Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Örököltem egy családi házat a...

Örököltem egy családi házat a Skóciai Invernessben. Ti kiköltöznétek a helyemben?

Figyelt kérdés
2018. dec. 28. 16:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem költöznék oda, nem hajt a vágy, hogy külföldön éljek.

Valószínűleg azért egy 2-3 hétre beköltöznék kicsit, amikor éppen ráérek, és körülnéznék, kirándulgatnék egyet a környéken. Utána vagy eladnám, és abból vennék kiadásra Magyarországon 1-2 lakást (könnyebb ügyeket intézni azért, ha a közelben vagy), vagy pedig kiadnám valakinek a megbízatásával.

2018. dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy munkába tudnék állni egy ilyen angollal (erős közép), és sajnos semmi "hátországom" nincs az UK-ban. Mármint semmi rokon, se ismerős (Egyik barátom tervezi, hogy Nottinghambe megy egyetemre.). Nagyon szívesen mennék amúgy, de nem tudom, hogy mit tudnék egy kb B2/C1-es angollal kezdeni, pláne úgy, hogy a saját "szakmámban" is csak gyakorolnok vagyok. Mármint ez mind szép és jó, de nem tudom egy gyakornoki (már ha fölvesznek bárhova) fizetésből
2018. dec. 28. 20:44
 13/18 A kérdező kommentje:
Mennyire lehet fenntartani egy családi házat és fizetni a fűtést, a kaját, a benzint, a biztosításokat stb. (Az árakkal se vagyok tisztában. Elvileg (ok, magasak a bérek, de ) drága minden
2018. dec. 28. 20:45
 14/18 mixboy válasza:
Maga a város gyönyörű, abszolút élhető, a környék pazar! Ha fent tudod tartani a házat, és meg tudsz élni, egy percig ne gondolkodj!
2018. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Botond1999 ***** válasza:
100%

Utazz ki 1-2 hétre, tájékozódj a ház fenntartási költségeiről, nézz utána, milyen munkalehetőségek vannak a környéken, hogy tudsz bejárni stb. Aztán dönts.

A nyelvet ott helyben sokkal gyorsabban megtanulod, mint itthon tanfolyamokon.

Én nem sokat gondolkoznék a helyedben.

2018. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anusbari válasza:
49%
Meg ott felejtsd el a nyarat..
2018. dec. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

teljesen élhető város. budapestnél nem drágább a minennapi élet (főleg, ha még albérletre sem kell költened, max a számlákat befizetni). úgyis lesz sok meleg ruhád, meg pokrócod, ha ott élsz, szóval a fűtés sem vűg majd földhöz és gyanítom, hogy ha ház és nem lakás, akkor van kandalló --> minimál költségen be tudod fűteni.

az emberek alapvetően barátságosak, bűnözési statisztikáról nem tudok, de skóciában még nem sikerült magamat veszélyben éreznem soha (voltak kemény környékek a nagyvárosokban, de a skót rendőrség/kormányzat "elbánt" velük kb 10-15 éve).


ha itthon csak gyakornok vagy, akkor még nincs is igazán egzisztencia, amit itt kéne hagynod, szóval nem kérdés.


amiből még tudsz plusz jövedelemre szert tenni: airbnb-n meghirdeted. tavasz végétől ősz végéig rengeteg túrista megy el inverness-ig a felföldön, mint legészakibb város és összeteszik a két kezüket, ha nem egy tömegszálláson kell megszállniuk (és a ruháikat megszárítaniuk). esetleg egy helyi takarító szolgálattal (keress helyi fb csoportokat jobb híjján) szerződést kötni, hogy a vendégeket engedjék be/takarítsanak utánuk jutalékért/fix díjért cserébe, ha amúgy nem laksz ott, csak kiadod. kb 30-szor annyi pénz van az airbnb-ben, mintha egy albérlőnek kiadnád egész hónapra.

2018. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ki.
febr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!