Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen érzés városban lakni?

Milyen érzés városban lakni?

Figyelt kérdés
Még soha memblaktam városban, és érdekel.

2017. jún. 17. 15:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
94%
Ez elég fura kérdés..... Van jó és van rossz oldala is. Nem olyan nyugis, mint egy falu, viszont több a lehetőség, mint falun. Több a bevásárlóhely, több a szórakozási lehetőség, pezsgőbb az élet.
2017. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Alain Delon ***** válasza:
Az biztos, hogy több inger éri az embert akár jó, akár rossz értelemben. Én mindig is ebben a városban éltem, szóval nem igazán tudom, milyen nem városban élni, de még azt sem igen, milyen más városban élni.
2017. jún. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mintha bab lennél a bablevesben, amit folyamatosan főznek, hogy egyre puhább legyen.
2017. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Csak a fordítottját tudom, falun csak látogatóba voltam.


Falun a levegő tiszta, de természetszagok vannak. Hozzá tudnék szokni, de furcsák. fű, száraz fű, földszag, virágféle illatok, állatszagok. Ez városban nincs.

Állathangok sincsenek városban, nem kukorékol a kakas, kevesebb kutya ugat, vagy máshogyan.

Falun csönd van, először ijesztő. Városban mindig van valami zaj. Főleg autók, ami falunk ritkán megy el a ház előtt.


Falun az emberek mind köszönnek, nem néznek el egymás mellett, mint városban. Még szólnak is egymáshoz, megállnak egy pillanatra, ha másik emberrek találkoznak, beszélnek. Ismerik a szomszédaikat, városban nem biztos.


A bolt csak fél napot van nyitva, nincs is minden. Városban több bolt van, ha ott nincs valami, lesz a másikban.

2017. jún. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem furcsa kérdés.

Nem kellemes, túlságosan zajosak, zsúfoltak és büdösek a városok.

2017. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora városban. Én laktam kisebb városban is, ott például hétvégén elég kihalt volt a belváros is, kevés autó, emberek is csak alig voltak itt-ott. Csúcsidőben hétköznap elég sok ember volt az utcán, de össze sem hasonlítható azzal a tömeggel, ami Budapesten van. Itt Pesten a belvárosban reggel konkrétan alig lehet megmozdulni, ha felszállsz egy villamosra összenyomnak az emberek minden oldalról.

Az biztos, hogy minél nagyobb a város, annál több az inger, a szórakozási lehetőség és a munkahely is. Aki megszokta és szereti a falu nyugalmát, annak én nem javasolnám, hogy városba költözzön, legalábbis ha van választási lehetősége, akkor ne.

2017. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Majd' 40 évig laktam városban, de ott valóban csak LAKNI lehet. ÉLNI nem. Alig vártam, hogy megnőjenek, önállósodjanak a gyerekek, és tűztem is vidékre. Nekem tér kell, állatok növények, erdő, tó, rét, madárdal. Jobban szeretek kint tevékenykedni, a terveimet megvalósítani, mint a TV előtt heverve várni a következő munkanapot.
2017. jún. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A napos oldala:

Mindig minden nyitva van. Ha este tízkor végzek a munkahelyen, még be bírok menni az éjjelnappaliba, és jár a metró. Bármikor el lehet menni bulizni, hétköznap is. Találkozót szervezni is egyszerűbb, mivel minden tényleg öt percenként jár. A leghosszabb munka nélkül töltött időm két hét volt, tényleg lehet munkát találni, csak akarni kell.


Az árnyékos oldal: Emberek. Nyomorult emberek mindenhol. Ha tömegközlekedéssel mész, bunkók, lassúk, ha az úton/járdán bármivel, akkor is bunkók és nagyon nagyon LASSÚK. Nem lehet tőlük elférni, állandóan kerülgetni kell őket. Aztán, ha hazaérek, akkor ott vannak a lakótársaim, mert az albi olyan drága, hogy félállással és egyetemi ösztöndíjjal sincs esélyem kivenni egy minigarzont, pedig nagyon szeretnék már egyedül élni. Ja, és - kövezzetek meg - de én hülyét kapok attól, hogy kisgyerekek vannak MINDENHOL, a tömegközlekedési eszközökön, az utcákon és a járdákon, meg a felettem lévő lakásban -.- Sok türelem kellene hozzájuk, de nekem már nincs, meg mintha a szüleik is elvárnák, hogy én alkalmazkodjak.

