Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem rég kivett albérletben...

Nem rég kivett albérletben nagyon hideg van. Mit lehet ilyenkor tenni? Kauciót visszakaphatom?

Figyelt kérdés
Kivettem egy albérletet, még ősz elején. Teljesen felújított, új nyílászzárók, bútorok, ajtók stb. Mikor még beköltöztem akkor még kint is jó idő volt, de most hogy bejött a hideg időszak a lakásban is nagyon hideg lett. Hosszúnadrágban és pulcsiban alszok, de egyszerűen úgy is hideg van. Az ablaknál rossz volt a szigetelés (ami utólag derült ki), így beázott a fal és bepenészedett. A tulaj megvette a penészírtót és majd az ablak szigetelést is megcsinálják (Ablaknál nem éreztem, hogy jönne be a hideg). A bejárati ajtón szó szerint hallani lehetett a huzatot csukott ajtóknál és ablakoknál. Vettem szigetelőt, de úgy is kihűl a lakás. A tulaj meg csak azt mondja, hogy próbálkozzak vele. Bejelentett lakás, szóval van szerződés, de nincs benne erre utaló szöveg. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor a kauciót visszakaphatom? Van valami jogom ehhez? Meg is fáztam és nem könnyű ilyen hideg lakásban meggyógyulni. A radiátorok fűtenek, de nem mondhatom forrónak, inkább csak langyos.

2017. nov. 9. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hol van a fűtőközpont ? A tulajnál vagy te is tudsz állítani a termosztáton ? A szobahőmérő mennyit mutat ?
2017. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos távfűtéses. Csak a radiátoron lehet állítani, ami nem sokat ér. Jelenleg nincs hőmérő, de tervben van, mert erre én is kíváncsi vagyok.
2017. nov. 9. 21:01
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél szivacsot a két ablak közé, és az ajtó elé.
2017. nov. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom panel... ez sajnos ilyen... majd ha igazán hideg lesz, egy kicsit jobban fognak fűteni is... de akkor se lesz "meleg"...
2017. nov. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a radiátorral lesz a gond. Annak -20 fokban is be kellene fűteni a lakást.

Lehet, hogy a szelep nem képes teljesen megnyitni, vagy kissé levegős a radiátor, és csak egy része fűt. (Inkább az előbbi. A radiátort végig tudod tapogatni, hogy minkét szélén meleg-e a teteje.)

Némileg szellőző ajtó nem vihet el ilyen sok hőt, mint ahogy mondod.

Ha amúgy jó lakás, akkor ne költözz, hanem intézkedj, hogy megjavítsák a radiátort.


A konkrét kérdésre: ha azt tapasztalod, hogy a hőmérő csak mondjuk 16 fokot mutat, és a tulaj nem intézkedik, akkor visszakaphatod a kauciót.

2017. nov. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hiába, ha langyos víz van a csőben..
2017. nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Konkretan hany fok van?
2017. nov. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Milyen típusú lakás? Panel?

Ha új nyílászárók vannak, akkor nem húzhat át akkora huzat a lakáson, hogy teljesen lehűljön. Nálunk az ablakok újak, az ajtó nem. Szeles időben a wc szellőzője és a bejárati ajtó között érezni a cúgot, de nem hűti le a lakást, stabil 22-23 fokunk van. (Pedig szélső lakás vagyunk, három oldalról nincs szomszédunk.)

Lehet hogy a radiátorok nincsenek lelégtelenítve, vagy nem megfelelő a hőátadó képességük. Esetleg a távhő szolgáltatónál van gond, nem fűtik még fel kellően a vizet. Nálunk pl. most 23 foknál többet nem lehet csinálni akkorsem, ha teljesen nyitva vannak a csapok. Télen a minuszokban 25-6-ot is tudtunk tartani, ha akartunk.

Ha egyébként elégedett vagy a lakással, akkor próbáljátok megoldani a helyzetet, esetleg használj egy darabig kiegészítő fűtést, hogy ne legyél beteg.

Ami nálunk még brutális hőhíd, az a beépített erkély. Sokan kiveszik a falat, ezzel megnövelve a szoba területét, de ez a sarok többnyire nem olyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint a lakás többi része. Én kifejezetten fázok, ha télen nincs becsukva a beépített erkély ajtaja, pedig több rétegen szigetelt elvileg.

2017. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
17 fokot mutat a hőmérő. Panel lakás, földszinti. Megnézettük a radiátort meg az ajtót. Radiátor vízköves volt elvileg, közös képviselő azt mondta azt megoldotta. Ablakot jelenleg csinálják, mert beázott a fal. Elvileg ablakkal nem lesz gond. Radátor teteje most már forró, de az oldala, fenntről lefelé haladva egyre hidegebb. Közepén már langyos. Ablakossal megnézettük az ajtót és mondta hogy ezt jobban nem lehet szigetelni, mert 2 vékony lemezből van az ajtó és közte papír van. Szóval maga az ajtó hül le és nyomja a hideget, mert fémből van és átveszi a hideget. Gondnok is kint volt, ő is azt mondta, hogy ezt már jobban nem lehet szigetelni és még az ajtó is ferdén áll. A tulaj megvan győzödve róla, hogy az egy tökéletes ajtó.
2017. nov. 16. 13:58
 10/15 anonim ***** válasza:
Na itt egyértelműen a radiátor a nemjó... ha tartósan fent forró alul hideg, akkor nem folyik át rajta a víz.
2017. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!