Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért fűtenek mindenhol úgy,...

Miért fűtenek mindenhol úgy, mintha már tél lenne?

Figyelt kérdés
Attól függetlenül, hogy enyhe idő van novemberben még nagyon fagyos tél lehet. Ha ismét -20 fok lesz december végén, akkor majd januárban ismét bejelentik a gázhiányt, energiahiányt? A 21. században a hiány nevetséges szó, tekintve hogy ilyen mértékű pazarlás megy. Kicsit illene adaptívabbnak lennie egy ilyen élvonalbeli fejlődő gazdaságnak.
2018. nov. 14. 21:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
43%

A magyar ember már jó pár éve, mióta telik neki rá, háborút vív az éghajlattal. Nem kisebb célt tűzött ki maga elé, mint hogy megfordítja az utolsó jégkorszak vége óta állandó éghajlati viszonyokat és télen csinál 30 °C-ot, nyáron meg jégvermet. Egyelőre döntetlennek tűnik az állás.

Télen fűteni kell. Mocskos módon, ahogy csak a csövön kifér. Odakinn fagy, szállingóznak a hópelyhek, benn, a házban vagy lakásban viszont 28-30 foknak kell lennie, hogy apa, ha szeretné, klottgatyában, atlétában, mezítláb hempereghessen a TV előtt. Meg lehet fagyni odakinn, de itt ez a jaó, fíínom meleg, jajj, dobok is már rája a kandallóra még egy darab fát, jajj, de jaó itten megmelegedni. Há' én bizony meg is fagyok huszonöt foknál kevesebbe', az ótót is másfél órán át járatom reggel, hogy fűtse be magát, mer' lefagy mindenem. A buszokon is a f***ért nem megy rendesen a füttés, semmit nem érnek a radiátorok, mellette kén' még külön ülésfüttés meg a kapaszkodókat is fűteni kén', meg az ajtókat nem kén' csak úgy nyitogatni, mer' egybül kimegyen a meleg.

Látjuk hát: emberünk 25 °C alatt nem képes életben maradni, de inkább 30 körül van az optimális üzemi tartománya. Gondoljuk, hogy mikor jön a nyár, majd elemében lesz, jól fogja érezni magát.

De nem: nyáron is picsog. Jajj, há' meg kő' dögőni meg fuladni ebbe' a melegbe', há' nem bírom éjn eztet, há' olyan meleg van, a hátamon a víz folyik! Ha van otthon légkondi, akkor az első olyan napon, mikor a hőmérséklet meghaladja a 20 °C-ot, be is kapcsolja és beállítja a termosztátot a szent 17 °C-os értékre. Azért nem kevesebbre, mert annál kevesebbet nem tud. Az autón is a "LO" az automata klíma helyes beállítási módja innentől kezdve, az összes légbefúvó rá irányítva, hogy életben maradjon. A buszon is a f***ért nem megyen a légkondi, de az is hiába megyen, a hátam izzad ettül a sz*r üléstül, eztet is hütteni kéne, süt a kapaszkodó vascsöve, az ajtón meg tódul befelé a meleg, mikó' kinyissák. Há' nem lehet megmaradni 20 fölött, én aztat mondom, fulad megfele az ember.

Ez a kettő sokszor ugyanaz a személy. Ha télen mész hozzá, rád olvad a nagykabát már az előszobában is, ha nyáron, garantáltan megfagysz, mikor a küszöbén átléped a jó húszfokos hőmérséklet-különbséget. Egyszerűen nem hiszem el, hogy valakinek ilyen, időkapcsolós termosztátja legyen, egyszerűen csak arról van szó, hogy mióta telik arra, hogy télen feleslegesen fűtsünk, nyáron meg éjjel-nappal veressük a légkondit, azóta sok paraszt gyártott hozzá tök felesleges ideológiát magának.

2018. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%
Hát én már meg akarok fagyni az utcán is, az egyetemen is. Nekem ez az időjárás már nagyon hideg és igen, normálisan fel vagyok öltözve, de mégis fázom. Ha már egész nap fagyoskodom, akkor legalább otthon szeretnék normális meleget, úgyhogy 20-22 fokos lakásban is inkább begyújtunk, mert az úgy sokkal kellemesebb.
2018. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Sok az alulöltözött, fázós pitaa(fiú). Megy a hisztike ezerrel, ha nem ég a kis fenekük.
2018. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én nem fűtök otthon sose, télen sem, max, ha <-10 celsius van tartósan.

Hotelben meg az összes ablak nyitva, utálok pazarolni, de hiába tekerem le a radiátort, dög meleg van és aludni akarok

2018. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Pont takarékoskodnak nálunk is főiskolában. Úgyhogy én is fázom. Van, hogy kabátban vagyok előadáson.
2018. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
35%

Az téged miért zavar, ha màsok fűtenek?

Nincs màr jó idő, mi is bekapcsoltuk a kazànt.És igen, gàzzal fűtünk, de nem rettegek a gàzhiànytól.

Inkàbb fűtünk, minthogy a gyerek megfàzzon, vagy akàr mi végigtüsszögjük a téli hónapokat.

Ha te nem fàzol, ne fűtsél.

Most pl nagyon hideg van kint, előbb voltam a kutyànàl az udvaron.

Mit ne mondjak, jól esett visszajönni a hàzba.

2018. nov. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!