Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet Győrben?...

Milyen az élet Győrben? Milyen ebben a városban lakni, élni, dolgozni?

Figyelt kérdés

25 éves fiatal vagyok, munkáltató több pénzt kínált, ha Győrbe mennék dolgozni - nem kevés pénzzel -.

De család, baráti kör Budapesten van. Győrben nem ismerek senkit csak főnököt.


Attól tartok Budapest után szabadidőmben unatkoznék, egyedül lennék vagy nem találnám otthonosnak a várost.

Szerződésem 5 évre szólna, szóval ha ennyit itt eltöltök lehet már Budapestre se tudnék olyan pozicióba visszamenni, amilyenben lehetnék ha maradok, azaz ha Győr mellett döntök lehet itt is "ragadnék".


Kösz a válaszokat.



2019. ápr. 14. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire vagy nyitott. Én nem voltam, nem is lettek barátaim és nem szerettem ott élni, mindig vissza vágytam Budapestre. Szerintem ég és föld a két város. Ha vonz a pénz menj el oda kirándulni. Segíthet a döntésben.
2019. ápr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Voltam már. 2-szer is. De nyilván más ott eltölteni 2 napot reggeltől estig majd vissza vonattal, mint ott dolgozni és élni.


Ezért kérdezelek meg titeket itt, akik ténylegesen ott éltetek :)


Én nyitott vagyok, de nem az a fajta típus aki leszólítana idegeneket az utcán vagy odaül csak úgy valakihez egy bárban.

Mostani barátiköröm is mind úgy ment, hogy valaki bemutatott valakinek, később ez a valaki bemutatott még valakinek stb.

2019. ápr. 14. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt nőttem fel, itt is élek még. Attól is függ milyen dolgok érdekelnek és milyen elvárásaid vannak, hogy töltenéd az idődet. Alapból - szerintem - nem túl élettel teli, én úgy érzem főleg a 35-40+-os emberek és a gyerekek felé hajlik, számukra vannak programok. Nekem ez az érzetem van. Unatkozni nem hiszem hogy unatkoznál, mert fel lehet találni magad és vannak jó helyek, egy-egy érdekesebb program is. Vannak normális emberek, lehet haverkodni megfelelő helyeken, de persze sok a hülye is, ahogy mindenhol.


Főleg a Rómer ház próbálkozik különböző dolgokkal, de mikor egyik nap Egon Schiele-ről láthatunk életrajzi filmet, a másik nap Geszti Péter van vagy valami disco est, az erős váltás. Na most nekem ez nem olyan, hogy valamilyen kulturális vonalon mozogni akarnának, hanem minden egybe ömlesztve, épp ami jön alapon mehet, ami nekem legalábbis nem túl kedvhozó, mert nem érzem hogy olyan hely lenne ahova bármikor szívesen elmennék és otthon érezném magam.


Én ezt az egész városon érzem, hogy nincs arca, nincs stílusa. Diszkók ezer számra vannak minden korosztálynak, akit ez a világ nem vonz, az igazából eléggé hátrányban van. Van pár jó placc (igényesebb kocsma, beülős hely, ilyesmi), ami könnyen törzshely tud lenni, ott lehet haverkodni is, de azon túl nagyítóval kell keresni sokszor a neked szóló programokat, számodra tetsző helyeket - én így érzem, aztán lehet csak nagyon más világ vagyok.


Az, hogy nyiss, tényleg kell, hisz teljesen egyedül vagy és te akarsz barátokat szerezni. Ez mindenhol így lenne, Pesten is. Viszont azt érzem nagyon zárkózottak az emberek, nehezen lehet egy szimpla beszélgetést is sokszor lefolytatni. Talán az értelmesebb kocsmák jó helyek erre, amikről már írtam - nekem ez a meglátásom.


