Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » VV _VILLA_? Avagy ti mennyi...

VV _VILLA_? Avagy ti mennyi pénzért volnátok hajlandók tömegszállásra költözni?

Figyelt kérdés
Nekem van saját szobám és saját fürdőszobám. Csak a vak nem látja, hogy aki hajlandó egy 15 idegen emberrel közös hálószobát és WC-t bevállalni, azt a hajléktalanság széléről vagy súlyos lakhatási válságból menekítették ki. Ti mennyiért lennétek hajlandók ilyen alacsony színvonalú tömegszállásra költözni? És mennyi ideig lennétek képesek elviselni? Nektek nem böki a csőrötöket, hogy egy szerkesztőgárda nem átallja villának nevezni ezt a putrit? Nekem a villa 200 nm/fő-nél, márvány lépcsőnél, 100 éves intarziás parkettánál, domborművel díszített 100 éves épületnél és 6 méteres belmagasságnál kezdődik.

2019. febr. 2. 23:28
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

8: " nem volt pénzem albérletre"


De ugye erről a kollégiumról senki nem állította, hogy luxuspalota?

És ugye nem 15-en aludtatok egy szobában fél éven át, hanem haza is mentél közben jobb körülmények közé?

Én mondjuk ilyen helyzetben a lakhelyemhez közeli egyetemet választottam volna, ahova naponta be tudok menni, semmi pénzért nem lettem volna erre hajlandó, amire te.

2019. febr. 10. 10:33
 12/24 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Jól gondolod senki sem állította a kollégiumról, hogy luxuspalota. És természetesen havonta egyszer vagy kétszer haza is mentem a kollégiumból.


Először is a te kérdésedben "tömegszállás" szerepelt nem pedig "luxuspalota". Valóban csak 5-en voltunk egy 15m2-es szobában, hidd el egy ekkora helyen ez is tömeg. A hozzám legközelebbi olyan egyetemet választottam, ahol oktatták a szakot amit kiválasztottam. Én nem mentem volna olyan szakra és egyetemre ami egyáltalán nem érdekel csak azért, hogy ne kelljen kollégiumba költöznöm. Sőt nekem kicsit fura, hogy valaki ennyit ne bírna elviselni és inkább tanul és később dolgozik valami olyat ami egyáltalán nem érdekli, egy időszakos kis kényelmetlenség miatt. Erre mondják, hogy mindenki más.


Nem tudom te milyen anyagi körülmények között jöttél, elmondásod szerint sikeresen szerepelsz különböző médiákban, örülünk, hogy ez bejött neked. Azonban képzelt el nem mindenki engedhet meg magának egy duplakomfortos belvárosi lakást. Nagyon sokan garzonokban és munkásszállásokon laknak, és ezért bizony nekik is fizetni kell. Ezekről se állítja nekik senki, hogy luxuslakás, de az a helyzet, hogy nincs nagyon más lehetőségük.


Lehet, hogy neked a "villa" megnevezéssel van a gondod? Ma azért a lakosság egy jelentős része 18-45 nm2-es lakásokban lakik, többed magukkal. Az átlag emberek számára egy olyan lakás ahol kényelmesen elfér 15 ember nevezhető villának. Építészetileg nyilván helytelen ez és a te megfogalmazásod is, de ebből a szempontból ez csak szemantikai kérdés.


A VV-t azért nem nézem mert szerintem egy szemét műsor és ahogy látom neked is hasonló a véleményed. Megkérdezhetem, hogy te konkrétan milyen TV-műsorokban, sorozatokban és mozifilmekben szerepelsz.

2019. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

12: Miután alá is húztam a kérdésben és nagy betűvel is írtam a villa szót, igen, avval van a baj, hogy nyilvánvaló kamukkal hülyítik az mebereket.

Luxusvillának is mondják a VV-villát.

Szerinted kényelmesen elfér 15 ember ott. Szerintem a kanyarban sincs a kényelmes elféréshez az a hely, akkor sem érdemlelné ki a villa nevet, ha csak 1 fő lakná, és nem a stílusa, hanem a komfortfokozata alapján.

Igen, az emberek többsége 18-45 nm-en lakik - EGYEDÜL. 1 fsz/fő és 1 hálószoba/fő. Tehát egy sima garzon biztosít nagyságrendekkel magasabb komfortfokozatot, mint az állítólagos luxusvilla. Még egy munkásszállón is 1 vagy 2 fő van egy szobában, kollégiumban pedig 4.

Érdekelt, kik lennének hajlandók ilyen rossz körülményeket bevállalni, mint abban az állítólagos luxusvillában vannak. Szerintem nincs az az ember, akinek a becsvágya felülírja az undorát, ezek a szereplők szerintem nem rendes lakásokból jönnek, senki nem lenne hajlandó ilyesmire.

Amit írsz az alapján te se vállalnád be.

