Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Minek kell bútorozatlan...

Minek kell bútorozatlan lakásra még kaukciót is fizetni, ha a tulaj bizonyíthatóan nem fog adózni az amugyis magas bérleti díjból?

Figyelt kérdés
Kivesszuk igy ugyis a lakást, de majd feljelenthetem? Majd megtanulja, hogy ne legyen pofatlan..
2018. szept. 29. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Kaució nem csak a bútorok rongálás miatt kell adni, hanem a lakás rongálása vagy nem fizetett bérleti díj miatt is.

Feljelentheted, hogy feketén vetted ki a lakást, de téged is megbüntetnek, mert ahogy mondani szokták mindent le lehet előre ellenőrizni, és te sem tetted meg.

2018. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

A kaució (NEM kauKció!! K nélkül kell írni!) arra szoglál, hogyha tönkreteszed a lakást, vagy nem fizeted a közüzemi számlákat, akkor ne legyen ebböl nagyobb kára.

A feljelentés meg igencsak primitív ötlet, ha nem tetszik, hogy nem hivatalosan adja ki neked, akkor keress másikat, ahol szabályosan megy - csak az meg jóval drágább is lesz.

Másrészt meg ha feljelented, akkor ugyan öt megbüntetik valamennyire, feltéve, hogy tudod bizonyítani, hogy feketén kiadta neked, de egyúttal téged is megbüntetnek, ugyanis te is törvényt sértesz (bünrészes vagy), ha egy lakást feketén bérelsz!

2018. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
A pofátlan itt egyedül te vagy.
2018. szept. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

A kaució hasznos dolog ha a kedves bérlő valami kárt okoz.


A kedves kérdezőhöz hasonló alakok miatt adom ki az újpesti panelomat szerződéssel. Inkább adózok 15%-ot, mint a feljelentések miatt kelljen izgulnom. Persze ezt az összeget belekalkulálom a bérleti díjba. Eddig 100 ezerét adtam ki feketén de egy éve már szerződéssel 120 ezerért adtam ki. Látod kérdező, a végén a bérlő jár rosszul.

2018. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Mekkora egy buta, proli, sunyi alantas kis féreg vagy, te kérdező! :)
2018. szept. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

"bizonyíthatóan nem fog adózni"


És ezt bizonyítod előre te észlény?

2018. szept. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Te azt előre úgysem tudod, hogy fog adózni vagy sem. Gondolom a bevallását nem viszi oda Neked és mutogatja év végén.


Amúgy sincs közöd az adókötelezettségéhez. Azt majd a NAV ellenőrzi, ha elér odáig.

2018. szept. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

A kauciót már elmondták, a feketéző bérbeadót pedig jelentheted a NAV-nál. Neked max annyi bajod lehet belőle, hogy megpróbál majd kirakni a lakásból, ami szerződés nélkül elég nehéz lesz.


A sok tapsikolva adót csaló kommentelőnek gratulálok, gondoljatok erre, amikor majd négy órát vár a nagyanyátok a sürgősségin.

2018. szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy többünknek azzal van baja, hogy adózni kell bármi után is.


Inkább azzal, hogy az adóforintjainkat egymásra költik az ország vezetői.


Én egy törvényt tisztelő ember vagyok, de már én is kezdem sajnálni a pénzem beledobálni egy feneketlen tóba.

2018. okt. 1. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!