Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ebben az esetben emelhet...

Ebben az esetben emelhet bérleti díjat a tulaj?

Figyelt kérdés
Nem a hivatalos, közjegyzős szerződésünk van, csak egy bérleti szerződés két tanúval, hogy nem vihetünk állatot, ne romboljuk le a lakást stb, illetve a havi bérleti díj összege. 2 évre írtuk alá, 1,5 év után akar árat emelni a tulaj. Nem sokkal, de pont annyival, hogy ebből a pénzből már olyat bérelhetnénk, ahol nincs berepedve az ablak, nem esik a vakolat, és nem fúj be a szél az ajtón. (Ilyen volt, mikor jöttünk) Nekem nem igazán van kedvem ezt kifizetni, de a párom szerint ne erőltessük, mert a végén kiköltözéskor (biztosan nem maradunk itt) elveszi a kauciót, mert az előbb felsoroltak közül akármelyikre is hivatkozhat, függetlenül attól, hogy nem mi tehetünk róla, mert nem lettek dokumentálva a hibák. Mit csináljak? Nagyon elrontottuk ezt a beköltözéskor, csak örültünk, hogy végre van valami.

2019. jan. 28. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bírjátok ki ezt a fél évet és költözzetek el. Nem éri meg összeveszni, mert rosszul járhattok.
2019. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésben benne van, hogy emelhet? Mert ha az van, hogy x összeg a lakbér 2 évig, akkor szerintem nem emelhet.
2019. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
Éves infláció követő emelés normális, ezen felül nem szokás emelni.
2019. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

Jaaaaj ne fossatok ennyire!

Kamu szerződéssel semmit se tud csinálni, és nem, NEM emelhet a 2 év alatt árat akkor sem ha full felújítaná a lakását, mert azt nem ti kértétek. Egyoldalúan semmit sem tehet.

A szükségszerű javítások miatt sem kérhet pénzt, maximum ha tudja bizonyítani, hogy betörted az ablakot kifizettetheti veled. De alapból az ő kötelessége kicserélni az ajtót,

ha húz.


Valóban a beköltözés elején kellett volna odafigyelnetek és még ha kamu is a szerződés minden apróságot rögzíteni. Ugyanis Ő NEM TUD mitkezdeni veled, DE TE feljelentheted feketén kiadott lakásért, milliós bírságra számíthat. (természetesen te szegény azt hitted minden legális), remélem annyi eszetek volt, hogy a pénzt havonta utaljátok, hogy nyoma legyen.


Ezzel nyugodtan fenyegethetitek, ahogyan azzal is, ha nem szolgáltatja vissza a kauciót, te nem adod vissza a kulcsot.



*egy sokat tapasztalt albérletező

2019. jan. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Az ilyen gyökerek miatt mint a 4.-es válaszadó, bizalmatlanabbak egyre jobban a lakáskiadók.

Semmi közöd hozzá, hogy feketén vagy fehéren csinálja, tehát adózik-e, mivel neked akkor is ugyanannyiba kerülne. Egyébként attól, hogy nem közjegyzői a szerződés, még adózhat. A másik dolog, hogy simán bevallhatja utólag, és akkor csak késedelmi büntetést kap.

Az ilyenek miatt kapnak a magam féle normálisabb bérlők nehezebben albérletet. Foglalkozzon mindenki a maga dolgával szerintem. Az emelést megpróbálhatjátok megbeszélni is, persze mehet a feljelentgetés is - vannak, akik hobbiszerűen űzik ezt.

2019. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Látni kellene a szerződést, látatlanban azt mondanám, hogy a fix szerződés az mindkét félnek fix, ne emeljen árat.


Ha aggódtok a kaució miatt, akkor az utolsó hónapokban lakjátok egyszerűen le. Pattogni fog, de nem tud mit csinálni.

2019. jan. 29. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésetek közjegyző nélkül is hivatalos.
2019. jan. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kéttanús szerződés teljesértékű magánokirat. Mi az, hogy nem hivatalos? :)


Illetve milyen az a feketén kiadott lakás? Olyan színűre van festve vagy mi? :D

2019. jan. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Én tényleg értetenül állok azok előtt, akik ezt a feketén kiadott lakás dumát szajkózzák. Mégis, milyen jogon turkálnak más pénztárcájában? Én ha kiadok egy lakást, az én döntésem, hogy mit kezdek a bevétellel. Ha nem adózok a bevétel után, akkor én vagyok az aki kockázatot vállal, engem kaphatnak el. A bérlőnek nem okozok vele kárt. Tényleg nem értem, segítsetek. A bérleti díj így is, úgy is annyi. Ezt ahhoz tudom hasonlítani, amikor egyesek állandóan a másik fizetésére kíváncsiak. Az én dolgom, hogy mennyit keresek. Ahogy az is az én dolgom, hogy máshonnan milyen, menyi bevételem van. Ahogy az is, hogy mit kezdek vele. Húzd ki a kezed a zsebemből, paraszt!

Arról ne is beszéljünk, hogy millió módja van annak, hogy papíron adózottnak számítson a jövedelem, mégse kerüljön egy fillérjébe sem havonta a bérbeadónak. Le lehet írni egy csomó mindent, vagy ha másik ingatlant bérel akkor annak a kiadását is. Egyébként meg amióta csak 15% az adó kiadott ingatlanok után, egyre kevesebben csinálják okosban, mert nem éri meg a kockázat. Csupa olyan dolog, amire a bérlőnek nincs rálátása, de ne is akarjon rálátni, mert rohadtul semmi köze hozzá

2019. jan. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
#9 az adócsaláshoz minden állampolgárnak van köze.
2019. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!