2019. febr. 10. 12:09
 14/24 anonim ***** válasza:

Látom ez az agyrohasztó vacak megtalálta a közönségét benned, kérdező. XD

Barátokkal simán.

2019. febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

13: Zárójelben:

Egyébként egy nyáron megismerkedtem egy holland egyetemista társasággal, akik koliban laktak, és elszörnyülködve kérdezték, hogy nálunk tényleg 4 ember lakik-e egy szobában, mert nekik ez botrányos. Náluk minden embernek van a koliban saját szobája és saját fürdőszobája. Nálunk is a CEU-n.

Ahova én jártam, ott is 2 embernek volt a koliban egy szobája saját fsz-val (Budapest).

Szóval nem elfogadott dolog ám az, amit normálisnak mondasz...

Szóval igen, az emberekkel a média segítségével el akarják fogadtatni, hogy minél rosszabb körülményeket tekintsenek elfogadhatónak, bérek mennek lefelé, ne igényeljenek önálló szobát, nálunk megszokott körülményeket, stb., érjék be egyre kevesebb fizetéssel, egyre alantasabb körülményekkel.

Pl. a nepáli munkások hajlandók csak egy darab kartonon aludni 150-edmagukkal egy építkezésen Dubajban.

Ezt az irányt propagálják nálunk is!

VV-villa... peeersze...

2019. febr. 10. 12:17
 16/24 A kérdező kommentje:
14: Nincs TV-m.:)
2019. febr. 10. 12:18
 17/24 anonim ***** válasza:

Túl sokat képzelsz bele.

Amit ott látsz, annak semmi köze a valósághoz. Pár fogyatákos ember rohangászik egy elég bénán berendezett házban, néha lefekszenek egymással, aztán kiabálnak és ennyi.

2019. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

12-es vagyok. Mint mondtam ez szerintem csak szemantikai dolog, hogy villának hívják. Ismételten írom, hogy én nem nézem a műsort így fogalmam sincs, hogy 15 ember mennyire kényelmesen tud elférni a VV-villában, sőt nem is írtam sehol sem, hogy elfér. Én azt írtam, egy olyan lakás ahol elférnek kényelmesen 15-en azt egy 20 nm2-en lakó ember akár tekinthet villának.


Ne haragudj kérdező, de nagyon nem a valóságban élsz. 18-45 nm NEM egyedül élnek. Ma Magyarországon nagyon sok család él 30 nm2 körüli lakásban. Nem tudom milyen szociokulturális környezetből jöttél de úgy gondolom nagyon jó anyagi helyzetben nőhettél fel. Kollégiumi szobák lazán 5-6 fősek, A munkásszállókon is 2-6 fős szobák vannak. Láttál te valaha ilyenek. Természetesen vannak 1 és 2 fős kollégiumi szobák is de hidd el, hogy az a kevesebb.


"kik lennének hajlandók ilyen rossz körülményeket bevállalni, mint abban az állítólagos luxusvillában vannak". Egy percig sem tagadtam, hogy abba a műsorba exhibicionista, két fillért nem érő emberek jelentkeztek. A könnyű pénzért és semmit érő hírnévért nekik belefér ez, de ez különösebben engem nem is érdekel. Azonban azt be kell látnod, hogy ma nagyon sok ember rossz körülmények közt lakik akár családok is és nem azért mert nekik ez így jó, hanem mert nincs más opció számukra. És egy szóval sem mondtam, hogy ez elfogadható, mert szerintem nem az. De még egyszer mondom ma Magyarországon sajnos sokaknak nincs más lehetőségük. És a holland átlag életszínvonalat és egyetemi közeget talán nem kellene a mondjuk a havanna lakóteleppel összehasonlítani.

2019. febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Bocs előző "*ilyeneket?"
2019. febr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

18: A Havannán is van barátom, egész életében nem volt keresete, ápolási segélyből élt, de saját szobája mindig volt. Most, hogy az anyukája otthonba került, egyedül él az 50 nm-es lakásban.

A VIII. kerületben lakom társasházban.

A házban jellemzően 110-220 nm-en lakik egy ember, aki nem bérlő, hanem még a szocializmusban utalták ki neki a lakást.

Bérlők vannak 40 nm-en 2-en is, de hát ők vidékiek, nekik az otthon hagyott házban van vidéken saját lakrészük, ami sokkal nagyobb, mint itt egy szoba.

Egy cigány család van a házban, akik 3 generáció együtt lakik 3 pici galériás 35 nm-es lakásban. Ők úgy tartják, hogy nagyon jól élnek, amit kiejtettek a gyerekek a szájukon, megvették nekik világéletükben minden generációban. Mi sose éltünk olyan jól, mint ők, nagyon személyes szükségletről való lemondással (pl. élelmiszer) tudtuk fenntartani a lakást. De hogy ne lenne mindenkinek 1 szobája?...:-o Azért a középosztályban ilyen nem nagyon van.

2019. febr. 10. 13:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!