Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen érzés falun lakni?

Milyen érzés falun lakni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 21. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ ki mellett veszel házat! Van olyan hogy a szembe szomszédja az orra alá trágyáz az embernek, betemetik az átfolyókat megáll a házad előtt a víz, munka nem igazán akad.

A levegő tiszta, kocsma és "abc" van de műszaki dolgokat nem igazán tudsz megszerezni, ügyet intézni minden kis apróság miatt buszra kell ülnöd, ha van kocsid az csak jó.

stb..

2017. jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én falun nőttem fel, jelenleg hétvégente itthon vagyok, hétközben pedig egy nagy városban egyetem miatt. Ha nincs egyetem, akkor is itthon vagyok falun.

Érzésben olyan lényeges különbség nincsen nekem, van pár különbség a kettő között, talán a várost már jobban kedvelem (csak mert minden közel van, akármikor elugrok egy hipermarketbe is akár, faluról ezért utazgatni kellett) de azért falun élni is szeretek.

Falun kicsit unalmasabb az élet, de nyugodtabb is. Meg van ennek is a varázsa, gyerekkoromban különösen élveztem, mert a mi falunkat mező, patak, elhagyatott házak veszik körül, ahol nagyon jól el tudtunk lenni. Ugyanazok az emberek, és mindenki ismer, ami engem sosem zavart. Köszönünk egymásnak az utcán mindig, fura volt megszoknom hogy a városban nem kell köszönnöm az embereknek.

2017. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Én szeretem. 40 évig laktam városban, de szerintem ott tényleg csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. Alig vártam, hogy a gyerekek elég nagyok legyenek, azonnal húztam vidékre.
2017. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Fiatalnak halál.

Egy matatgatós nyugdíjasnak jó.

Előny: birtokon belül tárolhatod az autót, kutyát, macskát, eszközöket, stb.

Nyáron kiülhetsz a hintaágyra, és hallgathatod a szomszédodat, akit utálsz.

Fölötted lakó nem ugrál, kefél, nyekeregteti az ágyat, stb.



Hártány: hülye szomszéd, messze van minden, autó nélkül meghalsz, beázik a ház, lerepül a cserép, fűtés kipurcan, kutya megszökik, kerítést kell festened, betörnek néha, semmi kulturális esemény, totál ingerszegény környezet.

Osztálytársakat, rokonokat legfeljebb csak a facebookról látod, utcán esélyed sincs épkézláb emberrel összetalálkozni.

2017. jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
szar nagyon itt semmi nincs csak bolt meg kocsma semmi szorakozasi lehetoseg, fiatalok nem nagyon vannak autom nincs igy max vonat busz visz be a varosba az is csak ritkan jon megy.
2017. jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Én alapvetően nagyon szeretem. Nem is tudnám elképzelni, hogy városban lakjak, az nekem túl zsúfolt. Meg nekem alaptulajdonságom, hogy nagyon szeretek közel lenni a természethez, az állatokhoz, és utálom az embereket.


Amúgy van hátránya:

Tényleg a hülye idegesítő szomszéd; pletykás falubeliek; ha főzés-sütés közben valami hiányzik, felejtsd el, hogy átugrasz egy multiba érte; kert-udvar gondozása, pl. fűnyírás (akkor is ha te csinálod és akkor is ha a szomszéd hétvégén hajnalban); a közlekedés gyérebb (ha nincs kocsid); ha valakit idegesítenek az állatok zajai (a sarokszomszédunk kifejezetten városi ember, volt már hogy nyári éjjel békákat vagy tücsköket vadászott fenetudja, mert nem tudott tőlük aludni, a kutyaugatás meg mindennapos); ha nagyobb ház, mondjuk családi akkor a fűtése drága


Persze, legalább ugyanennyi ha nem több hátrányt tudnék mondani a város ellen is.


Előnyök: nagyrészt csendes; nincsenek a nyakamban a szomszédok minden irányból a zajaikkal; tavasszal lehet gondozni a kertet, szépek a virágok; belefér egy csomó különböző állat; friss, tiszta levegő (nincs mindig füstszag!); reggelente nem autók zajára hanem madárcsicsergésre kelek; bármikor kimehetek sétálni, levegőzni az udvarra, úgy, ahogy vagyok; és hát igen, nyugis.


Akinek állandó ingerekre van szüksége, annak nem biztos hogy jót tesz. De aki szeret elvonulni a világtól annak a mennyország. És mivel én utóbbi vagyok, szívesen bevállalom azt a fél óra buszozást a belvárosba, nekem ennyit megér falun élni.

2017. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem értem, hogy miért húztátok le a # 4-es válaszát. Jót nevettem rajta, és épp attól vicces, mert sok benne az igazság. :)
2017. ápr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Ami a legfontosabb, ha kisebb faluba akarsz költözni, akkor tudnod kell, hogy nagyon nagyon pletykásak az emberek. Főleg az öregnénik, akik ízesen kibeszélik a többieket. Kozmetikusom mesélte, hogy ő a pályafutását egy kis faluban kezdte, ahol a sok roma kitaszította őket és a magyarok váltak szinte "kisebbségé" ha valamit elrontott a helyi egyetlen kozmetikában, mindenki tudott róla az egész faluban. Kevés munkahelyvan egy faluban, továbbtanulási lehetőségek nincsenek. Ahhoz, hogy egy jó iskolában tanulj, be kell utaznid mindennap a legközelebbi nagyvárosba. Ha valami jó ruhát akarsz venni, vagy egyátalán vmi műszaki cikket, ahhoz is úgy szintén utaznid kell kb 1 órát. Ha valamit a netről akarsz rendelni 5x lassabban érkezik meg, mint egy nagyvárosba. Előnye, hogy olcsón lehet házad kerttel és ha mezőgazdasággal foglalkoznál, egy ideális lakóhely a termesztés szempontjából, a kereskedelem tekintetéből viszont nem igazán. Ha falun mégis van egy jó társaság, akkor a házibulik igazán jók. Ja és mégegy! Ízes tájszólással beszél mindenki
2017. ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
nagyon szar, soha ne akarjatok falun lakni, utolsonak mindenben igaza van.
2017. júl. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért lett lepontozva az, aki szerint nem jó a falusi élet ??


Az hogy milyen ott az élet, személyiségről függ. A természet-nyugalomszeretoknek kellemes, a pörgős személyiségeknek nem jó. Én falun lakom és nagyon idegesítő, hogy nem tudok csak úgy lemenni a pékségbe, moziba, vagy ha biciklizni akarok akkor csak mindig ugyan azok az utak vannak. Egyrészt unalmas másrészt drága és időigényes ha valamit akarsz csinálni, mert buszozgatni kell. Persze az sem Mind1 hogy milyen faluról beszélünk. Varoshoz közel, főúton ki lehet bírni, de eldugott zsákfalukban szörnyű az élet. A legtöbb fiatal menekül a falukbol. Egyetem végeztével én is rá leszek kényszerülve hogy városba koltozzek

2017. júl. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!