Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti kiköltöznétek külföldre?

Ti kiköltöznétek külföldre?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú a történet, megpróbálom összefoglalni:

A párommal alapvetően vidéki megyeszékhelyről származunk, ahol szerettünk nagyon élni, viszont munkalehetőség egy szál sincs.

Az egyetemi éveinket Budapesten töltjük, lassan a végére érünk, párom pedagógus, én versenyképes műszaki szakra járok, már dolgozok is vele egyetem mellett. Viszont rá kellett jönnünk, hogy Budapest és az ilyen jellegű nagyvárosi élet nem nekünk való, egyszerűen nem érezzük jól magunkat ebben a környezetben, így mindenképpen szeretnénk tanulmányaink befejeztével továbbállni.

Hozzátenném, hogy szeretnénk 2-3 éven belül családot alapítani.


Ha visszaköltöznénk oda, ahonnan származunk, ott valószínűleg nagyon nehezen találnánk munkát és ha találnánk, akkor se keresnénk sokat, így viszonylag szerény körülmények között kéne élnünk, viszont számunkra kellemes környezetben.


Ha maradnánk Budapesten vagy környékén, akkor lenne munkánk és a kapott fizetésből egészen normális színvonalon élhetnénk (bár ahhoz, hogy házunk legyen hosszú évekig gyűjtögethetnénk), de olyan környezetben kéne élnünk, amit nagyon nem szeretünk, mondhatni utálunk.


Külföldre sokáig nem akartunk menni, bár a szakmánk külföldön is keresett és nyelveket is beszélünk, de egy idei svájci nyaralás nagyon elgondolkodhatott minket. Ha kiköltöznénk Ausztriába vagy Svájcba, akkor valószínűleg anyagi problémáink nem lennének sőt, olyan életszínvonalon élhetnénk, amiről itthon álmodni se merünk, az környezet nekünk nagyon nagyon tetszik, de mégis a hazánktól távol kéne élnünk és a születendő gyerekeinket is külföldön kéne felnevelni.


Ti a három lehetőség közül melyiket választanátok és miért?

Mindenkinek a véleménye érdekel, de főleg olyanoké akik éltek/élnek külföldön!

Köszi :)



2013. aug. 8. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Én külföldre mennék mindenképp. Sajnos a mai fiataloknak, köztük nekem is, ez a sorsunk, vagy itthon maradunk és imádkozunk hogy hamar összejöjjön a pénz egy házra, hogy nyugodt körülmények között tudjak családot alapítani, vagy kimegyek külföldre, és ott boldogan élek, noha Magyarországot csak ritkábban látnám.

Szerintem a legjobb döntés, ha kimentek. Lehet, hogy eleinte rossz lesz és hiányozni fog az ország, de ide bármikor visszajöhettek, mert Svájcban pl annyi pénzt fogtok keresni (pedagógusok ott nagyon jó fizetést kapnak), hogy havonta hazajöhettek akár.

Én légiutas-kísérő vagyok, nekem mindig is az volt az álmom, hogy utazzak, és amikor már kitanultam azt a három nyelvet, ami keresettnek számít, én is választás elé kerültem. Vagy itthon maradok, és alig kapok 120at azért, hogy napi 8-9 órát repülök, vagy megyek egy külföldi légitársasághoz, és ennek a 4szeresét megkeresem, de alig-alig jöhetek haza. Én is állítom, nagyon nehéz a választás, de szerintem mindenképp megéri, ha biztos családi jövőt akarsz magadnak.

2013. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is inkább mennék külföldre.

Bár most szerencsével van jó munkahelyem, igaz nem a szakmámban dolgozom, de szeretem csinálni, pénzem is van úgy ahogy, plusz még a szüleimnél élek, de a barátnőmmel tervezzük az összeköltözést. Nos a nagyvárosi élet nekünk sem jön be. Én egy kisvárosban laktam kisgyerek korom óta kertes házban, a fővárost nem tudnám megszokni az nem az én világom de szerencsére csak fél órányira van innen szóval bejárós vagyok, meg ugye én futárkodom így nekem egyszerű. A barátnőm is lassan elvégzi a szakmáját úgy néz ki lesz is munkahelye itt a város melletti nagyvárosban ami innen csak 10-15 percnyire van, az meg nem vészes. Én meg fél óra alatt simán hazaérek munkából.

Házunk az lenne de a tesómék laknak benne és valószínű maradni is fognak mert nekik nem jön össze a külföld sajnos.

Én is erősen tervezem hogy egyszer kimegyünk külföldre. Vagy ha nem más az Osztrák határ közelébe telepedünk le és átjárunk dolgozni, ez még a jövő zenéje.

De ha tényleg nehéz munkát találnotok mert sajnos tudom hogy az akkor mindenképp próbáljátok meg külföldöt.

2013. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyötrelem vagy boldogság? Válassz.

Én mindenképpen elköltöznék.

Remélem, mire én eljutok odáig, ahol most ti vagytok, már nem kell a hallgatói szerződés miatt félnem. Bár, nem valószínű, hogy addig változik.

Ha van lehetőségetek, menjetek. Ha honvágyatok van, néha vissza lehet utazni ide, és nosztalgiázni, de Magyarország ma egy átlag pár számára nem épp a paradicsom, főleg ha gyerekeket is terveznek...

2013. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha lenne komoly kapcsolatom akkor kimennék a barátnőmmel de max Ausztria vagy Bajorország.
2013. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!