Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak, ha a szomszéd...

Mit csináljak, ha a szomszéd állandóan a gyerekére hivatkozva jön át panaszkodni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem tudom jó-e a kategória, max majd átteszik a moderátorok.

Tehát a probléma: társasházban lakunk, egy szinten 6 lakás van. Az előző szomszédunk úgy fél éve költözött el és jött helyére egy anyuka, a kb 2-3 éves gyerekével. A nő az a tipikus kötözködő személyiség.

Na már most, mióta itt laknak, kb 6-7x jött át különféle okokkal, de mindig a lányára hivatkozva. Jelzem, itt lakunk már 5 éve, soha egyszer nem jött át panaszkodni egyetlen szomszédunk sem.

Néhány ok, ami miatt eddig átjött: Pl fél12-kor nekiálltam főzni és bekapcsoltam a turmixgépet, mert kellett a kajához. Erre átjön felháborodva, hogy ő most altatná a lányát és miért ilyenkor kell zajongani. Mint kiderült a konyhánk közfalas a hálójukkal. Aztán átjött már azért is, mert zenét hallgatunk férjemmel normál hangerőn és ő szintén altatta a kislányt. Majd átjött azért is, hogy a teraszon ne cigizzünk már, mert neki nyitva az ablaka és beszáll a füst és azt szívja be a gyerek. Az elején még csak hitetlenkedtem, hogy most komoly-e, hogy ezek miatt képes átjönni és minden alkalommal elmondtam, egyre kevésbé kedvesen, hogy nem fogok hozzájuk igazodni sem a főzéssel, sem mással. Nem hajnalban csörömpöltünk, amikor tényleg jogosan lett volna zavaró. Azonban mintha a nő nem látna tovább az orránál és nem értené meg, amit mondunk neki. Folyton kitalál valami új baromságot. Múltkor már ajtót se nyitottunk neki. De problémázott már azon is, hogy átjött 3 barátunk beszélgetni és itt voltak este 10-ig és hogy hangosak vagyunk. De kb 15 perc után már csengetett. Úgy hogy az 5 év alatt mióta itt lakunk, kb 3-4x fordult elő, hogy voltak nálunk többen és volt egy kis hangzavar.

Persze az nem gond, hogy az ő lánya állandóan vinnyog, hisztizik, van hogy este 11-kor is, van hogy reggel 5-kor arra keltünk, hogy dörömböl a falon a kislány. Egyik alkalommal férjem meg is mondta neki, hogy inkább a lány nevelésével foglalkozzon, hogy ne az éjszaka közepén visítozzon rendszeresen, de persze azon megsértődött. A stílusa pedig roppant bicskanyitogató, azt hiszi ő és a lánya körül forog a világ és hogy mindenkinek hozzájuk kell alkalmazkodni. Betelt már a pohár, tényleg rém neveletlen az a gyerek, próbáltunk toleránsak lenni egy ideig, de az hogy még folyamatosan ő jön át minden z*ar miatt az már elég kiakasztó. Megmondtuk, hogy akkor legyenek elvárásai bárkivel szemben, ha rászól a gyerekére, hogy viselkedjen normálisan. De mostanában már megoldjuk annyival, hogy bekapcsoljuk a zenét, ami elnyomja a gyerek bömbölését, de utána meg jön és sipákol, hogy halkítsuk le.

Mit lehet egy ilyen nővel kezdeni? Ha nem nyitjuk ki, magyaráz az ajtó előtt, csenget, dörömböl. Hívjunk rá ilyenkor rendőrt, amikor nem hajlandó abbahagyni az ajtónk csapkodását? Már többen jöttek ki ilyenkor a folyosóra rászólni, h vegyen már vissza, de szent meggyőződése, h mindenki hülye, csak ő a helikopter..


2019. ápr. 26. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerüen közlöd, hogy ha nem áll le, feljelented zaklatásért!
2019. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha az már nem válik be hogy tojtok a fejére, akkor lehet tényleg kicsit meg kell ijeszteni, vagy jobban, csúnyábban odaszólni neki. Ostoba egy liba lehet, sajnálom és kitartás!
2019. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Semmit. A társasház egy foshalmaz mert sosem tudod, ki lesz a következő őrült. Vagy feljelentgető, vagy zajongó, vagy süket öreg, pletykás elmebeteg, gyűjtögető, gyerekgyáros, kutyakínzó, ordítozós és ezek kombinációi.

A családi ház annyiban jobb, hogy ott legalább nem vagytok falszomszédok, de ott is vannak cifra esetek.

Mire valamelyik illetékes hatóság méltóztatik intézkedni az ügyben, már felőrlődtek az idegeid és csak költöznél, akár áron alul adva a kecót. Az elmebajosak mindig előnyben lesznek.

