Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van bármi remény hangos...

Van bármi remény hangos szomszédok esetén?

Figyelt kérdés

A kontextus: Budapest kertváros, nagyon csendes, kulturált környék, kiváló társasház nagyon tiszta, kedves és csendes lakóközösséggel.

Az egyik lakásba kb 3 hónappal ezelőtt beköltözött 2 egyetemista korú fiú, albérlőként. Kinézetre teljesen rendben vannak, de sajnos nagyon problémásak. Behoztak valami nagyteljesítményű hangrendszert a házba, ami papíron eleve tilos. Nappal általában reggel 10-től brutálisan hangosan megy a tuctuc zene, én 4 lakással arrébb lakom, de szinte zengenek a falaim.


A probléma nem is ez, mert hétköznap én elmegyek dolgozni, de sajnos este 7 után is, amikor pihenne az ember, ugyanez megy. Ráadásul folyamatosan 5-6 fős fiatal férfitársaság jön hozzájuk borosüvegekkel, és ilyenkor sokszor még éfjél körül is megy a zene, hangoskodás.


Csengetésre, kopogásra nem nyitnak ajtót, de ideiglenesen mindig lehalkítják/lekapcsolják a zenét. Néha hajnalban jönnek haza hallhatólag ittasan, hangoskodnak, felkeltik a lakókat, stb. Dobálják ki a cigicsikkeket az ablakból, de mondjuk ez a legkisebb probléma, csak megjegyzés...


Személyesen ha sikerül megtalálni őket, akkor nagyon kedvesen bocsánatot kérnek és megígérik, hogy csendesek lesznek, ilyesmi. Beszéltem a közös képviselővel, aki azt mondta, hogy ő egy felszólításon kívül tehetetlen. A lakás tulajdonosa egy holland ember, aki állítólag még nem is volt a lakásban soha...


Mégis mit lehetne még tenni azon kívül, hogy rendőrséget hívok? Mindenhol azt olvasom, hogy a rendőrök nem tudják megoldani általában ezeket a helyzeteket, másrészt előbb költözöm el, minthogy rendőröket hívjak a szomszédokra. Szerencsére én is csak bérlő vagyok, de sajnos egy tortúra Budapesten költözni.


Más volt ilyen helyzetben, aki meg tudta oldani a dolgot valahogy?



2019. márc. 10. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk hívj rendőrséget.
2019. márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha a fiataloknak már szóltatok, és semmi eredmény, akkor szólni kell a lakás tulajdonosának, hogy szóljon a fiúknak, hogy vagy viselkednek vagy elköltöznek. Hatásos ha több panaszos szomszéd is aláírja a panaszlevelet amit a tulajnak írásban is odaadtok.

Ha ez sem hatásos, akkor lehet menni az önkormányzathoz hivatalos panaszt tenni. Sokan azt hiszik, hogy nappal nincs csendháborítás, pedig van. Nappal is normális hangzavarban kell élni. Önkormányzat is felszólítja, és ha ezek után sincs semmi változás akkor lehet kérni a kényszeres kilakoltatást.

Ez mindig hatásos, csak sokáig tart mire eljut idáig az ember.

2019. márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
7%
A hangoskodásnak két oldala van. Van akit zavar, míg másoknak muszáj hangosnak lenniük, hiába zavaró egyeseknek. De ezeknek a fiataloknak nem kellene, de ha te négy házzal arrébb döngést érzel hamar halláskárosodást fognak szenvedni, akkor majd elmúlik a hangoskodás.
2019. márc. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Rendőrséget kihívhatod név nélkül is, ha attól félsz hogy neked lesz bajod bérlőként.

Hasonló körülmények között laktam, csak ott ordibálás volt hangoskodás helyett. Egyszer engem is elcsíptek a rendőrök, épp hozzánk csöngettek be, bàr nem én hívtam ki őket.

Ők is azt tanácsolták, hogy minél többször érdemes kihívni őket, hogy legyen nyoma az állandó gondnak, akkor komolyabban veszik.


