Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Állandóan a legrosszabbkor...

Állandóan a legrosszabbkor átcsengető szomszéd ellen van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Egy 70 éves özvegy néni lakik a szomszédomban (20 lakásos társasház, két lakással mellettünk, régi családi ismeretség, tehát kicsi korom óta ismer és ismerem).

Szoktam neki segíteni ebben-abban, pl telefont programozni, meg ilyesmi, "amihez a fiatalok értenek". Beszélgetünk, ha összefutunk.

Eddig minden okés.

A gondom az, hogy szombat és vasárnap este a leghihetetlenebb időpontokban képes csengetni. Általában valamilyen internetes dologban kellene a segítségem, vagy pl a múltkor fénymásoltatni akart velem egy lapot.

Szombat este negyed tízkor, vasárnap este háromnegyed kilenckor és ilyesmi időpontokban jön.

Nem viccelek, egyszerűen mindig valami akadályozatásom van, ami miatt nem tudok ajtót nyitni. Tudom, hogy azt hiszi, szándékosan nem nyitom ki, pedig nem (ma volt az első, mintjárt elmesélem).

Volt, hogy a zuhany alatt álltam hajpakolással a fejemen, volt, hogy zenét hallgattam, fejhallgató a fejemen, csak a zenében beállt szünet alatt hallottam, hogy mintha csengetnének. Mikor leállítottam a zenét, csak azt hallottam, hogy épp bezárja a bejárati ajtaját, tehát akkor ment vissza a lakásába.

Valószínűleg többször csengetett, mert általában 3x-4x is megnyomja a csengőt, mielőtt feladja - ezt onnan tudom, hogy volt pár eset, hogy igyekeztem kifelé, csak pl pucér voltam és közben rángattam fel a ruháimat, vagy az erkélyen a virágföldből kellett kimásznom. Nem adja fel egyhamar.

Most az előbb, 19:15 körül épp edzettem, hangos videóra, amit szerintem hallhatott kintről. Esküszöm, nem hallottam a csengőt, csak később felhívott telefonon, és akkor jöttem rá, hogy az a fura hang, amire a nagy csápolás közben nem figyeltem, az a csengő volt.

Még nem hívtam vissza, mérges vagyok.


Mondtam már neki, hogy esténként nem alkalmas, zenélek, fejhallgatóval filmezek, szkájpolok, szóval nem... nem igazán érdekli.

Mellesleg arra is tojik, hogy sokáig alvós vagyok, negyed hétkor meg hétkor is szeret nemzeti ünnepeken átcsengetni ezzel-azzal. Volt már, hogy vendégeim voltak, amit közöltem is vele, de nem zavartatta magát, ragaszkodott hozzá, hogy átmenjek. Nem mentem, csak később, mikor már nem voltak vendégek. Gondolná az ember, hogy tanul ebből, de nem.

Nem értem, miért ragaszkodik a legalkalmatlanabb időhöz. Azt aláírom, hogy a ma negyed hét picit jobb, mint az eddigiek, de annyira elegem van már ebből...


Ha a szép szó nem használ, milyen opcióm van még?

Hogy lehetne megértetni vele, hogy van magánélet a világon? Cuki néni, oké, de a zavarás akkor is zavarás.


Most hívjam fel, hogy mit akart? Vagy menjek át?

Mit tennétek?



2019. febr. 3. 19:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Elmondanám neki mégegyszer, nyomatékosan, hogy mikor nem alkalmas, mikor ne jöjjön egyáltalán, hozzátenném, hogy ha ennek baetarása nehézséget okoz, keressen más fiatalt, aki segít.
2019. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
köttesd ki a csengőt
2019. febr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Talán a hotelek mintájára akassz ki egy "Ne zavarjanak" táblát. Ha mégis csenget csak mutass rá és ajtó becsuk. Sértődés ide vagy oda.
2019. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Ha meghallod a csengőt, kimész, szólsz: Bözsike néni, most nagyon nem alkalmas, éppen szőrtelenítek/hajat mosok/szexelek/tornázok stb. Előbb utóbb érezni fogja.
2019. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk rács van a lakás bejárati ajtaján. Okkal.Így vettük.

- Amikor ez tárva van - jöhetnek a látogatók.

- Ha be van húzva - itthon vagyunk, de pihenünk.

- Ha a rács be van zárva - nem vagyunk idehaza.

2019. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Ez nagyon nehéz, volt egy 90 év körüli szomszédunk, időnként átjött, nem mindig a legjobbkor, pl. félt a vihartól, olyankor is mindig jött. Most mit mondtunk volna neki. Már régen meghalt és utólag örülök, hogy ismertem és jóban voltunk, bízott bennünk. Akkoriban viszont néha zavart.

Talán meg kellene beszélni vele, hogy hetente egyszer egy előre megbeszélt időpontban találkoztok, mint ahogy bárki mással is szokott lenni. Akkor beszélgettek, beállítod a telefonját, stb.

2019. febr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Rakass kapcsolót a csengőre, a nem alkalmas időpontokban kikapcsolod. Neki pedig mond azt, hogy nem jó a csengő, időnként egyáltalán nem szól.
2019. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez a csengő-megszakító jó ötletnek tűnik. A beszélést már minden formában próbáltam, kértem, hogy csak hétközben, de ahhoz se tartja magát, és amint a példa mutatja, annak ellenére nem tartja magát hozzá, hogy ilyenkor nem nyitok ajtót.

2019. febr. 3. 20:58
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A néninek meg az okoz fejtörést, milyen ürüggyel menjen át. Legalább néha visz sajtos pogit?
2019. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Soha semmit, én szoktam vinni ajándékot, virágot, ezt azt, ha szülinapja van, vagy karácsony :) De nem is várom el tőle.
2019. febr. 3. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!