlőnk van. Így nem beszéltem, nem beszélhettem olyan esetről mint a 4. hozzászólóé.


Imádom itt gyakorin a direkt és a félelmekből való félreértelmezéseket és az örök gyerekek véleményét :D

Pá gyermekek :D

2016. jún. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!