Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kecskemét mennyire fiatalos...

Kecskemét mennyire fiatalos város? Huszonévesnek odaköltözni, dolgozni milyen lehet (mondjuk Pest után)?

Figyelt kérdés
Munka miatt gondolkodom a költözésen.

2019. febr. 12. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Kecskemét egy olyan megyeszékhely, ami falu akar lenni, és ezzel szerintem majdnem mindent elmondtam. Ami kimaradt az az, hogy a most épülő, Matolcsy-féle Közpénzjelleg Elveszejtő Egyetem hozhat némi pozitív változást a jövőben ilyen tekintetben.
2019. febr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Falu? Bármit nincs semmi program ? Főleg idősek lakják?
2019. febr. 12. 11:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Éjszaka annyira kihalt a belváros, hogy a közlekedési lámpákat kikapcsolják. Koncert, ha van, a főtéren. Kirakodóvásárok szintén. A huszonévesek Szegedre, Pestre vagy külföldre költöznek élni/tanulni.
2019. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem zero éjszakai élet van?
2019. febr. 12. 13:59
 5/7 anonim válasza:
100%

Második féléve járok ide egyetemre. Szegeden dolgoztam előtte egy évet. Pesten nem éltem még de:


Kecskemét egy süllyesztő. Semmi nincs itt. De tényleg. A sivatag közepén egy nagyra nőtt falu. Nincsenek terek ,közösségi helyek vagy normális parkok. Az egyetlen zöld terület kerítéssel van bekerítve ahova pénzért mehetsz be és bezár kb 18h kor. Napközben autók mindenhol és minden mennyiségbe. Este 8-9 után meg Pripjaty 1986 után. Ha van egy kis szabadidőm (pl most félév kezdéskor) rendesen gondolkodnom kell, hogy mit kezdjek magammal, hova menjek , mit csináljak. A városban még most is előző kor dominál némi ráncfelvarrással. A fiataloknak szórakozásra nincs nagyon lehetőség. Az egyetem próbálkozik több kevesebb sikerrel egy-két bulit csinálni de azon kívül semmi. nem olyan régi cikk:

[link]


Szeged után hatalmas kiégés. Főleg most, hogy megcsinálták Újszegeden a ligetet illetve számos helyen értelmes és hasznos fejlesztéseket fejeztek be. Úgy látom Szegeden minden korosztálynak igyekeznek a kedvébe járni. És tudom , hogy még rengeteg helyet nem néztem meg.


Pécsen 3 hetet töltöttem a nyáron. Hihetetlen, hogy ott is mennyire az emberekért van a város. Hétköznap esténként a főtér 11- éjfélig tele volt emberekkel, rengeteg park , és tér város szerte. Jelenleg a földrajzi adottságai miatt a legjobb város ahol szívesen élnék.



Vissza térve az eredeti kérdésre: dolgozni kiváló hely , mert más úgy se nagyon lehet csinálni.

2019. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
így van sajnos!
2019. márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 papics ***** válasza:
Így van, itt csak dolgozni meg iskolába járni lehet.
2019. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!