Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes ilyen esetben rendőrsé...

Érdemes ilyen esetben rendőrséghez fordulni? Mit tegyek, ha halálosan megfenyegetett a külföldi szomszéd?

Figyelt kérdés

Az édesanyám az idegösszeomlás szélén áll, nem tudom, hogyan lehetne ezt a helyzetet kezelni. Ezért szeretnék javaslatot kérni, előre is köszönöm a segítséget!


Kb. 6 hónappal ezelőtt az emeletünkre, közvetlenül mellénk költözött egy pár Romániábòl, ( Szegedem lakunk ): egy magyarul alig beszélő arab férfi és a magyar barátnője. A férfi nem dolgozik, egésznap otthon van, testépítéssel foglalkozik. Tonna számra veszi a porokat, éjszaka turmixol, kihangosìtva beszél telefonon ordìtva a társaival nyitott lakásajtò mellett, és valószínű, hogy a kábìtószert sem veti meg a viselkedése alapján. A nő alig van otthon, nem tudom, mennyire van tisztában a kis barátja kettős életével. De nem volt úgy különösebb probléma. Rajtunk kívül egy ilyen felsőtìzezerbeli elit család lakik, jò szomszédi viszonyban vagyunk, itt sem volt baj.


Na most, nálunk van 4 fogadott kutyus, és az egyiket bántalmazta az előző gazda, ugyan már nálunk él 5 éve, de még mindig nagyon tart a férfiaktòl, erős területvédő ösztöne van. Ha idegent lát, ugat, de nem támad természetesen, mindig pòrázon van az erkélyen séta előtt.

Soha nem volt gond, plusz ez egy kutyás társasház.


Ma éppen ki akartam vinni sétálni, amikor ez az arab féri kitárt ajtò mellett ült a bejárati ajtòban. Félmeztelenül. A kutyám egyből ugatni kezdett, èn felvettem és azon voltam, higy kimenjek a kapun. Ez meg megindult felém, cukkolva a kutyát, valami olyat mondott, hogy mi a probléma?! A szeme sárga volt, ki tudja, milyem szertől. Sajnos láttam ilyet, tudom, miről beszélek. Felismertem.Szerencsére a mamám időben kijött és intett, hogy menjek be a házba. Az anyukámat megfenyegette, hogy a kutyát eltünteti, ha nem teszünk valamit. A szájkosarat mondta, erre meg azt mondta, hogy nincsen szájkosár, majd ő elintézi az állatot meg a gazdát. Közben fel alá járkált és valami löttyöt ivott, amikor azt kérdeztük, ez mostenyegetés? Bòlintott, hogy majd ő csinál bajt, ha csak ebből értünk. Aztán bement, ùgy hogy le legyintett minket. Ja, mi emlìtettük az èjfèli turmixot, de azt mondta, az nem baj, mert ő ember.

Az anyukám sìrògörcsöt kapott és segìtséget kért a szomszédoktòl lent ( kutyások). Egyetértettünk, hogy más kultùra, nekik egy szurkálás meg se kottyan, ha ùgy tetszik.


A pàrjával beszéltünk, de szerinte nincs a barátjával baj, és nem tudja mi baja a párjának, semmi nem hallatszòdik àt tőlünk. majd ő lerendezi. A másik szomszédunk, a gazdagék ( itteni céget vezetnek, ideglenesen vannak csak itt, ha dolgozni mennek, akkor jönnek ebbe a házba ) beszèltek az arabbal, a férfinek azt hazudta az arab, hogy ő èpp aludt, amikor felébredt az ugatásra és ő is békessèget akar.


Nem semmi, mi? Ott várt engem az ajtòban ez a féreg ki tudja milyen szer hatása alatt!


Egyenlőre elrendeződött....de nem tudom, mire készülhetek egy ilyen alvilági alak esetèben, ezeknek semmi vesztenivalòjuk sincs.


Ti mit tennétek?



2018. júl. 23. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

A rendőrségen tanácsot is kérhetsz, nem kell felnyomni egyből.

Meg ha tudsz próbálj videókat készíteni esetleges "kétes" helyzetek bizonyítására.

Sajna biztos nem lesz könnyű az ilyen elmeroggyantakkal..

2018. júl. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
? Feljelented minél gyorsabban , a yardra ketten menjetek. Amikor találkoztok legyen bekapcsolva hangrögzítő és vegyetek paprikaspréket . Ha támad lefújjátok és a megelőlegezett életveszély miatti feljelentés ad neki mattot . Fekete cigány patkány
2018. júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
telefújod a képét paprikasprével. és hogy hatásosabb legyen, még ráfújsz ragasztósprével is hogy nyoma maradjon!
2018. júl. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Elhiszem hogy megijedtél,de ennyire nem kell berosálni.Lehet hogy egyszeri eset volt.Azért készülj fel,telefonnal mindenképpen felvenni ha legközelebb ilyen van,és utána rendőrségen feljelenteni.Pár erős embert odaszervezni egy alkalommal,hagy lássa neked is vannak erős embereid ha kell.
2018. júl. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

"Ti mit tennétek?"


Paprikaspray, azt jól elverni amikor senki se látja, mint a xart. Nem kell megijedni. Attól, hogy arab, meg külföldi, semmit nem jelent, ha meghunyászkodsz, tudni fogja, hogy veled/veletek bármit lehet.

2018. júl. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
80%
Felvenni amikor ezeket a dolgokat csinálja. Igen, mert alaptalanul senkit nem lehet vádolni. Mindig kell bizonyíték. Nem kell egyből feljelenteni, a rendőrségen tanácsot is kérhetsz esetleg tartsák szemmel. Paprikaspray jó ötlet. Esetleg belső kamera? Én azon se lepődnék meg ha neked/nektekmenne. Ez arab, főleg nőkkel úgy bánik mint ahogy egy ember bánik egy csótánnyal. Egyébként ne mutasd hogy félsz mert akkor azt hiszi ő az úr a háznál.. Sok sikert! :)
2018. júl. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!