2019. ápr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha dörömböl, hívj rendőrt. Kijönnek, és nem lesznek vele kedvesek, hogy ilyen idióták miatt kell jelentést írogatiuk.

Aztán, ha a lakóközösség tanú, jelentsd fel birtokháborításért.

2019. ápr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
Szülj egy gyereket és versenyezzetek hogy kié a hangosabb
2019. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, de eszemben sincs..

Valószínűleg az lesz, hogy megmondjuk neki, ha még egyszer el kezdi fél őrült módjára verni az ajtónkat, rendőrt hívunk.

2019. ápr. 26. 21:55
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Én anno ugyanígy jártam. Belvárosi tersasházi lakásban, mikor odaköltöztem mindkét szomszédom csendes és kultúrált volt. Aztán a rákövetkező két évben kicserélődtek. Az egyik helyre beköltözött egy nyikhaj pár kis csecsemővel, akik nonstop üvöltött , szó szerint éjjel nappal. A másik helyre beköltözött egy 4 személyes család 3 kutyával és állandóan ölték egymást. 1 évig hallgattam ezt, aztán igaz más okból, de elköltöztem. Most nyugi van (egyenlőre).
2019. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Nehéz helyzet,de neki se lehet könnyű mellettetek,azért mert 5 évig épp senki se panaszkodott. Eleve a cigi miatt se vagytok álomszomszédok...Aki dohányzik az el sem tudja képzelni milyen zavaró azt szagolnia másnak. Főleg, hogy szellőztetni se lehet soha nyugodtan. Te mit szólnál ha sose tudnád kinyitni az ablakot 40 fokba se mert jön a füst időnként. Ha titeket zavar a zaj a gyerek sírása, akkor őt is a zene hisz ugyanannyira áthallani a zajt. Én mindkét félt meghallgatnám mielőtt véleményt mondanék. De az elmérgesedett szomszédi viszony sose jó, talán egy normális beszélgetés,kis alkalmazkodás mindkét oldalról nem ártana.
2019. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Eleve a cigi miatt se vagytok álomszomszédok"


Ne haragudj, de engedtessék már meg, hogy a saját lakásomban rágyújthassak, ha már kb mindenhonnan máshonnan ki van tiltva a dohányzás. Nagyjából napi 2-3x gyújtunk rá és nála sincs mindig nyitva az ablak, de olyan is volt már, hogy 1x nem a teraszon, hanem bent a lakásban gyújtottunk rá nyitott ablakkal és azzal is problémája volt..

Azért ne hasonlítsunk már össze azt, hogy az ő gyereke rendszeresen torka szakadtából visít sokszor éjjel 11-kor meg hajnalban, azzal h mi elmerünk szívni 1-1 szál cigit a teraszon!


"Te mit szólnál ha sose tudnád kinyitni az ablakot 40 fokba se mert jön a füst időnként"


Pl nem akarnám megszabni, hogy az ember rágyújthat-e a saját otthonában vagy sem! És nem mellesleg 40 okba nem nyitom ki az ablakot, h dőljön be a meleg..

Nem mi járkálunk át hozzá már-már heti szinten minden baromsággal. 1x nem szóltunk még, hogy nevelje megy a gyerekét, ellenben ő mindenért átjön. Ők is szoktak hangoskodni, de az nyilván nem gond.

Bár ugyanilyen alapon egy forgalmas út mellet lakunk, a kocsik zaja még zárt ablaknál is behallatszik, akkor most álljon mindenki hisztizni, hogy miért jár itt ennyi autó? Ha pedig nyitva az ablak, akkor a kipufogóból kiáramló sok szenny is baromi káros és azt is nap, mint nap belélegezzük! Tehát alapból sem tiszta, friss levegő jön be...


"akkor őt is a zene hisz ugyanannyira áthallani a zajt."


Ez sem igaz, ugyanis a múltkor átmentünk direkt a másik oldali szomszédhoz (érdekes őt kicsit sem zavarja, h néha zenélünk v elszívunk a saját teraszunkon 1 cigit, pedig nem dohányos) és bekapcsolva hagytuk a zenét magunknál, h halljuk mennyire hallatszik át. Szinte alig, pedig a hangszóró azon a falon van, ami vele közfalas, nem azon ami a panaszkodó anyukáéval az. Néha mikor volt 1-1 mélyebb basszus a zenében, valamicskét lehetett hallani, de megmondta, h egyáltalán nem zavaró, pláne ha TV-zik vagy épp tesz-vesz a lakásban, akkor meg fel sem tűnik. És normál időben hallgatunk zenét, nem késő este.. Ellenben a kislány vinnyogását nem egyszer hallotta amúgy már ő is..

2019. máj. 15. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!