Amúgy fogjatok össze a többi lakóval, írjatok a tulajnak, ha tudtok elérhetőséget szerezni. Az a legegyszerűbb és legtisztább.

2019. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, próbálok beszélni a többi lakóval első körben.
2019. márc. 10. 13:42
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is jó ötlet, legalábbis a semminél jobb, hogy hívni hívni a rendőröket, hadd legyen nyoma annak, hogy itt tartós és elviselhetetlen probléma van, minél több kivonulás van annál jobb. Ezen kívül megindítani a birtokvédelmet a jegyzőnél, tök mindegy mi lesz belőle a lényeg, hogy gyűljenek a hivatalos papírok a tulajdonos zaklatva legyen.
2019. márc. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk ugyanez volt a helyzet. Kihánytak az ablakon, heti több buli, néha hajnal 2-ig. Lementem, becsengettem, mondták, hogy csatlakozzak nyugodtan, elférek. Kértem, hogy legyenek halkan, mert én kora reggel kelek. Azt mondták, hogy ha zavar a buli, akkor költözzek tanyára.

Nem vagyok egy feljelentgetős fajta, igyekszem mindent békésen intézni, de ezen azért megsértődtem. Másnap kiderítettem a főbérlő telefonszámát, elmondtam neki a helyzetet. Mondtam neki, hogy ha nem változik semmi, akkor ha kell, naponta kihívom a rendőrséget. Másnappal megszűnt a cirkusz. 1-2 buli volt még utána, de akkor kiírták, hogy türelmet kérnek, éjfélig tart a zene. Gondolom a főbérlő kilátásba helyezte a kilakoltatást.

2019. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

Ez azé picit ilyen csendháborítás cucc nekem.

Most amúgy eszembe jutott valami, asszem, ez volt az

www.origo.hu/itthon/20150615-kinzas-verdi-zeneszo-zenelo-haz-parkany-kutya-ugatas-placido-domingo.html

2019. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

Ugyanez volt a helyzet nálunk is, sajnos zene nem volt, de ordítás, röhögés igen és a nap 24 órájában. Mi elsősorban kopogtattunk náluk, ekkor még elkezdtek velünk ordítani, hogy mit képzelünk magunkról. Ekkor inkább kihívtuk a rendőröket, akik bár kedvesek voltak annyit mondtak, hogy hát ha nincs zene akkor nem tudnak mit tenni. Végül átmentek a szomszédhoz, szóltak, hogy csendesebben, de azután sem volt változás. Beszéltünk a tulajunkkal, aki panaszt tett a közös képviselőnél, de semmi. Majd megkerestük a kedves szomszéd tulajt(albérlők voltak a fiúk), elmondtuk, hogy folyamatosan buli van és sokszor annyian vannak, hogy be se férnek. Megemlítettük, hogy kihívtuk a rendőrséget is már. Ekkor ő szépen kirakta őket.

Nem azt mondom, a fiatalsághoz hozzá tartozik a buli, a haverok, én is egyetemista vagyok. De ha tényleg nem lehet tőlük élni, akkor lépni kell. Néha - néha el lehet nézni, de ilyen esetekben nem. Főleg, hogy szinte megbuktam, mert képtelen voltam tanulni, örültem, ha 3 órát tudtam aludni éjjelente.

2019. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

"Miattatok nem bulizhatnak a fiatalok, tönkretesztek mindent nyomorodott kis g........ Ti is voltatok azok."


Igen,mi is voltunk.És leszel te is nyomorodott kis g.....30 éves,örülni fogsz,hogy van állandó munkád,mert nem lesz apuci meg anyuci akin élősködhetsz,és nem azon fog járni az eszed,hogy hetente többször úgy bulizzál,mintha nem léteznének más emberek a környezetedben.Örülni fogsz egy kis csendnek a napi robot után.Majd gondolj erre,amikor az ész nélkül bulizó fiatalok nyomorodott kis g.....nek neveznek,mert próbálod velük megértetni a helyzetedet.

2019. márc. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!