Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elképzelhető, hogy sokan nem...

Elképzelhető, hogy sokan nem az anyagiak miatt mennek külföldre?

Figyelt kérdés
Felmerült már, hogy sokan (elsősorban) nem azért költöznek ki, hogy többet keressenek, hanem a miliő miatt, ami itthon körülveszi őket, miszerint mindenki csak panaszkodni tud, és szinte teljesen hiányzik az emberekből az összetartás és a segítőkészség; ehelyett mindenki azon igyekszik, hogy átverje és kihasználja a másikat, sokszor még családon belül is. Illetve szinte csak azt nézik, hogy kinek a kije az ember, nem pedig azt, hogy emberileg milyen, vagy hogy mik a képességei. Vagyis lehet, hogy inkább az élhetőbb társadalmat hiányolják az emberek, nem pedig a magasabb életszínvonalat?

2018. dec. 31. 23:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha az itthoni miliő miatt költöznének ki, akkor nem igyekeznének kint is ugyanúgy élni, mint itthon és nem kimondottan a kint élő magyarok társaságát keresnék, hanem próbálnának beolvadni az x országbeliek közé. Persze biztosan van ilyen is, de az én személyes ismerőseim, akik kint élnek kifejezetten a kint élő magyarokkal haverkodnak és folyamatosan jönnek haza itthoni dolgokért, ott is ugyanúgy egymás közt, sunyiban, ügyeskedve oldják meg a dolgaikat és ott is azt nézik, hogy ki kinek a kije.
2019. jan. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűleg rossz a környezeted, mert én nem érzékelem a kérdésben leírt hangulatot itthon.


Voltam Hollandiában (akadémiai környezet) és kb ugyan az volt mint itthon.

2019. jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem unokanővérem él kint Londonban már 6 éve, és csak szintén ott élő magyar barátai vannak odakint. Nem könnyű egy idegen társadalomba csakúgy beleolvadni.
2019. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
54%
Vannak természetesen de nem sokan. A többséget a pénz motiválja, kevesen vannak azok akik mondjuk a gyerekeik jövője vagy egy jobb minosegu elet miatt mennek ki (oktatás, egészségügy, mindennapi elet, város).
2019. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!