Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van, aki szerint Budapest...

Van, aki szerint Budapest élhető város?

Figyelt kérdés
2019. febr. 4. 20:55
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem pont nem lehet mondani, hogy fejlődés semmi.Óriási fejlődés van, nem tudom, te mivel hasonlítod össze, én 33 éve élek a fővárosban. Az utóbbi kb. 5 évben hatalmas fejlődés történt és történik. Lecseréltek egy csomó járművet, elkészült a 4es metró, óriási kávéházi, gourmet élet lett, rengeteg épület, park, tér megújult, és sok ùj dolog épült.Ahol pl. dolgozom, gombamód szaporodnak az irodaépületek. Mindenféle új kulturális, design stb vállalkozás indult.

Ezzel együtt és talán pont ezért érzem, hogy elment mellettem a város. Rengetegen meggazdagodtak, én már nem tudom követni ezeket az árakat.A környezetemben is csak azt látom, hogy mindenkinek jól megy, veszik a házakat, lakásokat, airb&b-znek, stb.stb. Erősen gondolkozom, hogy elköltözzek innen, mert nem jól érzem így magam. Az árak csak mennek felfelé, és láthatóan mégis mindenre van kereslet.Mások valahogy nagyon jól csinálják, és sokak számára nagyon is élhető a város.

2019. febr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

"Az árak csak mennek felfelé, és láthatóan mégis mindenre van kereslet.Mások valahogy nagyon jól csinálják, "


Nem Benned van a hiba. Ahogy én látom, ezek a "mások" általában a külföldiek. Nekik megy ott a szekér, veszik a lakásokat, mint a cukrot. Nem rossz város, de nagyon túl van árazva:(

2019. febr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem élhető. Jó munkalehetőségek sajnos szinte csak Budapesten vannak az országban, rengeteg a szórakozási lehetőség, pl. sokkal többféle színház közül lehet választani, nagyon jó a tömegközlekedés, viszonylag sok jó túrázási lehetőség van a környéken, vannak nagyon jó parkok (na nem a Városliget mint kutyasz.rató), ahol lehet sétálni, nyáron kiülni egy sörrel.
2019. febr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk ha valakinek annyiból áll az élete, hogy "munkahely-bolt-otthon" és a villamosról nézi a "várost" annak hiába magyarázza az ember a dolgokat, úgysem fogja észrevenni.


Ez a "romlik a közbiztonság" duma olyan, hogy 30 évem alatt annyit hallottam, hogy már nagyjából a harmadik világháború pusztító atomcsapásai után kellene járnunk és mutáns lények elől bújtatni a gyerekeinket.

2019. febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Jó, én sajnos a bőrömön tapasztalom a közbiztonság romlását.

Lipótmezei szökevény is egyre több van.

Azért, mert nem sok életem van, néha járok másfelé is, érdekes feltételezés azt gondolni, hogy nem. Ha hetente-kéthetente egyszer is, de járok.

Nem sok jót tudok elmondani.

Az irodaházak felhúzása nem fejlődés, sőt. Sokszor a zsúfoltságot növeli és a zöldterületek kárára megy.

Ahogy közismert, hogy a rossz környékek "rehabilitációja" se ér semmit. Ott is rossz minőségű házak épülnek zsúfoltan, zöld terület nuku.


Irtó kíváncsi leszek Karácsony Gergőre (esélyes, sőt, kb már most nyert). De ez már politika, az itt másik rovat.

Pedig a narancs színű kerületi polgármesterek leváltása se árt már.

2019. febr. 6. 05:34
 16/35 anonim ***** válasza:
70%

14:

Ráadásul Budapesten a 90-es évek óta épp hogy sokat javult a közbiztonság, a VIII. kerület sem rég az, ami volt, a külvárosi lakótelepeket, mint pl. a Havanna, telerakták térfigyelő kamerákkal, egyre ritkább az utcai erőszakos támadás.

2019. febr. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Akkor menj egy sétára a VIII. kerületben este 9 után, ha annyit javult szerinted. Nem fogok veled tartani.
2019. febr. 6. 08:05
 18/35 anonim ***** válasza:

"Irtó kíváncsi leszek Karácsony Gergőre (esélyes, sőt, kb már most nyert). De ez már politika, az itt másik rovat.


Pedig a narancs színű kerületi polgármesterek leváltása se árt már."


Bár Tarlóst rühellem, és én is bízok benne, hogy sikerül leváltani, de ne a politikától várd már a csodát.

2019. febr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Akkor meg kitől várjam?

Én magam nem szemetelek. Sőt, egyébként igyekszem tenni a lakóhelyemért, egyelőre bejelentések (pl Járókelő.hu) és javaslattételek szintjén. Simán ültetnék növényt is pl.


A csodát kitől várjam?

Én nem tudom normálisan, határidőket betartva felújítani a 3-as metrót,irodaházak helyére nem tudok parkot tenni, nem tudok térfigyelő kamerák helyett valódi intézkedéseket tenni.

Szemetet szedni megyek szívesen, ha épp ráérek.

2019. febr. 6. 08:20
 20/35 anonim ***** válasza:

Ha olyan kìváncsi vagy Karácsonyra, menj egyszer zuglóba, én ott lakom.ő ott a polgármester. Fejlődés szinte semmi, csak romlás ezerrel. Különösen a örs vezér terét ajánlom szíves figyelmedbe, ami már balkáni díszletnek is túlzás.

A kerületben, ha néha véletlenül valamit "felújítanak", az a fák indokolatlan csonkolásával, kivágásával jár. Felénk olyan hepehupásan tették le nagy nehezen a térköveket,mintha legalábbis 10 éves lenne már a munka.

Illetve a héten vágatott ki 35 fát az mtk futópályája vagy mi miatt.

2019. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!