Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházi hangos szomszéd,...

Társasházi hangos szomszéd, jól tettük? (Hosszú történet)

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk nyár óta Budapesten. A szomszédaink kicsivel utánunk költöztek be. A többség ismeri a panellakásokból eredő problémát: a vékony falat. Ha csend van az egyik lakásban a másik lakásban élők majdnem minden mozdulatát lehet hallani. (5 évig éltem kollégiumban, ahol ez szintén ismerős helyzet, de sose fordult elő, hogy harcolni kellett volna a szomszéd szobában lakókkal.) Ez szerintem nem a mi, albérlők feladata, hogy hangszigetelje azokat a bizonyos falakat. A szomszédaink rettentő sok alkalommal játszottak a türelmünkkel, főleg esténként és hajnalban, még hétköznapokon is az elfogadható hangerőhöz képest is hangosabban hallgatták a techno zenét és rendszeresen bulikat tarottak, olyan indokkal, hogy péntek van. (Mi dolgozni járunk, reggel 6 körül kelünk). Egy idő után (októbertől körülbelül) hétköznap hajnalonként átkopogtunk hozzájuk, hogy halkítsák lejjebb a hangszórókat, természetesen még ajtót sem nyitottak. Egyetlen alkalommal tudtunk az ott, szintén albérletben élő középkorú férfival beszélni (vasárnap reggel 7-kor), de a flegma, utána behízelgő stílusa nem tette szimpatikusabbá. Megígérte, hogy ha bulit tartana mindenképp szól nekünk és próbálja a zenét halkan tartani... Nem sikerült neki. Az ügyek kapcsán a közös képviselőt is gyakorta kerestük és a sokadik alkalom után ajánlotta nekünk, hogy a rendőrséget nyugodtan értesítsük. A közelmúltban megtörtént ez (lehet elég hamar hívtuk ki őket, de a fárasztó hét után csak aludni akartunk, elvégre egy lakásnak a pihenést kellene szolgálnia és nem a szórakozóhelyet), a rendőrök kijöttek, korrektek voltak, figyelmeztették és nekünk is mondták, hogy a legjobb megoldás a fal megvastagítása lenne vagy leülni egymással beszélni -amikből valószínűleg semmi nem lesz. Aztán halljuk, hogy a falon keresztül kiabálnak át nekünk. Röviden (vagyis hosszan) ez lenne a lényeg és a kérdéseim azok lennének, hogy szerintetek jól tettük, hogy intézkedtünk és ha ránk szállnának, illetve folytatnák az eddigi viselkedést ti mit tennétek?

Nagyon szépen köszönöm!


Ui.: augusztusig maradnánk itt albérletben



2019. jan. 26. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ki kell hivni a rendorseget. 2-3 alkalom es mar penzbeli birsag is lesz belole nekik.
2019. jan. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ugyertem hogy tovabbra is ki kell hivni! folyamatosan
2019. jan. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Javasold a főbérlőnek a falak hangszigetelését (és a padlót meg a plafont is), legközelebb meg jobban nézzétek meg, hol vesztek ki albérletet. Itt az alattam lakó nem tudja időnként normális hangerőn hallgatni a tévéjét, és valószínűleg arra is alszik el, csak én nem albérlő vagyok, hanem tulaj. Nekem tervben van, hogy felszedem a laminált padlót és alá hangszigetelem azt a szobát, ahol alszom. Többet nem tudok tenni, mert már többféle próbálkozás volt. Vannak időszakok, amikor csend van, és annak örülök, aztán időnként elfelejti, hogy laknak körülötte. Füldugót meg nem használhatok, mert fáj tőle a fülem, meg különben is, reggel meg kell hallani az ébresztőt.
2019. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudnak viselkedni a rendőrséget kell kihívni ha jól tudom 3 alkalom után már igen nagy bírságot adnak emiatt, és a csendháborítás már nappal is az főleg társasházakban, mert manapság nagyon sokan dolgoznak éjszakai műszakban. Egyébként a hangszigetelés a tulajdonos feladata, és az ő érdeke hogy megcsinálja mert így előbb utóbb beleuntok és elköltöztök és utánatok nem fog találni hosszú távra albérlőt sehogy sem, így idővel kénytelen lesz ezt a lépést megtennie. Na meg persze nem szabad ennyiben hagyni a zajos szomszédokat sem, ő rájuk is folyamatosan rá kell uszítani a rendőrséget, de hatásosabb ha más szomszédok is tesznek ez ügyben feljelentést, mert azt nehezen hiszem el hogy csak titeket zavar a hangoskodás a paneléban, és csak ti halljátok. Én olyan panelban laktam ami a 70-es évek közepén épült fel, vékony falak stb... stb.... és a legnagyobb baj az volt hogy azt is hallottuk amikor a 2 emelettel feljebb lakó hangosan nézett a TV-ben valami háborús filmet. Sőt ha fúrták a falat a legalsó szinten egy felújítás miatt amiről 2 hónappal előre kaptunk tájékoztatást azt még a legfelső szinten is hallották. Akkor nem panaszkodhattunk mert tudtuk nagyon előre hogy lesz ilyen.
2019. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Nálam is az a szitu, mint 3.-nál, csak én albérlő vagyok. Beszéltem ügyvéd ismerőssel, az egyetlen megoldás a költözés.
2019. jan. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Persze, hogy jól tetted. Az is sokat elárul az ilyen görényekről, hogy még nekik áll feljebb.

Hívd ki máskor is a rendőröket, aztán majd amikor kapják a bírságot, nem tudom, mennyire lesz kedvük ordítattni a sz.r zenéjüket.

2019. jan. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tettétek, utálom az olyan embereket akik nincsenek tekintettel a körülöttük élőkre.
2019. jan. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Mi is gondolkodtunk a költözésben, csak nem találtunk olyat, ahol félévre kiadnák, mi meg augusztusban elhagyjuk a várost.

Mások is szóltak már miattuk a közös képviselőnek, de mivel ez a két szélső lakás és mellettük nincs senki csak mi így csak az alsó és felső szomszédjaikat zavarhatja.

A hangszigetelés esetén nem annak a lakásnak kell a szigetelés ahonnan a zaj származik? Vagy tényleg védene minket a hangzavartól ha csak mi raknánk fel?

2019. jan. 27. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!