Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van, aki szerint Budapest...

Van, aki szerint Budapest élhető város?

Figyelt kérdés
2019. febr. 4. 20:55
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Na, ezek pont jellemzőek egész Budapestre is. Az összes kerületre, minden szegletére.
2019. febr. 6. 09:02
 22/35 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, te mióta élsz itt. Ahol én mozgok, rengeteg fejlődés volt, pl. 8. 9. Kerületben. Könyves Kálmán krt. teljesen más, Kálvin tér környéke, egyéb belvárosi részek, Bartók Béla út, Várkert bazár stb stb , stb. minden az utóbbi 5,max 10 évben ùjult meg.szerintem te nemrég jöttél, vagy gyerek voltál, és nem tudod, micsoda putri volt itt.
2019. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

A Könyves Kálmán krt tuti nem más, legalábbis amióta az 1-es jár arra.

A Kálvin régen se volt rossz, csak túlzsúfolt és koszos. Sőt, a 4-es metró előtt zöldebb volt.

A híres Palotanegyedben, a Kálvin tértől 5 percnyire meg nőket erőszakoltak és gyerekeket majdnem erőszakoltak nemrégiben.



Egyébként Facebook-posztok alatt nagyon más vélemények szoktak lenni.

2019. febr. 6. 09:49
 24/35 anonim ***** válasza:
54%

Hagy legyen már saját véleményem, miután évtizedek óta élek a városban. Az emberek rendkívül szeretnek nyavalyogni.én még az aranykéz utcai robbantásra, mindenféle maffiás leszámolásokra is emlékszem, a védelmi pénzek korszakára, stb. Ami most van, az ehhez képest játszótér. A Kálvin tér valóban egy koszos,ronda rész volt, az egyetem tér egyáltalán nem volt sétálónegyed, stb.

Stadionoktól a lágymányosi hídig az egyes vonalán a városképben ég és föld a különbség, olyan volt régebben,

mint most a reptérre vezető út.viszont az egyes utazóközönsége olyan lett, hogy jó érzésű ember már nem száll föl rá.

szerintem kinézetre sokkal barátságtalanabb volt a város, és sok helyen javult a közbiztonság (mìg máshol romlott)

. De ha ennyire nem tetszik, nem értem, miért nem költözöl el?

2019. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Mert szerinted ez így működik?


Pénz, család, munka mond valamit?



Szerintem meg az 1-es utazóközönségével nincs gond hétköznap. Még este 7-kor se.


Viszont egyre kevesebb helyen van bennem jó érzés este 9-kor.

A 8. kerületben például sehol.

2019. febr. 6. 11:17
 26/35 anonim ***** válasza:
53%

Most is vannak nagyon rossz helyek a VIII. kerületben, de a 90-es években ezek is még veszélyesebbek voltak. Azt meg ne mond, hogy mondjuk a Corvin Pláza környékén, vagy a Palotanegyedben ne mernél este 9-kor sétálni, mert ezek is a VIII. kerület részei. Az Orczy tér is sokkal kultúráltabb, mint régen volt. A Rákóczi téren sem prostik állnak már.


A IX. kerületről nem is beszélve.


Amúgy nem az elmúlt 5 évben történtek nagy változások. A tömegközlekedésben például sajnos a Vitézy korszak óta megállt a fejlődés. Ezért van az, hogy aki 4-5 éve van Pesten, az nem látja ezen a téren, hogy jobb lett, mert nem mostanában lett jobb. Akkorra már elkészült a 4-es metró, az 1-es villamost meghosszabbították, a fonódó is majdnem kész volt.

2019. febr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Nagyon megálltak.

Egy botrányos, tolódó metrófelújítás és egy szintén csúszi 1,5 km villamosszakaszocska semmi egy világvárosban, legalábbis nem fejlődés.



A Corvin-negyedről csak rosszat hallani, prostik pedig állnak bőven a 8-ban. Olyan környékek is lezüllöttek, ahol régen semmi probléma nem volt.

2019. febr. 6. 11:38
 28/35 anonim ***** válasza:
54%
Én is azt írtam korábban, hogy szerintem és számomra az anyagi vonzatai miatt már szinte élhetetlen a város. Én jól keresek, átlag fölött, de egy xaros használt panelt nem tudok megvenni hitelre sem a mai helyzetben. De az, hogy a város egyre gyönyörűbb, és hogy a hangulata egyre jobb, az szerintem vitathatatlan, és ebbe kár is belekötni. Ezzel együtt, ha az anyagi része így megy tovább, elköltözöm, mint a sicc. Van, aki ügyesen forgatta a pénzt ebben a hülye helyzetben, meg akinek 3 gyereke van, most azé a világ.sajnos én nem tartozom közéjük.
2019. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Hát, akkor legyen egyre gyönyörűbb...
2019. febr. 6. 11:49
 30/35 anonim ***** válasza:
70%
Éjjel közlekedtem sokat, nappal is és én mindentől eltekintve szeretem ezt a várost. Nagyon sok minden köt ide, én itt nőttem fel, itt voltam tini, itt buliztam először, a Móriczon az első kézfogások, jajj minden :) Élhető, hogyne! Azért nem az egész BP csak a Blahából áll :) A közbiztonság egyes kerületekben teljesen jó, egy lélek nem mászkál az utcán felénk(külkerületi vagyok), csend van általában. Néha egy-két fiatal bandázik az utcán, de hát én is bandáztam :) Miért ne lenne élhető város? Jó környék a miénk, minden van pár percnyire, jó a közlekedés. Vannak ennél sokkal rosszabb helyek a világban.
2019. febr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!