Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdekel a 8. kerület, eszem...

ZombiZsófi kérdése:

Érdekel a 8. kerület, eszem ágában sincs ott lakni, de érdekel most mi a helyzet ott. Akinek van tapasztalata mesélne nekem róla, akár részletesen is?

Figyelt kérdés

2018. aug. 13. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
2018. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi...
2018. aug. 13. 18:31
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
De mégis miről? Hogy mennyire szemetesek az utcák? Vagy hogy mennyire gördülékeny az ügyintézés az önkormányzatnál? Vagy hogy mennyibe kerülnek a lakások? Vagy hogy öt percen belül hány kutyába botlik az ember? Vagy mi?
2018. aug. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott lakom, a külső szélén, a Százados negyedben, ez a környékem:


[link]

[link] - azóta újabb fákat ültettek, amik élnek és sajnos lett egy stadion is.

[link] - itt az utca végén 2014-ben még romos ház, ma már takaros kis kihasznált játszótér.



Szerintem a Tisztviselőtelep, a Palotanegyed és a Százados negyed nagyja jó, élhető, kulturált / (viszonylag) kulturált.


Pro:

- Összes park felújítása, mégpedig nagyon szépre!

- Sok tér felújítása

- Egyéb közterületek felújítása

- SZTK, orvosi rendelők, több bölcsi, ovi felújítása

- sok társasház is támogatást kapott

- a középső, rossz részeken talán javult a közbiztonság, legalábbis én például nem félek a Nagy Fuvaros, Népszínház, Práter utcákban, Orczy úton, Baross utca Nagykörúton kívüli részén. Az Óbudai Egyetem Tavaszmező telephelyén 3-4 éve volt órám este 7-ig is, és a 37-es villamossal mentem haza, a Mátyás téren és a Nagy Fuvaroson lehet odajutni. Semmi se volt. Jó, romák, de ők egymással voltak elfoglalva.


Con:

- Rokontól, ismerőstől rengeteg rosszat hallani a "rossz" részek lakóközösségeiről

- Nálunk valamiért romlást érzek (közterületi közbiztonság), több rablásról hallani, több gyanús alakot látni, a Hős utcaiak egyre inkább megjelennek nálunk,

- OK, hogy minden tele van térfigyelő kamerával, de ez a mi biztonságérzetünket nem növeli (néha szóba kerül konkrétan vagy érintőlegesen, így tudom, hogy más is így van ezzel); ugyanúgy van illegális hulladéklerakás, közterületen vizelés, rablás a kamerától 5 méterre (természetesen pont nem arra nézett). Dehát a térfigyelő kamerák telepítése hatékony módszere a lakosság megnyugtatásának - öö... már nem.



Összességében én egyébként nem látom annyira jónak a kerület jövőjét, bár tény, hogy sok fejlesztés volt... De valahogy még rengeteg munka van hátra, sok dolog pedig megoldhatatlan (pl a fent említett borzalmas lakóközösségek...).

2018. aug. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis társasházban lakok szerencsére a lakóközösség az esetek 96%-ban kultúrált, az utcai zaj csak ritkán hallatszik be. Sűrűn későn járok haza, de sosincs bennem félelem.

Ami engem is zavar, hogy konkrétan néha felfordul a gyomrom a húgyszagtól az utcákon és hiába ázok el az 5. napon mégis örülök az esőnek mert elmossa egy kevés időre.. Vannak épületek amik nagyon lerobbantak mégse tesznek semmit az ellen hogy tovább romoljon az állapotuk, felújításról meg ne is álmodozzunk.

Összességében szeretem, én választottam a belvárost, én választottam ezt a kerületet szóval ennél nagyobb bajom ne legyen. :)

2018. aug. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 4. voltam, # 5. merre laksz? :) Városrészileg, ha nem indiszkrét.



Amúgy a társasházak támogatásai miatt lehet fog javulni néhány ház homlokzata.

2018. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Corvin-negyed.

Örülnénk ha csinálnának valamit, de az itt lakók azt mondják ne nagyon reménykedjek. :D

2018. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, pont ez érdekel amúgy, hogy milyen ott lakni, milyenek az emberek, mennyit változott az évek alatt.
2018. aug. 13. 22:26
 9/9 rewqrewqrewq ***** válasza:
A 8 kerület nem kicsi ... nagy mértékben függ a komfort a lakás helyétől és a házban hanyadik emeleten is lakik majd. Minél magasabban annál jobb. Igaz az utcán attól még nem szép a helyzet ha fent a magasban csend van. Sok rész az átépítések miatt már elég normális lett.
2019. ápr. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!