Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tud tenni a közös képvisel...

Mit tud tenni a közös képviselő, ha nagyon hangos a "szomszéd" (=pizzéria)?

Figyelt kérdés

Nah, egy panel lakásban élek (földzsinti), ami a bátyámé és a sógornőmé (ők vettek egy házat az egyik agglomerációs településen amikor jött az első gyerek, és szerették volna, ha beköltözök, hogy ne állon üresen a lakás, legyen "karbantartva", így nekik nincs dolguk vele). Földszinti kis lakás, nagyon otthonos. DE augusztusban a szomszédos 100 m^2-es lakásba/helységbe beköltözött egy pizzéria. A belső udvarba járnak ki cigizni az alkalmazottak, állandóan itt dumáknak, viháncolnak, sokszor még este 10-11-kor is. Gyakran előfordul, hogy este 11-fél 12-kor kezdik el bömböltetni a zenét (zárás után a takarításhoz, rendrakáshoz) - így nekem akkor fel kell öltözni, átmenni és szólni, hogy ez így nem oké, de mivel szinte mindig más alkalmazott van, rendszeresen kint szobrozok az utcán a bejárat előtt, mire 15 perc után kinyitják nekem az ajtót (azt hiszik, hogy vendég vagyok, a belső udvaros ajtón pedig hiába kopogok, nem hallják). Már többször jeleztem nekik, hogy zavar a zene és rohadt hangosak - a zenét azóta este nem hallgatják, de az uvdarban ugyanúgy hangoskodnak, és az udvar bejáratát (ami a lépcsőházból nyílik) rendszeresen kitámasszák, nyitva hagyják egész nap/éjjel - így én folyamatosan azt hallagtom, ahogy mindenki a lépcsőházban rohangál, kiabál, stb - egyszóval így egyáltalán nem lehet pihenni, se semmi (a lakás az pont a lépcsőház és a pizzéria között van, a lakás mellől nyilik az ajtó a lépcsőházba, így sokat szigetel, ha be van csukva).

Előttük egy relatíve nyugodt társasház volt, most pedig rendszeresen őket hallgatom, ahogy az ajtómban dumálnak.

Azt beszéltük a bátyámékkal, hogy a közös képviselőt keressem meg a problémával - ez oké, de ő mit tud tenni? Az egy dolog, hogy rájuk szól, de ha nem hagyják abba, akkor mit tud tenni? Van értelme szólni neki, van ilyen jellegű problémára hatásköre?


Köszönöm, ha tudtok segíteni!



2018. dec. 19. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

A közös képviselő semmit, a jegyzőnek kell jelezni.

De aztán ne csodálkozz, ha a tulaj odaküld 2-3 srácot "beszélgetni" a lakásodra.

2018. dec. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

A szokásos:

panelben mindig valami zűr van.

Ehhez hozzá kell szoknod,vagy elköltözöl.Semmi sem fog változni.

2018. dec. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alain Delon ***** válasza:
100%
A közös képviselő fel tudja őket szólítani, hogy a szolgáltatást, tevékenységet a lakók lehető legkisebb zavarásával folytassák. Gondolom, a háznak bevétele van a pizzéria működéséből, ezért valamit el kell tűrni cserébe, de nem mindent.
2018. dec. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért Budapesten nem olyan egyszerű nem panelban élni. :D

Egyébként igen, mindig van valami zűr: korábban is volt olyan, hogy 1-2 szomszéd hangos volt, bulizott, DE nem MINDEN ESTE. Ez nem normális, hogy MINDEN NAP, MINDEN ESTE itt dumálnak az ajtómban.


Egyébként amíg tarott a felújítás és beköltözés nekik, az üzletvezető beszélt a bátyámékkal, és szó nem volt arról, hogy az alkalmazottak az udvarban fognak lebzselni, sőt, egyenesen arról volt szó, hogy csak akkor járkálnak itt, ha nagyon muszáj!

2018. dec. 19. 20:31
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

#2:

Basszus, álljatok már le ezzel a hülye "költözz el"-lemezzel, mert már rohadtul idegesítő, hogy mindenre csak ezt tudjátok benyögni! Gyökerek...

2018. dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kései Sirató ***** válasza:
15%

Koncentrálj az előnyeire! Ha megennél egy pizzát, nem kell messze menned.

Ha a konyhájuk nincs messze a lakásodtól (jó, tudom, nem a tiéd, csak ott laksz, mindegy), akkor bizony nem is kell annyira fűtened, annyira árad belőle a hőség.

Én ezt tapasztaltam, amikor 15 éve egy pizzéria mellett laktam.

2018. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Szólsz a közösnek, a jegyzőnek és a rendőrségen is tehetsz bejelentést csendháborításért.
2018. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából amúgy eszembe jutott, hogy a társasháznak SEMMILYEN BEVÉTELE NINCS a pizzériából, mert egy itt lakó ügyvédé az üzlethelység, tehát a pasi nyer a sok bérleti díjon, nem a ház.

Nincs előnyöm belőle, mert a közös falunkon csak raktárhelység, mosdó, és nekik a pihenő/öltöző hely van, szóval nincs olyan hű de nagy fűtés. És nem eszek pizzát pizzériában, magam sütöm - szóval ez is offos.

2018. dec. 21. 19:55
 9/10 Alain Delon ***** válasza:
77%
8: Akkor pedig meg vannak a tulajdon hasznosításának a szabályai a Szervezeti és Működési Szabályzatban. Azt kell megnézni, de senki nem jogosult a tulajdonostársak korlátlan zavarására.
2018. dec. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. dec. 29. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!