Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budajenőiek! Milyen ott az élet?

Budajenőiek! Milyen ott az élet?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert mi idén készülünk oda költözni (itthagyva a fővárost), a telek már megvan, építkezés idén lesz.

Nekünk a férjemmel nagyon tetszik az a település Telkivel együtt, már várjuk, hogy beköltözhessünk. :)

Addig is, míg a tennivalók nem kezdődnek el, lélekben készülünk az új életre.


Neten tanulmányoztuk már a település adatait, de a magán véleményekre is kíváncsi vagyok, és olyan dolgokra, amik inkább szájról szájra terjednek, pusztán neten fellelhető adatokból nem lehet kiolvasni.


Pl. Mennyire vagytok megelégedve az ottani háziorvossal?

Szokott sokat késni a helyközi busz? Tudtok ajánlani helyben jó zöldségest / házi tojást / házi mézet / házi kolbászt stb?

Meg ha bármi egyéb érdekes dolog eszetekbe jut, érdeklődve várom. :)


2019. jan. 25. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Jaj istenem.. belfoldon hosszu tavra?
2019. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: Kérlek, részletezd, ha szerinted valami miatt tartanunk kéne, épp azért tettem fel a kérdést.
2019. jan. 25. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Elso vagyok.

De miert akkor kerdezed,amikor mar sok idot es penzt fektettetek bele !?!?? Ilyen anyagi raforditas utan nem szabad kerdezni ilyet, elotte kell. De a gyakori erre ugysem jo.

Budajenorol semmi jo vagy rossz infom. Az orszagban en nem terveznek semmit tovabb mint 2 ev es szevasz. Olyankor meg csak fogom a fejem mikor IDE egy par gyereket vallal es szul.. ide... ebbe az orazagba... De aztan rajovok h nem az en gyerekem fog itt felnoni az biztos utana meg nem akarom megmenteni a vilagot.

2019. jan. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Nos, akkor rosszul fogalmaztam, mert nem úgy megyünk neki, hogy bele a vakvilágba, hanem sok mérlegelés után.

Szerintünk ammik nekünk a legfontosabb szempontok, azok alapján biztos jól járunk a váltással.

A többi már csak hab a tortán, amikre rákérdeztem.


De attól még kíváncsiak vagyunk arra, más hogy látja ott a dolgokat.


Pl. Ha az ottani háziorvosról jó vélemények vannak, akkor esetleg átjelentkezünk. Ha nem, akkor maradunk, ahol most vagyunk, mert vele elégedettek vagyunk, csak így messzebb lesz, de ennyi áldozat belefér.

Továbbá ha valaki tud házi terméket a környéken, az is az úgynevezett "hab a tortán".

Ha nem, akkor azt is túléljük. :)

Gyereket pedig nem tervezünk.

2019. jan. 26. 09:59
 5/7 A kérdező kommentje:

Ui: Sok sikert a külföldi élethez. De azért próbáld elfogadni, hogy van olyan ember, aki még ha látja is, hogy gáz, ami itt folyik, megpróbál itt boldogulni. Fogalmad sincs a körülményeinkről, munkánkról, családunkról, hogy miért hoztuk ezt a döntést. Ahogy nekem sem a tiédről, de én abban hiszek, hogy mindenki csináljon, amit akar, amíg azzal nem bánt mást, nem állok le győzködni, hogy ezt vagy azt csinálja.


Remélem, olyanok is eltalálnak ehhez a kérdéshez, akik nem csak arra használják majd ezt az oldalt, hogy kioktassák a másikat és/vagy sopánkodjanak.

2019. jan. 26. 10:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Ertelek! Ez is ertheto. Hat Veszprem es kozvetlen kornyekenel biztos jobb. Itt sz@r.

A gyerek egy ido utan bizonyos anyagi hatterrel jo! De nem az orszagban..

Mi vettunk egy lakast tavaly kb 3,5 evre. Mert horror az alberlet ar.. Es igy hogy hitel nelkul megvettuk nem megy egy kozel 4 millio ft csak az alberletre a 3,5 ev alatt amig meg itthon tanulunk magunkba szivunk tudast munkatapasztalatot majd itthagyjuk az egeszet a p...

Lakast kiadjuk el nem, tudod minden hidat nem egetunk fel magunk mogott.

Aztan vilagot latunk.


Budajenot nem ismerem megnezem :)

Meg aki ramtamadna a gyerek miatt az az o dolga ha ide...szulne.. Eeen biztosannem szulok ebben az orszagban. Mmint nem a szulesre ertem hanem h hol none fel.

2019. jan. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok én Budajenőn élek, és hát a háziorvost nagyon szeretem(Dr. Moré Katalin), a busz nem szokott késni, nagyon ritkán egyébként. Én csak házi mézet ismerek, Kókai Gábornak nagyon jó mézei vannak, kb. 2000-3000 ft között volt, mikor utoljára vettem, és nagyon megéri az árát. Nagyon jó egyébként itt élni, nagyon szeretem ezt a települést, gyönyörű, vannak éttermek, kávézók, borünnep szeptemberben, nyáron péter-Pál napkor búcsú, szóval nagyon jó itt élni :)
2023. febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!