Ja, és ott vannak a kéregetők minden sarkon.


Összességében mégis városon jobb lakni szerintem, falunk voltam gyerek, de bezárva érzem magam, ha meglátogatom a szüleimet, mert este 5 után onnan már egy busszal se tudnék eljönni, nem úgy, mint Pesten, ahol hajnal háromkor is vígan hazamehetek.

2017. jún. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tényleg függ a város méretétől.


Én a 60 ezres Veszprémben nőttem fel, és a 2 milliós Budapesten élek most, teljesen más a kettő.


De amiben talán minden nagyobb(acska) város különbözik a falvaktól:


- Sokkal több a bolt, a szolgáltatás, általában nem kell kimozdulnod a városból, ha valamire szükséged van. A saját városodban tudsz orvoshoz, akár kórházba menni, be tudsz vásárolni mindenfélét, akár élelmiszerre, akár divatos ruhára, akár háztartási gépekre van szükséged. Manapság minden nagyobb városban van pláza vagy bevásárlóközpont, ahol még gyorsabban, egy kiruccanással meg tudsz venni mindent. Vannak késő estig nyitva tartó, vasárnap is nyitva tartó és éjjel-nappali boltok, ezért az embereknek a vásárlás sok nem egy előre megtervezett, bekalkulált program, hiszen bármikor beugorhat a legközelebbi boltba, ha kell valami, még akkor is, ha hajnalban jön rá, hogy nincs kajája.


Nekem pl. biztonságot ad, hogy minden itt van a városban, hogy nem kell megszervezni, járműre ülni, más helységbe utazni, ha el akarok intézni valamit.


Sokkal több a kulturális, szórakozási lehetőség, valamint az oktatás is sokszínűbb, több iskola közül lehet választani. Sok városban vannak jó gimnáziumok, középiskolák, amelyek szintén könnyen elérhetőek a városi gyerekeknek, míg vidékről több időt vesz el bejárni, vagy esetleg kollégiumra is szükség van.


Vannak persze negatív oldalai is a városnak.


Nagyobb a szennyezettség, Budapesten a zajszint sokszor túl magas nekem, túl zsúfolt, túl sok az autó, túl sok az ember. De kisebb városban, pl. Veszprémben ezt nem éreztem, az nyugisabb város.


Míg falun a legtöbb ember kertes családi házban él, városban sokan szűk panelekbe kényszerülnek, a gyerekek máshogy nőnek fel, más játékaik vannak, nem tudnak egyszerűen kimenni játszani az udvarra, emiatt több időt töltenek a lakásban.


A városban nyilván lehetetlen az összes embert ismerned, ha kimész az utcára, csupa idegent látsz az utcán, míg falun feltűnik, ha odatévedt egy nem helybéli, és szinte minden lakossal el tudsz beszélgetni, de legalábbis köszöntök egymásnak.


Egy nagyvárosban, panelben felnőtt gyerek a népszerű házi kedvenceken kívül csak akkor lát állatot, ha elviszik állatkertbe vagy falusi rokonokhoz. Nincs reggeli kakasszó, nincs udvaron futkározó kutya, nincs egerekkel játszadozó macska, nincs tejet adó tehén, stb.

2017. jún. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

04.56.

Szerintem nem annyira a város méretétől, hanem a környezettől függ.


Nekem Veszprém még 8 ezer fősen is zajosabb, büdösebb volt a főutcán, mint a budai környezet, közel a Moszkva térhez. Mellékutcán Bp. sem vészes.


A kertvárosok nem nagyon különböznek a falusi léttől szerintem, bár nem tudom, hogy szabad lenne-e pl. kakast tartani.

2017. jún. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!