Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek sikerrel járnék?...

Szerintetek sikerrel járnék? Ti beengednétek a lépcsőházba egy idegent, aki csak fotózni szeretne?

Figyelt kérdés

Mondhatni a hobbim a régi épületek fotózása. Eddig csak magukat az épületeket fotóztam, de van néhány 1860 körüli lakóház a szülővárosomban (nem Bp.), amelyek lépcsőházában is szívesen készítenék egy-két képet.

De kérdés, hogy hogy jutok be? Ha kaputelefonon becsöngetek, és elmondom, hogy csak fényképezni szeretnék a lépcsőházban, akkor mennyi az esélye, hogy beengednek? És egyébként kell valami engedély ehhez?



2018. nov. 10. 14:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

általában nekem se szokott semmi gondom lenni belőle, ha reklamál valaki, akkor nem fotózok/tovább, esetleg törlöm is a képeket.


viszont találkoztam már olyan házzal, ahonnan kifelé is csak kóddal lehet jönni és ha kamu dumával próbálsz meg bejutni, akkor bent ragadsz és rendőrt hívnak rád, mert illetéktelenül mentél be.


meg olyannal is találkoztam, aki negyed óráig reklamált nekem, hogy miért merészeltem lefotózni őt, miközben háttal álltam neki fényképezés közben és nem is volt rajta a képeimen, de őt ilyen tények nem zavarták a konteó gyártásban, mert ő tudja, hogy neki jogai vannak...

2018. nov. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!