A belváros hangulatát főleg a régi épületek adják, ezeken, és 1-2 bolton kívül itt sem fogsz stílust fellelni. Viszont az az 1-2 az kiemelkedő országszinten is. A Rába-part nevezhető egyfajta találkahelynek, rengetegen ülnek ki leginkább nagyobb társasággal. Lehet próbálkozni itt is becsapódni hozzájuk, talán azt mondanám nagy eséllyel ez az egyik legjobb hely erre, de fel kell készülni hogy sok a suttyó és beletudsz tenyerelni.


Ami a lakórészeket illeti: szerintem ugyanúgy nincs arcuk; gyárak, boltok vagy bevásárlóközpontok fedik le őket, ekkor irdatlan mennyiségben. Jellemzőek a paneldzsungelek. Vásárlás szempontjából jó, valószínűleg 5-10 percre mindig lesz egy tőled, de azon túl nem igazán izgalmas.


Sportra több lehetőség is van, vannak csendesebb területek, futni, bringázni nagyon jó lehet. Más kérdés, hogy a bringás utak sok helyen hiányoznak, vagy egyes részeken nem túl jó állapotban vannak. Vannak olyan helyek is ahova eltudsz kicsit vonulni, csendben lenni, a zajoktól távolabb, bár ahhoz lehet másik városrészig kell majd menni.


Budapesten ha van egy esemény, program vagy hely és tetszik, akkor az teljesen tetszeni fog, mert annyira tematikus és olyan emberek csinálják, akik hasonló érdeklődéssel rendelkeznek. Szóval tudni fogják mi kell oda, mit fogsz élvezni, mi az ami vonz és amivel jól érzed magad. Ezen felül ugye jóval többször is van, mert nagyobb is és többen lakják, jobban megéri nekik. Győrben jóval ritkább az ilyen és az szerintem kijelenthető, hogy Budapesthez képest olyan lesz mintha halott lenne, legalábbis kulturális értelemben mindenképp. De sajnos az szinte egész vidékre elmondható.


Ha a pénz tetszene, próbálj meg egy olyat, hogy a szerződés időtartamát lecsökkented, talán van rá lehetőség hogy ne 5 évet kelljen lehúzni.

2019. ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem csak az 5 év a gond. Hanem, hogy ha ennél a cégnél kezdem el építeni a jövőmet, akkor valószínüleg itt is "kéne" maradnom 5 év után is.


Nyilván utána is és közben is fel tudok mondani, ha nem tetszik, de ezek után pesten csak jóval rosszabb munkákat kapnék csak szakmailag és fizetést tekintetében is.

2019. ápr. 14. 22:48
 5/9 anonim ***** válasza:
A pszichológus azt kérdezné,melyik fontosabb számodra.Dönteni neked kell!!
2019. ápr. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
93%
Szia. ÉN Keletről (Debrecen) költöztem Győrbe, már 3 éve itt lakok, és szeretek is itt lakni, gyönyörű város. Nekem itt nem sikerült barátokat szereznem,itt nincs is akire számítsak,egyedül érzem itt magam mint a kisújjam, ezért vágyok is vissza Debibe, ott van mindenkim.
2019. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászóló,hány éves vagy?Zárkózott típus?Most költöztem Győrbe és már vannak barátaim.Szivesen ismerkedem bármilyen korosztállyal,ha kedves és nem nyavajgós.Nemtől függetlenül.
2019. aug. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy Debrecenből jöttem én is jól érzem magam!!Tetszik a város a sok ingyenes esemény.A kérdező pedig,ha a munkáltató vesz fel minden héten haza utazhatsz 86%-ot fizet az állam.Az az 1 órás út semmi.
2019. aug. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon szép Győr. Egy tipikus barokk város. Szép a belvárosa, van munkalehetőség. Közel van Budapest, Bécs és Pozsony is. Az ország nyugati felén van, ezért a magasabbak a fizetések is.

De nem egy fiatalbarát város. Nagyon nyugodt város. Sok a középkorú és nyugdíjas.

2021. febr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!