Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd egy éve kalapál....

A szomszéd egy éve kalapál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyukáméknak van egy balatoni kis háza. A szomszédban szintén idős házaspár él, és anyukámék életét (ők hetente csak pár napot töltenek ott), és az időszakosan ott nyaraló családtagok életét 20 éve keseríti meg a szomszéd folyamatos flexelése, barkácsolása, ami gyakori ilyen helyeken - bár ez már beteg -, de a koruk előrehaladtával ez egyre szélsőségesebb, és valóban a lélektani terror legsúlyosabb foka. A szomszédasszony (kb 70-75 éves), kb egy év folyamatosan követ tör az udvaron, szinte eredménytelenül a gyenge fizikuma miatt, de egy nagy kalapáccsal nagy tömböket kalapál, amik időnként el is törnek, ezeket kupacokba dobálja. Ez kora reggel kezdődik, órákig tart, majd délután is és sötétedésik tart. Gyakorlatilag a nyaralóban töltött időt pokollá teszi ez, sőt a legtöbb esetben szándékosság is gyanítható, mert abban a pillanatban, hogy kiülünk a teraszra reggelizni, azonnal kezdi. Mivel van medence, főleg ott fürdünk, napozunk, de elviselhetetlen amit csinál. Szüleim egy éve szóltak nekik, de fröcsögő gyűlölködést kaptak tőlük, és mivel szüleim esetében nyugdíjas magasértelmiségiekről van szó, műveltség és szorongás okán nem akarnak kültelki szomszédvitát. Mi a feleségemmel a múlt héte - utolsó 4 nap szabadságát kiette - hogy picit pihenjünk az őszi hajtás előtt, lementünk. Egyetlen lehetőségünk - a medence már zárva - a kerti napozás, olvasás. (Mi 44-48 éves, középkorú házaspár vagyunk, kirepült gyerekekkel). De az egészet pokollá tette a kalapálás, nem lehetett a kertben megmaradni. Napközbeni programokat terveztünk emiatt, gyógyfürdő, múzeumok stb, de ahogy megjöttünk, kezdte, és estére a feleségem minden nap a sírógörcs határán volt, a házba is behallatszik, hiszen nyaralótól van szó. Ez sajnos már nem az üdülőövezet, de a házak jórésze nyaraló. Én konfrontálódtam volna velük, de annak a szüleim isszák meg a levét, mert már álltak (bizonyíthatatlan...) bosszút konfliktus miatt. Az egész napos kalapálás hangereje nem biztos, hogy meghaladja a csendháborítás küszöbét db-ben, ugyanakkor az idegi teher őrjítőbb, mintha valaki egy órát flexelne. Önkényuralmi rendszerekben használnak ilyen kínzást.!Valóságos téboly. Szó szerint horrorba illő, pszichopatológiai eset. A nejem kivan, mert rosszabb állapotban jött haza, mint ahogy lementünk. Én is... A szüleim kétségbe vannak esve, de magyarázzák, hogy semmit nem lehet tenni, feljelenteni nem akarnak, mert akkor bosszút állnak, kitépik a növényeket mikor nincsenek ott stb., és emiatt kialakult a 22-es csapdája. Bár talán nem tűnik annak, de valóban pszichopatológiai esetről van szó, és sem én, sem a szüleim nem látják a megoldást. A szüleim szerint süketek, ezért nem érzik ennek a hatását (önfelmentés, mellébeszélés...), de ha félhangosan azt mondjuk, hogy “bas.z@meg, így nem lehet pihenni”, azt pontosan meghalljáj - ugyanis a feleségem az 5. napon a verandán mondott egy ilyet, és később hallottuk? Ahogy az asszony ordítva panaszkodja telefonon a fiának, Anyukám azt mondta, hogy akkor lesz vége, ha lesérül az értelmetlen kőtöréstől, és nem bírja tobább, Napi 6-8 óra.... Hátha, ti tudtok megoldást...

2018. szept. 10. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
körjegyzőségen kell bejelentést tenni. kivizsgálják az ügyet, ha jogos a bejelentés, akkor felszólítást küldenek az idős házaspárnak. ha ez után is folytatják,akkor pénzbüntetést kapnak, vagy a körjegyzőség által megfogalmazott felszólítás alapján akár jogi eszközöket is alkalmazhatnak.
2018. szept. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Ha két alkalommal teljes hangerővel beteszed F.Zsülike ének-próbálkozásait, akkor lehet hogy örökre abbahagyják!

Próbáld ki!:)

2018. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
elvezik, h bosszanthatnak masokat. de az mar tenyleg durva, h ezert kepesek egesz nap koveket torni. itt a megbeszeles es a konfrontalodas nem fog mukodni, mert eleve semmi szuksege azokra az osszetort kovekre, csak az idegesited a celja. na most az elso amit lehet tennu, h ugy tesztek, mintha egyaltalan nem zavarna titeket a dolog. ok csak arra jatszanak, h ti duhosek legyetek, vagy megtudjak keseriteni az eletetek es ha ez nem megy, akkor foloslegesen nem fognak koveket torni es dolgozni. ok jobban erzik magukat mikor ti szenvedtek, tehat a kiabalas, fenyegetozes es feljelentes se fog semmire vezetnu, mert akkor latjak, h titeket ez idegesit es nekik pont ez a celjuk. ha legkozelebb beszeltek veluk akkor valahogy el is ejthettek egy olyan mondatot valahogy a parbeszedbe burkolva, h nem, minket nem idegesit amit csinalnak, csinakjak csak nyugodtan. nem hallani amugy sem at annyira. vagy amit az egyik kommentelo irt, h ti is kezdjetek el oket idegesiteni es akkor a sajat erdekukben kenytelenek lesznek abbahagyni. nem zenevel, hanem valami tenyleg idegesitovel. regen talaltam rgy olyan alkalmazast telefonra ami olyan frekvencian tud kiadni hangot ami nagyon bantja a fulet, egy bluetoothos habgszoroval siman lehet szorakoztatnu ezzel kicsit oket. :D
2018. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet kb elhantolni lehet a kert végében, más megoldás nincs.

Örülj, hogy nektek csak nyaralás alatt kell ezt élvezni.

Nálunk a lakóhelyünkön a szomszéd kb 20 éve produkálja magát (éjjel 2-kor felül a motorra és bőgeti, egész nap ajtócsapkodás, ordító zene, traktorozás, dudálás, minden játszik), szembeszomszéd meg 4 éve építkezik reggel 5-től éjjel 11, éjfél körülig. Már pár éve nem aludtam ki magam.

Persze ha valakinek elmondom, akkor megkapom, hogy én vagyok a kiállhatatlan, húzzak ki akkor egy tanyára, az való nekem :DDD

Én már azon gondolkozom, hogy kiprovokálok belőlük valami törvénysértőt, aztán felnyomom őket.

2018. szept. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ha 75 év körüliek, akkor majd csak meghalnak egyszer... gonosz dolog ilyet mondani, tudom, de van, amikor megkönnyebbülés...
2018. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%
Ezt becoptátok. Vagy kivárjátok míg meghalnak, vagy eladjátok a nyaralót ,vagy megszokjátok a zajt.
2018. szept. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok embernek van ilyen szomszédja! Csak az a baj, hogy nem mindig lehet ugyanúgy visszaadni nekik.

Egy régi házban a szomszéd öregember mindig teljes hangerőn hallgatta a TV-t, azért mert amúgy nem hallotta!! Tehát én bosszúból hiába vettem volna hangosra az én TV-met, az nem zavarta volna...

Esetleg lehet valami disznóságot elkövetni az ő nevében!

2018. szept. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!